Kandavas internātvidusskolas kopmītnēm jāmaina jumts

Pirmoreiz ar lūgumu pēc finansiāla atbalsta pie deputātiem vērsās Kandavas internātvidusskolas direktore Aija Blitte, iemesls – internāta ēkai steidzami jāmaina jumta segums.

Pirmoreiz ar lūgumu pēc finansiāla atbalsta pie deputātiem vērsās Kandavas internātvidusskolas direktore Aija Blitte, iemesls – internāta ēkai steidzami jāmaina jumta segums.

Pēdējo trīs gadu laikā, kopš spēkā stājušies Ministru kabineta noteikumi par izmaksām uz vienu izglītojamo, internātskolas vairs nesaņem 100% finansējumu, bet tikai daļēju – aptuveni 62 līdz 64% no vajadzīgā apjoma. Pagājušā gada pēdējos četros mēnešos internātskola saņēmusi tikai 52% no skolēniem nepieciešamās uzturēšanās summas. "Finanšu samazinājums mūs nostādīja katastrofālā situācijā. Līdz šim iztikām, jo nevajadzēja remontēties. Taču jumta nomaiņai līdzekļu nepietiek," skaidroja A. Blitte, rādot deputātiem, kā pati teic, kopotos rakstus, kur apkopotas Valsts prezidentam, Pašvaldību savienībai, Izglītības un zinātnes ministrijai adresētas lūguma vēstules par finansējuma nepieciešamību, kā arī izsmeļošas un līdzjūtīgas no instancēm saņemtas atbildes, kurās uzsvērts – saspringta finansiālā situācija ir visā valstī, naudas nebūs… Tādējādi direktorei atlicis vien vērsties pēc palīdzības vietējā pašvaldībā. Veiktie aprēķini liecina, ka internāta ēkas jumta nomaiņai un bēniņu siltināšanai pavisam nepieciešami Ls 46 000. Pateicoties aizvadītajai ne īpaši saltajai un bargajai ziemai, prasmīgi saimniekojot, skolai izdevies ietaupīt līdzekļus uz kurināmā un veiksmīgi iegādātā ekonomiskā apkures katla rēķina, tādēļ direktore internāta ēkas jumta nomaiņai vietējās varas pārstāvjiem lūdza piešķirt tikai daļēju finansējumu – Ls 28 000 apmērā.

Deputāti vienprātīgi nolēma piešķirt Kandavas internātvidusskolas internāta ēkas jumta remontam nepieciešamo līdzfinansējumu no domes pamatbudžeta papildus līdzekļiem. 

Vairāk lasiet 12. arprīļa laikrakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *