Kandavas domes priekšsēdētājs dzen deputātu ārā no sēdes

Ceturtdien, 28. martā, notika Kandavas novada domes sēde, kurā slimības dēļ nepiedalījās viena deputāte – Silvija Tiltiņa. Darba kārtībā bija paredzēts izskatīt 47 jautājumus. Taču par vietēja mēroga sensāciju izvērtās jautājums par domes priekšsēdētāja Rolanda Bāreņa komandējumu (no 8. līdz 14. maijam) uz Franciju, Le Puy en Valey pilsētu, kur notikšot pirmais Eiropas vietējo produktu tirgus.

Ceturtdien, 28. martā, notika Kandavas novada domes sēde, kurā slimības dēļ nepiedalījās viena deputāte – Silvija Tiltiņa. Darba kārtībā bija paredzēts izskatīt 47 jautājumus. Taču par vietēja mēroga sensāciju izvērtās jautājums par domes priekšsēdētāja Rolanda Bāreņa komandējumu (no 8. līdz 14. maijam) uz Franciju, Le Puy en Valey pilsētu, kur notikšot pirmais Eiropas vietējo produktu tirgus.

Turp bija paredzējusi doties organizācijas «Kandavas partnerība» delegācija, kā vēsta sēdes protokols, "lai veicinātu vietējo produktu popularizēšanu ārpus valsts robežām un dibinātu kontaktus turpmākai sadarbībai." Strīds sākās brīdī, kad daži no deputātiem vēlējās noskaidrot, cik pašvaldībai šāds komandējums izmaksās un, galvenais, kādus novada ražojumus tad Francijā prezentēs. "Mēs finansu komitejā šito "poļe čuģes" skatījāmies un man, jāsaka godīgi, nav skaidrs, ka viens pats brauc, ko ta' pārstāvēs, kāda būs tā vietējā produkcija, ko prezentēs?!" aktīvākais iebildumos bija deputāts D. Rozenfelds.
Atbildes nebija. R. Bārenis paziņoja, ka neatskaitīsies, ka viss būšot, kā likumā paredzēts, lai lasot likumus. Bet viņa vietniece Leonārija Gudakovska skaidroja, ka deputātiem viss kļūšot skaidrs pēc brauciena: "Kad atgriezīsies Bāreņa kungs no Francijas jums tiks piestādīta atskaite, komandējuma apraksts…" Bet D. Rozenfelds ar to nebija mierā…
Par to, kā diskusija nonāca līdz fiziskam konfliktam un durvju parādīšanu deputātam, lasiet rītdienas, 5. aprīļa laikrakstā.

Komentāri

 1. Kāpēc jāatskaitās, ja tas ir pašvaldības noslēpums! Atbildīgie par šī noslēpuma glabāšanu – Bārenis un Gudakovska. Jā, un vēl Gudakovskis – projektu piegādātājs no Lietuvas!
  Nevar tak ļautiņiem teikt, ka iet runa par gliemežiem – ir tādi, kas velk namiņu uz priekšu un tādi līdēji, kam namiņš pie vienas vietas. Atbraukšu – VARBŪT pastāstīšu Gudakovskim, kad vedīs mājā no lidostas. Bet par to "poļe čuģes" – labs salīdzinājums!!! Cepuri nost – un kāju virsū!

 2. Rodas jautājums kādā valstī mēs dzīvojam,tā tā demokrātija izpaužas visatļautībā.tas par braucieniem

 3. Kāda sagadīšanās.- 2012.gada Eiropas motokrosa sezonā. Pirmais no tiem norisināsies Francijas pilsētā Valensē(Valence)

 4. nu redziet, visi taču gribam samazināt deputātu skaitu, nu jo viņu mazāk, jo labāk.Nebāzīs degunus kur nevajag, bet tie kuri tikuši pīragā, tikmēr var šeptēt. Reizēm labāk, reizēm slik’tāk un nevienam nebūs jāatskaitās. Tā taču ir šī valsts reforma, kura visu apvieno samazina un neļauj visiem visu zināt, jo tā ir vieglāk. Un nevar jau vainot vietniekus, palīgus vai citus darbiniekus, jo ja gribi strādāt, tad dari kā priekšniecība liek, savādāk auni kājas un staigā.Un darbs jau katram izdodas pēc sirdsapziņas, tā kā reforma savu ir izdarījusi, ja vien pie varas vēl atpakaļ tiktu TP vai citi vecā kaluma politiķi. Cik viegli varētu pieņemt sev labvēlīgus lēmumus!!

 5. pamazām, bet tomēr tuvojas pašvaldību vēlēšanas. tāpēc pilsoņi vērtēsim deputātu kundzes un kungus jau savlaicīgi.
  nost ar savtīgu pašlabumu, nost ar pašvaldību iestāžu sievu, vīru un bērneļu likšanu siltās vietiņās!

 6. ja barenis teiks leonarijai, lec plika uz galda un nodejo striptizu, tad shi ari to izdaris… nav shaubu…

 7. Bāreņa kungam krēsla grūstīšanā piešauta roka, diemžēl nedaudz pārvērtēja spēkus un mērķi nesasniedza.

 8. Jā! Pārvērtēja ne tikai savus spēkus, bet arī savas pilnvaras. Deputāti, ejot uz domes sēdēm, līdzi ņemiet šupuļkrēslus un" piešnallējamās"jostas. Varbūt arī kādu no jums domes priekšsēdētājs izdomās "pašūpināt"

 9. Vara apreibina, nekas nav jādara, bet nauda nāk žvadzēdama, no tā iepirkuma, no šitā iepirkuma, no tā " remonta " un no šitā " remonta ". Un ja vēl var uz šreju pabraukāties, glaunos hoteļos pagulēt un jaunas meitas pamīcīt, tad kurš gan negribētu būt tādā amatā? Un lai šī laime nebeigtos, ievēlēs atkal šo kompāniju! Zivs pūst no galvas, un smaka jau pa visu rajonu. Skaisti!

 10. Ja mēs būt tirgojuš biļets uz šito cirk izrād, mēs varēt lab piķ savākt. "sitāds šovs! Es vēl nevaru norimt no smešanos. Iedomā vārds pa vārdam un mazqais vīrels lec no biksēm ārā. Vispirms viš nosauc Rožlauk pa aunpier un ta viš sak, ko tu man pras, kur es brauks un ko es darīs Francijā, Tu jau pats i pa lab un pa jkreis barukājs kā miest makk vadons. Uz ko rožlauksatsak, ta tu tik pa kreis brauks, pa lab nebrauks. Un nu viss smaidīg un vīrels pieskrej pie man blakus sēdošā kaimiņ un sak, lai iet ārā. Uz ko tas atbild,. ka nekā nebij. Un tas nu purin to benk, lai iet ārā uz ko Rožlauks sak, vai tu i aptracs, liec tak to man beņķ mierā. EEj sēd , kur tev jāsēž, bet mazais neliekas mierā un sak, ej ārā. Rožlauks nosak, nu lab stāv te un runā vai man žēl. Beigās laikam vīrels piekuss kājās stāvēt , ierāv ast un apsēdās galda galā. bet līdz ar to paziņoj, ka viš uz Francij vairs nebrauks, laikam gaidīj, ka mēs lūgsies: Ed dēliņ pankūcins, ēd! Dikti garšīgas pankūciņas!" Es pēc sak , ka lab, ka Rožlauks noturējās un viš man sak, es tak nevarēj saprast, vai viš sēž vai viš stāv.Un es šito teicien grib pierakstīt, jo viš labs!

  Pievienots (29.03.2012, 19:37)
  ———————————————
  Frīdai. bet pati anekdot bij beigās, kad Rožlauks liek ierakstīt viņ viedokl, un seko, ka Pats ir 12 reizes pagrūstījs viņa krēsl. Un tas parāv tād smiekl. Iedomā, mēs viss bij blaks un neviens nepamanījās skaitīt. Es bij domājs , ka man piens pienākās , jo es bij dikt tuv un jutās apdraudēt, bet Rožlauks skait cik reizs to beņķ pakustin. Vai nav fein ko?

 11. man liels jautājienc Kandavas novada iedzīvotājiem, kuri varētu būt tie produkti kas ražoti pie jums i jāvizin plašajā eiropā??

 12. Urā! Kandavas dome atkal rullē! Un es jau domāj, ka te ir viss beidzies, ka te vairs nekas nenotiek!
  Malacis Daini! Pie krēsla jāturas cieši, nevar ļauties, ka šādi tādi ņem un tevi izsupo ārā 😉

 13. Acīmredzot, novada vienīgais motobraucējs piedalās Eiropas motokrosā Francijā. Tas ir vienīgais produkts, ko varētu no Kandavas aizvest uz Franciju un atpūsties par domes līdzekļiem (870 Ls un vēl citi izdevumi) , jo bez darba vietām jau nekādus produktus saražot nav iespējams.
  Varbūt domāja vest un reklamēt to 1 lata monētu, kuru kandavniekiem un tūristiem pārdod par 2 lati?

 14. …nu KAA anekdote Tev NOTAAR-KOMENTETAJ— izdevies iekomentet 100%…
  par smieklu devu visai dienai PALDIES….

 15. Solvitai: Mērķi bārenis sasniedza gan- atteicās braukt uz Franciju. Domes sēdes atskaitē pēc brauciena būtu atkal uzrakstījis 2 rindiņas par iegūto pieredzi un par Kandavā ražoto produktu reklāmu.Smieklīgi!!!Varbūt viņš pagrīdē ražo specifiskus produktus, kas veidoti no bruģakmeņa un nepieciešami Francijai? Līdzi varēja paņemt to negaumīgo zivi pie Abavas tilta. Tad būtu vieta arī zaļai zālītei un ceriņiem.

 16. tas Rožlauks un Bārmens ir kapitāl !
  Ko mēs bez viņiem darīt !?
  Šitās sēds moš vaidzēt internetā translēt kā šovu !

 17. Kandavas Novada Vēstnesī Bāreņa kungs žēlojas, ka viņam traucē strādāt. Citēju:" Lieki pat runāt par deputātu ētiku -bieži vien sarunas pārvēršas savstarpējos apvainojumos , kas nedara godu ne pašiem , ne apkārtējiem." (..)" Tikai jūs, cienījamie deputāti, , esat aizmirsuši par iedzīvotājiem, par tiem, kas jūs ir ievēlējuši un gaida no jums konstruktīvu darbu." Pilna sleja ar vārdā nenosauktiem deputātiem, kas traucē saimniekot. bet kā var strādāt konstruktīvi , ja ik viens jautājums var tikt uztverts kā apvainojums priekšsēdētāja personībai. Uztaisa promenādi un divus bērna laukumiņus, bet turapt blakus 2 metru attālumā izrok dīķi, lai bērniem , kur iekrist. Kad es aicinu padomāt par drošību un aplikt apkārt žodziņu, tas neesot pieņemami, vajag , lai kāds noslīkst, acīmredzot, tā ir domāšana par iedzīvotājiem? Dīķa virsma pārklājusies ar zaļu zampu un jau smako, kas būs vasarā?

 18. Varbūt šo deputātu bārenis šūpos turpmāk katru domes sēdi? Labāku neko nevar vēlēties!!!! Tāds komforts deput’atiem nav nevienā pašvaldībā.

 19. Jā kāpēc Dainim tā privilēģija, ka viņu šūpo, varbūt var atkārtot, lai iedzīvotāji arī redz

 20. Jā kāpēc Dainim tā privilēģija, ka viņu šūpo, varbūt var atkārtot, lai iedzīvotāji arī redz

 21. Solvit! Vai tad vienreiz neliksies miera ar savu dīķa nožogojumu…? Neviens nav vainigs, ka tavs dēliņš mazs būdams tur ievēlās. Vajadzēja tev pašai viņu pamācit, ka tur un tur nevar iet un darit to un to. Tad jau man gribētos arī gar abavmalu zogu, ap baseini zogu, ap teteriņezeru arī žogu. Nevajag jaunajaām māmiņām būt slinkām un iziet pastaiga ar atvasitem arī pašām. Un vispirms iemācit bērnam kur var iet un kur nevar un KĀPĒC tas tā ir. Jūs laikam bijāt to piemirsusi savam bērnam paskaidrot un tapēc par to tagad tāi estājaties.

 22. Solvit! Vai tad vienreiz neliksies miera ar savu dīķa nožogojumu…? Neviens nav vainigs, ka tavs dēliņš mazs būdams tur ievēlās. Vajadzēja tev pašai viņu pamācit, ka tur un tur nevar iet un darit to un to. Tad jau man gribētos arī gar abavmalu zogu, ap baseini zogu, ap teteriņezeru arī žogu. Nevajag jaunajaām māmiņām būt slinkām un iziet pastaiga ar atvasitem arī pašām. Un vispirms iemācit bērnam kur var iet un kur nevar un KĀPĒC tas tā ir. Jūs laikam bijāt to piemirsusi savam bērnam paskaidrot un tapēc par to tagad tāi estājaties.

 23. Dīķim. Iznesā vienu bērniņu, piedzemdē un tad parunāsim par tēmu bērnu drošība.

 24. Rožlaukam dikt kremt,ka tā zivs aizsedz viņ zivjceh….Tas toč piemineklis viņa "milzu"ieguldījumiem Kandavā.

  kā tie "krēsli"maitā cilvēkus.! Neliek mierā doma, ko ta gribēs, lai mēs nākamgad ievēl? Pirms tam tiem šūpotājiem ar’ zagšan un izsaimniekošan piesēj…Va būs atkal plakāts, lai toč balso par Daiņpartij? Būs daudz jāpiedzird…

 25. Dīķim Acīm redzot par bērnu audzināšanu tev ir vāja saprašana . Gribi pārbaudīt dzīvē, paņem kaut vai 3 mazuļus līdz 4 gadu vecumam un aizved tur parotaļāties, pirms tam iestāsti viņiem, kur var iet un kur nē, ja tev tas izdosies būsi pedagogs varonis . Tava loģika ir ,ka trepēm margas nevajag , gājēju pārejas nevajag , ātruma ierobežojumus nevajag , un vispār katrs, lai sargājās pats . Starp citu, nebūs latviešu bērnu ,nebūs ari Latvijas .Bet varbūt esi no lielās kaimiņzemes, tad tava domāšana saprotama .
  Kas attiecas uz mēru, tad savaldības problēmas viņam ir sen it sevišķi, ja kāds atļaujas pajautāt, kur paliek novada nauda . Dižos projektus mēs varam aplūkot katru dienu, tikai kvalitāte tiem traģiska it sevišķi Zemītes ielā, bet iztērētie līdzekļi (Līdzekļu tēriņi Kandavas novada sevišķi slepena informācija ) ticamākais daudzkārt pārsniedz Latvijas vidējos .

 26. Notār, es lasīj pa vairāk lāg, to tav gar darb un smēj, kā kutināt’! Nekur nav tik labi kā mājās….

 27. VISIEM – Notārs nav autors savam ierakstam. Viņš to bez atļaujas tika pārpublicējis!

 28. Labaak salabotu galveno ielu,citaadi driz pakalnu vajadzes ar tanku braukt. Nevis braukaat pa arzemem.

 29. ko iepriekšejais "LASĪTĀJS" saka un ar to (Mazo zaļo avīzīti) noklāj ielu un bedres nebūs!

 30. tikai to, ka tas bija paredzets(ielas rekonstrukcija), bet dazi deputati rakstijusi vestules un tas visu apstadinaja

 31. Dubulta Zemītes ielas rekonstrukcija . Tikko ieklāto asfaltu lauzt ārā ? Vēl vienu mazizmēra apli, kur kravas auto ar grūtībām izgriezīsies? . Un kredītu šo nejēdzību darīšanai nedabūja vis dažu deputātu dēļ ,bet gan tāpēc , ka likums neatļauj veikt šādas rekonstrukcijas par 100% aizņemtu naudu .

 32. Komentētājam bez vārda. Dīvaini, kā daži deputāti var apstādināt Domes lēmumus. Nevar tak būt, ka viss , kas darīts, lai panāktu bezierunu paklausību balsojot , nav devis gaidītos rezultātus. Nevar būt, ka domē strādājot vairākiem juristiem un pērkot juridisko pakalpojumu papildus par 30 ls stundā, Dome pieņemtu nelikumīgus lēmumus. Bet ja tie visi ir likumīgi un saimnieciski izdevīgi, kā tad daži deputāti to var apstādināt?

 33. Mazo zalo var lasit vai nelasit.No ta labak nepaliks,jo visur kur lasi ir zagli un labuma mekletaji. Vini panaks kad busim ar plikam pakalam,tad sapratisiet pa ko iet runa. Jo tas notiek netik mazas pilsetas,bet visa Latvija.

 34. Interesanti fakti! "Kandavas Partnerības" dalībnieki, kuri uz izstādi brauks ar busiņu, informē, ka produktu prezentācija Francijā notiks no 10.05-12.05. Kāpēc mūsu priekssēdim jāpiešķir komandējums, kurš viens pats lidotu ar lidmašīnu par domes līdzekļiem no 08.05-14.05. Gribēja 4 dienas izklaidēties Francijā.

 35. generic viagra online safe viagra online orders – generic viagra kamagra tablets

 36. buy viagra buy generic viagra online with mastercard – cheap viagra for sale online

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *