ywcacassclay.areavoices.com

Bērna piedzimšanas pabalsts būs tikai tiem, kas vismaz gadu deklarēti Kandavas novadā

Kandavas novada saistošajos noteikumos par bērna piedzimšanas pabalstu noteikts, ka tiesības saņemt vienreizējo bērna piedzimšanas pabalstu būs tikai tiem vecākiem, kuru jaundzimušā dzīvesvieta tiks deklarēta Kandavas novada administratīvajā teritorijā.

Kandavas novada saistošajos noteikumos par bērna piedzimšanas pabalstu noteikts, ka tiesības saņemt vienreizējo bērna piedzimšanas pabalstu būs tikai tiem vecākiem, kuru jaundzimušā dzīvesvieta tiks deklarēta Kandavas novada administratīvajā teritorijā. Lai saņemtu vienreizējo pabalstu pilnā apmērā, abiem vecākiem vismaz 12 mēnešus (gadu) ir jābūt deklarētiem novadā. Ja gadu pirms bērna dzimšanas novada teritorijā deklarēts ir tikai viens no jaundzimušā vecākiem, pabalsta apmērs tiek noteikts 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Grozījumi stāsies spēkā pēc atzinuma saņemšanas no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Komentāri

 1. abiem vecākiem…, ja ne, tad tik puse…Jācer, ka neapstiprinās un grozījumi nestāsies spēkā, jo Kandavā laikam bijis pilnmēness, vai nu visi saēdušies sēnes – halucinogēnās…. :/

 2. Tas tak ir pilnigs sviest,kur var tur tik kaut ko nonem,pareiz lai tik pasiem ko kabata iebazt….Visu laiku tak bija kad vismaz vienam jabut gadu deklaretam un tad pabalstu sanem…Pat berniem atnem,to kas viniem pienakas…Tas ir traki…Kandava vispar viens liels hauss notiek…

  1. Ļoti pareizi, savādāk pabalstu saņem tie kuri jau entos gadus dzīvo un strādā citur, Kandavā esošais uz viņiem neattiecas, bet tikai izmanto lai saņemtu pabalstu. Labi ja vēl strādā officiĀli un maksā nodokļus, tad ok, tad saņem ko atpakaļ.

    1. Ne jau tikai Kandavā ir darbavietas, Sēne!!! Es jau septiņus gadus strādāju Tukumā(katru dienu braucu) un vīrs arī strādā ārpus Kandavas. Kad mums dzima bērni, tad pašvaldība neko nemaksāja, lūk tā. Un nav ko bļaut tiem, kam liekas, ka viņiem ir kaut kas atņemts. Bērnus jau neradam tikai tāpēc, lai tiktu pie pabalstiem.

  2. un cik tad godiigi, ja piedeklareejas uz beerna piedzimsanas laiku un tad atkal izdeklareejas peec pabalsta sanemsanas? lai tad sanem pabalstu tajaa novadaa kur dziivo un ir deklareets. migree te un meklee kur lielaaks pikjis.

  1. So pabalstu kaa obligaatu likums nenosaka. Katra pashvaldiiba pati izlemj – buus shaads jauks pabaltsins un cik liels, un kaada taa pieskirsanas kaartiiba. Piemeeram Tukumaa vienreizēju pabalstu jaundzimušā bērna aprūpei Ls 100,- izmaksā par katru Tukuma novadā pirmreizēji dzīvesvietā deklarētu jaundzimušu bērnu. Nu a kas ka jaabuut deklareetiem? Lai baalelinji Kandavaa laiciigi noskata sievu, prec nost peec vislabaakajaam tradiicijaam, piedeklareejas, un tad cep augshaa siiciiti. Tad jau gads rinkii ar buus! 🙂

   1. Bet ko tad, ja dikti nevar nociesties un iesprauž jau pirms kāzām! Ja tēviņam ir kārtīga sēkla un labs instruments, tad sīkas būs mājās viens divi un nekāds gads nemaz nebūs jāgaida.

    1. bet primāri bērns kam Tev vajadzīgs? tāpēc, ka pats gribi vai lai pabalstu dabūtu?:)
     un ja būs ātrāk, tad pabalsts būs bet tikai puse. arī vairāk nekā nekas.

 3. ja esi bērnu uztaisījis tad domā kā audzināt nevis gaidīt visādus pabalstus no valsts vai pašvaldības ja gribas pi… tad proti to darīt bez bērna radīšanas

 4. Vai tad Kandavas LZS programmā nebija rakstīts ka prioritāte ir bērni un izglītība.Tā jau jaunajiem vecākiem ir grūti visu sarūpēt un tagad vēl to pašu mazumiņu atņem. Kā tad lai savādāk Kieģelim to algas pielikumu ar pirmo dienu nodrošina. Tikai citiem atņemot. Štofertam sieva vai tad nestrādā bernudārzā ? Tas laikam pārpildīts, jāierobežo dzimstība. Liekuļi

  1. Man nav pilnas informācijas , lai izteiktu viedokli. Acīmredzot ir finanšu problēmas, ja mēģina šādi ko ietaupīt. Skaidrs, ka dzīvot pāri par līdzekļiem ir ierasta lieta, bet ja ko mazina , tad grieziens jau ir vienmēr interesants.

   1. ka jums liekas? vai sada veida “ietaupijumi” spetu uzlabot situaciju budzeta? nezinu gan kads tas budzets ir un ja ir radusas kadas grutibas ar naudam, tad pilnigi drosi varu apgalvot, ka si summa neko nemainis ta lapisanai. cik tad 2013g bija jaundzimuso? un tad so skatli pareiziniet ar apmeram 60% no 2013g jaundzimusajiem un sanaks cipars. un vai tas ko spetu glabt? pasai neliekas smiekligi?

 5. pareizi Stoferdinam tak pa maz taa aldzina,tapec jau lien pie zidainisiem klat…Berni tas musu nekotne,nu ko tad nem visu nost,ja nav tad nav nekas…

 6. Jums jau neviens nav bijis labs ne Rozenfellds ne Ķieģelis ne Bārenis nu jau arī Štoferts nav labs bet ko esat darījuši paši, protams tikai kaukuši un ņaudējuši ,jo savu pakaļu pakustināt ir grūti, gribas visu gatavu un par velti dabūt ,tāpēc jau esam tu kur esam……….

  1. Cienītā vai cienītais! Un ko Jūs pats esat darījis lietas labā? Vai esat kārtējais gudrais pamācītājs?

   1. neesmu kārtējais pamācītājs savus bērnus esmu izaudzinājis pats un neesmu nevienu pabalstu prasījis pat būdams bez darba paldies dievam un savai neatlaidībai esmu sasniedzis daudz un esmu tur kur esmu.esmu vienkāršs Kandavas iedzīvotājs un paļaujos vienīgi uz sevi tā k ā piedodiet esmu tāds kāds esmu

 7. Eu, ņaudētāji! Vajag izlasīt rakstu kārtīgi. Vai tad kāds raksta, ka samazinās pabalstus? Tie taču paliek iepriekšējā apmērā, tikai kārtība nedaudz pamainīta. A te uzreiz čīkstuļi: “Samazinās! Ietaupīs! ĀAAĀA!!”

 8. Ierosinu izdarīt pabalstu piešķiršanas nolikumā šādas izmaiņas: ja kāds vēlas saņemt šo nenovērtējami dižo pabalstu, tad topošais brēkulis ir jātaisa un jāieņem Kandavas novada administratīvajā teritorijā, klātesot domes nozīmētam pārstāvim, kurš šo faktu dokumentētu gan audio, gan video ierakstā. Tas nodrošinātu 100% garantiju, ka netiks izšķērdēta sūri grūti pelnītā nodokļu maksātāju naudiņa, kā arī piešķirtu atraktivitāti domes sēdēm, kuru laikā šie ieraksti tiktu vēroti un komentēti, bet paši interesantākie publicēti arī novada mājas lapā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *