Kandavā pašiem savas princeses un bruņinieki

Maijā, kad daba atmodusies, gājputni atgriezušies un ligzdas savijuši, kad sazaļo pļavas, sazied ievas un ceriņi, kad pienākuši svētki māmiņām un ģimenēm, Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā notiek Princešu un bruņinieku svētki – šogad jau trešie.

Maijā, kad daba atmodusies, gājputni atgriezušies un ligzdas savijuši, kad sazaļo pļavas, sazied ievas un ceriņi, kad pienākuši svētki māmiņām un ģimenēm, Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā notiek Princešu un bruņinieku svētki – šogad jau trešie.

Lai iejustos aizgājušo laiku noskaņās, svētkos īpaša vieta ierādīta dejai, tāpēc galma karaļa titula loma lieliski piedien pazīstamajam deju meistaram, Latvijas vicečempionam standartdejās, Aleksandram Aļošinam, kurš dejas mākslu apgūt palīdz vidusskolas maziem un lieliem dejotājiem. Kur karaļgalms, tur krāšņi tērpi, rotas, grācija un majestātiskas dejas, skan fanfaras. Galma svinības vadīja šo svētku pirmā gadā kronētā princese Marta Monta Zūdiņa un Emīls Ripa no 10. klases.
Dižciltīgu bruņinieku un augstdzimušu princešu lomās iejutās sākumskolas klašu audzēkņi, bet skatītāju rindās savus bruņiniekus un princesītes vēroja vecāki.
Pavisam savu dejas māku demonstrēja 20 dejotāji, bet konkursā par princeses un bruņinieka titulu piedalījās 8 meitenes un tikpat zēnu. Pārbaudījumi bija dažādi, no pazīstamām pasakām aizgūti, piemēram, princesēm zirņos jāatrod pērlītes, jāatpazīst pasaku tēli, bet bruņiniekiem jāatrod savas princesītes pazaudētā kurpīte, jāpierāda izveicība un precizitāte loka šaušanā un tamlīdzīgi. Pasaku motīvi, deja un mūzika meistarīgi cits citu te nomainīja, te papildināja. Šie svētki ir skolotājas, direktores vietnieces ārpusstundu darbā, Antras Derkevicas, izloloti, – krāšņi, grezni un bezgala mīļi. Skatītājus priecēja moderno deju virkne mazo dejotāju izpildījumā. Kad princesē un bruņiniekiem pārbaudījumi bija galā, zinību valsts karaliene Vēsma Grugule un viņas svīta devās apspriesties par dižciltības titulu piešķiršanu. Kā pēc burvja mājiena, atskanot maģiskajiem vārdiem – Mūzika, lai skanēt sāk, visi taču dejot māk!, mazie dejotāji uz valsi aicināja vecākus.
Par visatbilstošāko dižciltīgas princeses titulam žūrija atzina 1.b klases audzēkni Felicitu Fursu, kurai princeses kroni galvā uzlika iepriekšējā gadā kronētā princese Alise Horste. Bruņinieka kārtā iecelts tika un dižciltības diplomu un simbolisku zobenu saņēma 4. klases audzēknis Intus Piksis. Kronēšanas ceremonija augstdzimušajiem galma ļaudīm noslēdzās ar karaliskās kūkas baudīšanu un jautru ballīti.

Komentāri

  1. Vidusskolā notiek daudz jauku pasākumu. Visi veidoti ar labu gaumi. Te vingro, te dzied, te dejo.
    Prieks skolēniem. milzīgs darbs arī skolotājiem . Un vecākiem arīdzan.
    Lai bērniem labas sekmes un skaists vasaras brīvlaiiks!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *