Kandavas novada domes sēdē neapstiprina PP priekšnieku un domes izpilddirektoru

27. februārī notika kārtējā Kandavas novada domes sēde, kurā piedalījās visi 15 domes deputāti. No darba kārtības tika izņemti vairāki jautājumi, tostarp pašvaldības policijas priekšnieka un domes izpilddirektora apstiprināšana.

27. februārī notika kārtējā Kandavas novada domes sēde, kurā piedalījās visi 15 domes deputāti. No darba kārtības tika izņemti vairāki jautājumi, tostarp pašvaldības policijas priekšnieka un domes izpilddirektora apstiprināšana.

Tā kā no Iekšlietu Ministrijas vēl nav saņemta rakstiska piekrišana Riharda Zariņa iecelšanai Kandavas novada PP priekšnieka amatā, no darba kārtības tika izņemts šis jautājums.

Normunds Štoferts ierosināja noņemt jautājumu par izpilddirektora kandidāta apstiprināšanu. Kā norādīja domes priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Ķieģelis, tas tāpēc, ka ar izvēlēto izpilddirektoru Egilu Dudi vēl nav iepazīstināti visi deputāti, bet tikai domes komiteju priekšsēdētāji. (Jāteic, gan nekkļuva skaidrs, kāpēc iepazīstināšana nevarēja notikt domes sēdes laikā? – Red.)

”E. Dude ir kandavnieks, uzņēmējs, kurš nodarbojas ar mežistrādi un transporta pakalpojumiem, nepārstāv nevienu politisko partiju, ir mednieku kolektīva vadītājs,” tā kandidātu raksturoja A. Ķieģelis, norādot, ka ir pagājis vairāk nekā pusgads, kopš domes izpilddirektora pienākumus pilda Gunda Cīrule. Tā kā pārējie politiskie spēki savus pretendentus nav izvirzījuši, tāpēc šo kandidatūru izvirza viņš kā Latvijas Zemnieku savienības pārstāvis. Taču pārējie politiskie spēki norādīja, ka kandidatūras esot izvirzītas, bet domes vadība tās noraidījusi. Proti, «Reģionu alianse» izvirzījusi jau esošo izpilddirektora p.i. G. Cīruli, «Reformu partija» – Romeku Fabjančiku, bet «Vienotība» pat trīs kandidātus – Sandi Meieru, Juri Piebalgu un Antonu Studenu, kurš savu kandidatūru gan atsauca.

Ar šobrīd izvirzīto amata pretendentu E. Dudi deputāti plāno tikties un iepazīties pirmdien. Līdz tam, iespējams, būs saņemta arī Iekšlietu ministrijas atbilde un varēs lemt par abu amatpersonu apstiprināšanu, visticamāk, atkal sasaucot domes ārkārtas sēdi.

Komentāri

 1. Kāpēc par izpilddirektori nevar apstiprināt Gundu Cīruli, kas jau 1/2 gadu pilda šos pienākumus? Vai tad pienākumi ir slikti pildīti?

  1. Varbūt, ka viss šoreiz ir tieši otrādi! Tas ir pierādījums tam, ka šī jaunā dāma ne tikai labi tiek galā ar saviem pienākumiem, bet ir arī kompetenta daudzās citās jomās (tai skaitā labi pārzina iepriekšējā un šī deputātu sasaukuma īstenotās shēmas). Tas taču dažreiz var radīt pie varas dažādu mahināciju rezultātā piesprukušajiem neērtas situācijas un traucēt īstenot kārtējās rebes. Nevajag ignorēt arī tādu valsts un pašvaldību struktūrās novērojamu tendenci kā cenšanos visiem spēkiem atbrīvoties no patiesi profesionāliem un tāpēc viduvējībām neērtiem darbiniekiem, to vietā bīdot draugus, radus un citus vajadzīgus cilvēkus. Ņemot to vērā, ieteiktu šai kundzei viņas kandidatūras nevirzīšanu izpilddirektora amatam un arī domes vadoņu bailes no konkursa rīkošanas vērtēt tieši savā labā, jo tas nozīmē tikai vienu – viņa nepieder pie nevienas no iepriekš minētajām darbinieku kategorijām.

   1. par šo varētu piekrist, tas notiek arī citur, malā atbīda tos, kuri traucē bīdīt štelles

 2. Lai tas Dude, vai kā viņu tur sauc, pastāsta, kā izšaus tos mežacūku barus, kas Kandavas apkārtnē izrok saimniekiem laukus? Tagad pat LVM zieodšot miljonu, lai mednieki beidzot kustētos! Pajautājiet šim kadram, šaus vai nešaus tās cūkas?

  1. Nu partām cūkām LVM ziedos lai viņas izšauj jo tas ir prasība no Euro, lai neievazā to cūk mēr. Lietuvā arī tikšot izšautas 98% cūkas. Takšto liec viņam svēt mier pa tām cūkām, zemniekasm savi lauki pašam ir jāsargā.

 3. Jā «Vienotība» ir divi kārtīgi kandidāti – Sandi Meieru, kuta, puišeli likt par izpilddirektoru bez izglītības tam jau vēl tusiņi galvā utt., Juri Piebalgu paršo es neko daudz nezunu teikt, bet nekas jau labs tur nav, es domāju, ka jāņem ir cilvēks ar izglītību un zināšanām. Nevis kārtējo reiz tikai savējos stūķe iekšā kuri neko no šitām lietām nejēdz. Tā jau tajā Latvijā ir Saeimā strādā dziedātāji un traktoristi un Kandavas dome ņem no viņiem piemnēru.
  Liels liels kauns, kapēc tad netika izsludināts konkurs uz vakanto vietu? Kādi ir kritēriji, lai par viņu tiktu?

  1. Tu izbeidz! Kur tas ir teikts, ka arī traktoristam un dziedātājam nevarētu būt izglītība?

   1. Nu tur jau tā lieta, ka ir viņiem izglītība, bet ne jau Politiskā, jeb finansu izglītība, kuras es uzskatu, ka ir viena no galvenajām, lai strādātu šādā amatā. Tapēc jau mūsu valsts un Kandava iet uz grunti, ka pie šprices ir neprofesionāļi.

 4. Nu un kur konkurss par vakanto izpilddirektora vietu?
  Varētu sastādīt mājas uzdevumus un testus,pārbaudīt kā prot rēķināt un cik atjautigs vai atjautīga? Uzaicināt Henzeli, lai pārbauda juridisko jautājumu zināšanas! Izpilddirektors ir publiska persona,to tā vienkārši nedrīkst bīdīt partijas.Jāizvēlas gugrākais, zinošākais un bezpartejiskais,lai partijas netiktu lobētas,jo kur 5 cilvēki tur 5 partijas un mūžīgais Kandavniekiem raksturīgais kašķis.

  1. Dzīvojam taču Latvijā, tāpēc scenārijs šamā vīreļa turībai, sakariem un līdz ar to arī veiksmīgai karjerai ir klasisks: būs šis labais cilvēks, iepērkot baļķus un apčakarējot godīgus darba rūķus, ticis pie mantas, bet tad jau ikviens Latvijā automātiski kļūst par gudru, cienījamu un jebkuram amatam derīgu subjektu. Arī konkurss uz izpilddirektora vietu netiek rīkots ļoti prozaisku iemeslu dēļ: uzdodot šādiem “kandidātiem” pat viselementārākos ar mūsdienīgas organizācijas pārvaldību saistītus jautājumus, viņi noteikti nespēs atbildēt pat ne uz vienu. Tas savukārt var izdzēst valdošās koalīcijas pārgudrības oreolus virs šo viedo un neaizvietojamo tautas kalpu galvām, un tauta beidzot varētu saprast, ka vēlēšanās atkal ir atdevusi savas balsis par visparastākajām niecībām. Tieši šī iemesla dēļ kompetenti cilvēki tuvākajā laikā nekad netiks laisti valsts un pašvaldību vadošajiem amatiem pat tuvumā. Tiks turpināta izglītības sistēmas degradācija, tai pašā laikā veicinot dažādu “mākslas” un “deju” “skolu” skaita lavīnveidīgu palielināšanu, jo Latvijā valdošais režīms var noturēties pie varas tikai tad, ja nepārtraukti tiek pavairoti nedomājoši, vēsturi, filozofiju un pat lasīt un rakstīt prasmes slikti pārzinoši pilsoņi. Novēlu šiem turpināt strādāt šādā režīmā, un viss sabruks pats no sevis, aizraujot ellē arī parazītus, kuri barojas no tautas sviedriem un asinīm.

   1. Šo pašu var attiecināt uz Tukumu un visu valsti.
    Precīzi teikts! dziedāsim, dejosim…. Kur nu vēsture un filozofija!

 5. nepūt pīlītes! Ja šis kungs ir medību kolektīva vadītājs, kā te ziņo, tad tās cūkas viņam jāšauj būs. Nekur neliksies! Un ne tikai Eiropai par to ir daļa, bet arī mums, zemju īpašniekiem, kuri spiesti pieciest, ka medību kolektīvi tās cūciņas baro uz nebēdu, un šīs tik vairojas, vairojas un tik rok un rok mūsu laukus!

 6. man atkal domāt, ka biedrībām kas nosaukušas sevi par “medību kolektīviem”

 7. A man vispār ļoti gribētos piedalīties tādās medībās kopā ar jauno izpilddirektora amata kandidātu:)Kazi..

 8. Tad tak dāmām jāšuj jauni jaktstērpi! Kas Kandavā var ieteikt kādu labu šuvēju?

  1. Ievas kostīms būs pašā laikā, jo domes deputāti ir smagos darbos aizņemta tauta – nav viņiem vaļas ņemties ar “kara meiču” izkratīšanu no paltrakiem. Kad note uznāk, ir jārīkojas, jo cik nu ilgi tā varēšana tajā vecumā.

 9. Susuriņ,es domāju,ka Tu šauj tikai šampaniešus,bet izrādās,ka jakts Tev arī interesē!

 10. un kā vēl interesē! Novadā taču viena skaista jaktniece jau ir. Balvu ar saņēma. Ņemam piemēru. Nu, un ar tiem šampanieša korķiem tikai trenējamies:))))

 11. Domes bildi varēja ielikt, kaut visi zin kāda tā Dome izskatās, bet E.Dudes bildi neliek, kā lai ievērtē?

 12. Skaisti! Egils par priekšnieku komunālajos, Egils – izpilddirektors. Varbūt arī man kāds amats pienākas? Iestāšos Zemnieku partijā ja vajadzēs:))

  1. Labāk pie laba skrodera pasūti jaunas apenes varavīksnes krāsās, pagozējies ar tām kādā publiskā vietā un Tevi noteikti ievēros. Tādi laiki un tikumi šodien.

 13. Ja jau jaunais izpilddirektors ir jaktnieks, tad jau viss kārtībā. Ar mūsu mīļu gādību un vīru prasmēm, mēs pa visiem to cūku limitu pievārēsim. Un zemnieki būs priecīgi. Un visiem labi.

 14. Par izpilddirektori vēlamies Gundu Cīruli! Kāpēc jāmeklē kaut kas neatbilstošs šim amatam?

  1. Domāju, ka pat ļoti atbilstošs, jo ir draugos ar augstiem kungiem (par tādiem kļuvuši aplaupot Latvijas tautu) un ir arī līdzīgs tiem prāta spēju ziņā. Arī kompetences šim noteikti pietiek, jo tajā amatā tāpat nekas daudz nav ne jāzina, ne arī jādara – ko tad gan mazajā novadiņā sadarīs šāds nenormāls priekšnieku un priekšnieķelu vietnieku pūlis. Viss tāpat ir jau izsaimniekots, bet prātu, lai sāktu pelnīt, šiem Dievs ir aizmirsis iedot.

  1. Noteicošais faktors tomēr ir izglītības trūkums – nesot šai Lasmanes kundzes izdota sertifikāta, bet bez tā jebkurai karjera pašvaldībās nav nākotnes.

 15. Fui, cik prasti! To tak visu var nokārtot civilizēti. Ir amats, ir kandidāti, visu var sarunāt. Neblamēsimies, biedri!

 16. Nez vai tas Guntis Dude no “Latvijas valsts mežiem” Tērvetes iecirkņa ir viņa brālis?

 17. Par ko kandavnieki cepās,vai par Dudi ,vai cūkām ,vai svītrainām apenēm.ha -jautri!

 18. Lai tautai te komentāros nebūtu tā jāšūmējas, ieteiktu turpmāk visus vakantos amatus izlikt vairāksolīšanā! Esi pamanījies pietiekami daudz ieraut nāsīs – lūdzu jums priekšnieka vai vietnieka amatiņš. Esi bijis parasts, bet godīgs darbinieks, tad nekā – pēc laba amata piekāpiet, lūdzu, nākamajā dzīvē.

 19. Beidziet vienreiz vávulot par medíbám un medniekiem,ne tas Jums rúp. DUDE E.ir sabiedrisks,strádígs,pasaizliedzígs,ar prasígumu pret sevi un citiem,godprátígs,ar augstáko izglítíbu un pieredzi kolektíva vadísaná.Uzskatu ka DUDE E.ir cienígs kandidáts.Medíbas, tápat ká citi sporta veidi, ir katra cilvéka bríva izvéle un brívá laika pavadísana- nevajaga to saistít ar darbu.

 20. Ai, ai, ai, kāds mums te pūkainītis:) Sabiedrisks, strādīgs, pašaizliedzīgs, ar prasīgumu pret sevi un citiem, godprātīgs, turklāt ar augstāko izglītību (interesanti vai BC vai Mag un kurā jomā), un pieredzi, jā – tu tik padomā – pieredzi kolektīva vadīšanā! Ko tad tik ilgi aizkrāsnē tupējis? Vai tad pa mežiem un pļavām tās cūkas ganīt apnika?

 21. Kandidāts jāvērtē pēc darbiem. Ja tiks galā ar tām cūkām, tad amatā var nākt. Citādi mums te to priekšzīmīgo salmu kūlēju bariem vien.

 22. nezināju, ka medības ir sporta veids. Ko tad tas Dūklavs tur ākstās? Izdāļā naudu sporta veidiem?

 23. A kas Gundai vainas ? Vai tad zinošu cilvēku vairāk nevajag. Visi taču nevar būt “ķieģeļi”. Kādam taču arī ir jāstrādā.

  1. Es tā domāju, ka novada vadoņi, ieceļot amatos visus savus draugus, radus un pat sievu brūtgānus, dara valstiski svarīgu darbu – šamie taču tā savu saprašanas spēju robežās palielina nodarbinātības līmeni un tāpēc ir pelnījuši nevis tautas nicinājumu, bet gan katros valsts svētkos pa medaļai vai vismaz dzērāju krūmos Apinīti dzerot uzsauktai “augstai laimei, un sveiks, lai dzīvo”!

   1. Kā sacīt jāsaka caur uguni, ūdeni un ja vajag arī caur gultu ies ja amatu grib,vai tad tā nav bijis arī agrāk ?

 24. Ūja, Ūja, vai ta nu ir tik zemu krituši, ka jau sievu brūtgānus amatos ceļ? Tad tak nekāda kauna, ne goda vairs nav!

 25. nu te jau izskatas ka vajadzigs tads cilveks kuru var “izmacit” vai ari vilkt uz kuru pusi vajag. Gan jau “VCBIEDRI (s)” pamacis ka tas lietas daramas….

 26. Vai tad mans “vecais” čomaks Dudiņš zin kur viņu bīda? KA tik nesanāk ziepes. Diezgan riskants tas amatiņš. NU LAI JAU IZDODAS! (tikai seko visam lidzi)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *