Inese Valtenberga

Kandavā siltinās bērnudārzu un kultūras namu

Kandavas novada attīstības un plānošanas nodaļa izstrādājusi divus projektu pieteikumus Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izsludinātajā energoefektivitātes uzlabošanas projektu konkursā – lai siltinātu Kandavas kultūras nama ēku un pirmsskolas izglītības iestādi «Zīļuks».

Kandavas novada attīstības un plānošanas nodaļa izstrādājusi divus projektu pieteikumus Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izsludinātajā energoefektivitātes uzlabošanas projektu konkursā – lai siltinātu Kandavas kultūras nama ēku un pirmsskolas izglītības iestādi «Zīļuks». Lai veiktu visus darbus, kas būtu saistīti ar ēkas pilnīgu rekonstrukciju, ir nepieciešami lieli finanšu ieguldījumi – norādīja domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja, izpilddirektora pienākumu izpildītāja Gunda Cīrule. Vadoties pēc Kandavas novada Kultūras pārvaldes finanšu iespējām un ēkas energoaudita pārskatā norādītā, projekta ietvaros ēkai veikta jumta nomaiņa un papildus siltināšana, kā arī nomainīti visi logi un durvis, kas ievērojami samazinās siltuma zudumus ēkā. ”«Zīļukā» projekta ietvaros veikta ēkas jumta, visu ārsienu konstrukciju un pagraba pārseguma papildu siltināšana, cokola daļas siltināšana, logu un durvju nomaiņa ar ailsānu siltināšanu, kā arī apgaismes ķermeņu nomaiņa. Tāpat tiks veikta apkures sistēmas rekonstrukcija un balansēšana, rekonstruēta esošā ventilācijas sistēma bērnu grupu telpās un apkures katla nomaiņa pret jaunu ūdenssildāmo katlu, kā kurināmo izmantojot koka granulas,” detalizēti projektos paredzētos darbus uzskaitīja G. Cīrule. Projekta pieteikumu aprēķinos lultūras nama siltināšanas kopējās izmaksas sastāda EUR 199 035,79, bet «Zīļuka» – EUR 1 044 810,80. Tā kā sēde notika pirms projekta iesniegšanas termiņa, tika pieņemts lēmums par projekta pieteikuma iesniegšanu Vides Investīciju fondā, bet projektu kopējās izmaksas un pašvaldības līdzfinansējumu, sēdes vadītājs ierosināja apstiprināt nākošajā domes sēdē.

Komentāri

 1. Kandavas novads jau slavens, lai ko uzsāktu izmaksas zemāk par miljonu nebūs….

  1. Baigi daudzas kabatas jāpiepilda, lētāk nemaz nesanāks. Skaties un seko līdz kam no projektā iesaistītajiem jauns autiņš uzradīsies, kam ceļojums uz dienvidāfriku, kam vienkārši pēdējā modeļa iphone.

  1. Tur jau vēl pieticīgi 250000, viena 4 daļa no Kandavas Bērnudārza izmaksās. Šāda summa vēl būtu normāli nu nejau 1000000 Euro ko jūs tur galīgi traki taja domē. Tur jau sanāk ka katrai grupiņai var uzcelt pa atsevišķai mājai. 🙂

 2. Un bildēs jau izkatās, ka jumts ir jau mainīts nesen un logi arī ir nomainīti, tas jau automātiski atkrīt. Vajag tikai fasādi nosiltināt un apkures katlu nomainīt un viss. Kas tad var tur sastādīt tās drausmīgās izmaksas?

  1. Kungiem pa jaunam autiņam, kāda mājele Nicā – tad vēl jaunās brūtes pieprasa kompensācijas par miesas amortizāciju un miljons ir zudis kā caurā maisā, tāpēc ir noteikti uzreiz jāplāno vismaz divi.

 3. Lai publicē smalku tāmi, vispārīgu kā kopsavilkumu nevajag, bet smalki visu pa pozīcijām, tad arī viss būs skaidrs.Veikalā cenas ir un vairumā ar atlaidēm var dabūt, cik zināms darbaspēks uz šodienu arī nav nekādā vērtē.

  1. Kā nu nav vērtē! Kurinātāji, kas kurinot kultūras namu un domi, pa štukai pelnot! Vismaz komunālo priekšniece tā apgalvoja.

    1. Tā pat kā tukuma namu santehniķi, kas pie manis radiatorus lika pa 200 latiem stundā.

  1. Vai tad jūs tiešām domājiet, ka šodien kāds vispār vēl nojauš kas tās tāmes tādas ir un kā viņas sastāda. Šodien viss notiek daudz vienkāršāk – ieskatās tāds dieva dots priekšnieciņš savā ķešā, secina, ka viss ir notrallināts un uz aci apmēram piemet, cik tad jevrikus vajadzētu, lai atrisinātu sasāpējušās personiskās problēmas. Tālāk reizina šo summu ar desmit un, lūdzu, kārtējā pasūtītāja koptāme gatava. Tagad tikai dažādu mahināciju rezultātā jāatrod paklausīgs un mazrunīgs subjekts, kurš, tavu brīnumu, izrādīsies sashēmota iepirkuma konkursa uzvarētājs un atskaitīs šiem jūsu pašu ievēlētajiem censoņiem viņu daļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *