kandavastehnikums.lv

Aizdomas par pārkāpumiem Kandavas tehnikumā

Veicot revīziju Izglītības un zinātnes ministrijā un tās pakļautībā esošajās iestādēs, Valsts kontrole (VK) konstatējusi vairākus pārkāpumus, to skaitā, Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumā.

Veicot revīziju Izglītības un zinātnes ministrijā un tās pakļautībā esošajās iestādēs, Valsts kontrole (VK) konstatējusi vairākus pārkāpumus, to skaitā, Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumā.

Lielākā daļa atklāto pārkāpumu saistīti ar atalgojumu, atvaļinājuma pabalstiem un piemaksām, kā arī vairākos gadījumos izglītības iestādes slēgušas līgumus par pakalpojumiem, apejot noteikto iepirkuma procedūru. Bet divos gadījumos VK informējusi arī Ģenerālprokuratūru par tiesību normu pārkāpumiem. Tā, kā uzskata VK,  profesionālās izglītības kompetences centra «Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma» direktors Ivars Lasis veicis darbības, kas rada aizdomas par 4093 latu piesavināšanos. Savukārt Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktora darbība radījusi aizdomas, ka ir izšķērdēti budžeta līdzekļi 3100 latu apmērā. Revīzijā konstatētais vēl tiks pārbaudīts I. Laša komentāru par revīzijā konstatēto redakcijai vēl nav izdevies saņemt.

Komentāri

 1. Bildi jau varējāt ielikt jaunāku…tehnikums jau kādu laiku ir ļoti skaists un moderns un tas viss ir direktora I.Laša nopelns!!!

  1. Nu par to es gan nebūtu tik pārliecināts ,jo viņa nopelns tur ir ļoti mazs ,tas ir citu cilvēku nopelns kuri vai kurš rakstīja projektu ES lai tā piešķirtu naudu tehnikuma remontam…

 2. Man kauns par tādu deputātu, kaut gan es par viņu balsoju. Vai nebija kauns startēt vēlēšanās? Būtu piebiedrojies Bārenim un nepiedalījies vēlēšanās, ja zināja ka rokas nav “tīras” un piesavinājies tehnikuma naudu. Uzskatu, ka viņam obligāti jānoliek deputāta mandāts un steidzīgi jāatbrīvo tehnikuma direktora krēsls.

  1. Nedrīkstam aizrauties ar cilvēka nomelnošanu, kamēr ir tikai aizdomas. Kad būs viss noskaidrots, tad arī spriedīsim.

   1. Vai esi šeit šefs, ka norādi, kurš, kad, kā un cik te spriedīs!? 😀
    Pārkāpumi ir konstatēti, nauda izčibējusi; iestādes vadītājs par to atbildīgs.

 3. Par maz paņēma,vajadzēja vairāk…
  Nekas jau tāpat nemainīsies…
  Paskatās uz Rīgas brīvvostu (tur ir miljoni, bet te pāris tūkstoši – smieklīgi lāga pensijai nesanāk un beigās tas viss vēl jāpierāda).

 4. Cik zināms viņš jau vien mēr ir bijis kampējs un sev labumu guvējs,tikai visi jau to redz, bet nesaka – baidās un Kandavā jau vien ir jādzīvo, tāpēc jau samierinās (vārna, vārnai acī neknābs).

 5. Ja darba laikā direktors paspēj piedzerties, tad ir pieklājīgs un sveicina visus tehnikuma darbiniekus un pat audzēkņus 2x dienā, bet skaidrā prātā- gandrīz tos nepazīst.Tādi gadījumi ir ļoti bieži.

 6. Reāli tehnikums šobrīd izskatās tieši tā pat kā bildē, un kur ir solītais dienesta viesnīcas remonts?

  1. tu bomz kads tev remonts kojas, komene jau teica ka nebusot nekads remonts jo tiem suda bomziem nav naudas ibio

 7. sākumā bija ielikta vecā tehnikuma bilde,bet pēc mana komentāra tā tika nomainīta pret jauno!

 8. …jā,direktora pakalpiņš sūnaitis arī ir aizrāvies ar to pašu netikumu- alkoholu.Izskatās, ka abi kopā “met”.

 9. skataties, nomainīsies direktors būs vel lielākā dirsā!
  šis vismaz normāls direktors, ieliks kādu vecu raganu, un tad visi gribēs atpakaļ Lasi!

  1. to jau nesaprot,ja butu cits,vot tad butu dirsaaa…tagad neviens nenoverte,cik vins labs direktors!

 10. Toties darbiniekiem atļaujas nemaksāt atlaišanas pabalstu, atliek piedzīt caur tiesu!Algas un piemaksas dīvainas bijušas bieži, īpaši augustā.

 11. Vai tad 10 % (vismaz) no 4 milj. Eiropas naudas ir tikai 4 tūkst.? Domāju, ka summa ir krietni lielāka.

 12. Jautājums kmentētājiem. Vai cilvēkam jābūt godīgam , lai apkārtējie viņu cienītu? Vai patiesība vairāk mēs cienām”izdarīgos”. Kas ir komentēšanas vērts, alkahola lietošana, vai piesavināšanās. Kurš grēks būtu lielāks? Iespējams, ka grēka nav? Dzeram un dzīvojam, jo rīt mēs mirsim?

 13. Foršais ,,KEKSIS,, skolotājus dzen bezalgas atvaļinājumā, bet saviem čomiem izmaksā atvaļinājuma pabalstus – super,tā turpināt urrā…

 14. To: audējai
  Labi, ka mums ir tik daudz ,,zinošu un gudru cilvēku” kuri prot novērtēt citu darbu un it kā nejauši jau sapņot par brīviem krēsliem. Nemaz tik salds tas darbiņš nav.Kandavā jau vienmēr prot visu novērtēt un izvērtēt,īpaši citu darbus,tikai savējos parasti neredz.Tehnikumā ir paveikts ļoti daudz, vai tas izsauc skaudību? Cerams,ka tehnikumiešiem ir par ko priecāties un viņi pratīs savējo aizstāvēt,nevis apriet.

 15. Saule, pārāk izlaista Tu esi tehnikumā,iemācies godprātīgi strādāt un neblamējies! nekāro Tev nepienākušos naudu! Vai par tarificētām stundām Tu neesi saņēmusi naudu? Arī Tev kārojas nenopelnīta nauda,tas parasti slikti beidzas!!!

 16. Lasis man palicis atmiņā kā cilvēcīgs vadītājs,bet bija saskarsme ar vitoldu. savā uzpūtībā un savas personības pārvērtēšanā ir sen aizgājis par tālu.

  1. Ar sūda brāļiem tā viņs rīkojās. Es to zinu no savas pieredzes. Turies vecīt!

 17. Un ja tā beigās nebūs patiesība? Tad I.Lasis varēs VK sūdzēt tiesā par apvainošanu. Pazīstu I.Lasi, viņš nekad nevarētu nevarētu nozagt naudu. Bet ja tas ir kāda ZZS darbiņš, kurš ir uzpircis redaktoru lai kandidētu uz mēra amatu?

 18. Nu pat diskusija iet par to vai Lasis kā personība ir patīkams, vai ne tik tīkams, bet tam nav tiešas nozīmes saistībā ar apsūdzību. Diskusijai būtu jābūt par piesavināšanās faktu, tā ticamību , vai pretargumentiem, kas pasaka, ka tā noteikti nav patiesība.

 19. Cilvēki!! Jūs šeit kurinat bet varbūt I.Lasis tagad sēž depresijā vai neziņā ko tagad iesākt. Esmu I.Laša pusē.

 20. Un ja viņš arī retu pa retam iedzer kādu graķīti vaitad tas ir tik nosodāmi? Pamēģiniet paši nostrādāt šādu darba laiku un slodzi, nav pabeigts viens projekts, ķeras jau pie nākamā, tad ir apsveicami, kā tādi nervi var būt cilvēkam.

 21. Andrim. Vai Jūs uzskatāt, ka mums tagad vajadzētu bārt Valsts Kontroli? Ak, nejaukā kontrolē, bez pamatojuma apmelo mūsu cienījamākos cilvēkus?Man personīgi vairāk rūp, vai tā ir patiesība, vai ne. Ja tā ir patiesība, tad Laša kungs manās acīs nav cienījams cilvēks,kas līdz šim tā bija, ja tie ir meli, tad Valsts Kontrole jāsauc pie atbildības. Bet nešķiet loģiski, ka Valsts Kontrole apsūdz cilvēku informāciju izzīžot no pirksta.

  1. Solvitai. Bet ja redaktors tiešām ir uzpirkts no kāda deputāta kas kandidēja uz mēra amatu? Kurš Gan negribētu tikt pa mēru.? Un mūsu Bāreņa kungs, kā Jums liekas kur šis vīrs dabūja tik lielas naudiņas lai iegādātos sev Jaguar un Wolksvagen džipu? Un jūs domājat ka Bāreņa kungs arī kaut ko neiemet savā makā???

   1. Andrim. Tieši tāpēc man šī diskusija škiet interesanta. Man bija un ir ļoti grūti saprast, kāpēc cienījamais Laša kungs pakļaujas tik ļoti Bāreņa kunga ietekmei. Es nespēju saprast, kas šiem kungiem ir kopīgs. Iespējams, ka kopīgi ir kādi darījumi, par kuriem es nezinu.

    1. Andrim. Varbūt mēs varam pavaicāt redaktoram, vai viņš nav gadījumā uzpirkts? Un cik redaktri bija jāuzpērk, lai ziņu palaistu TV, un visur citur valsts robežās?

    2. Tāpēc jau Tevi kundzīt arī neievēlēja, jo cik Es saprotu, ka Tev ir problēmas ar saprašanu.

 22. Ko šumējaties, vai kāds ir notiesāts, vai, kas ir pierādīts?
  Labāk paklusējiet! Ne te kādam tiek prasīts novērtējums, cieņa vai necieņa.

 23. Vecajai raganai. Neviens nav notiesāts un neviens arī netiesā. Cilvēki apmainās viedokļiem, kas ir pat vēlams, jo sevisķi,zinot, ka Laša kungs varētu būt viens no mēra kandidātiem.

 24. Sovita, esiet bez kreņķiem, Jums tagad būs pats labākais mērs kādu vien varētu vēlēties… Lai Jums veicas…. un lieciet mierā Laša kungu.Re kā Jūs no tautas novērtēta,ka par deputāti netikāt ievēlēta, laiks pārdomām par sevi, analizējiet, pētiet savas kļūdas un izdariet secinājumus….

  1. Vecajai raganai.Nenovirzieties no temata. Kad presē būs informācija, kas apsūdz mani piesavināties kārē, tad runāsim par mani, tagad runa ir par Laša kungu.

 25. Ko Jūs te cepaties, lai publisko visu un, tad būs redzams, kurš kam ir ko paņēmis… Lai Ivars dod zļo gaismu Dankerei un viss būss skaidrs…

 26. pareizi dar ka piesavinas…cik valdiba mus nav apzagusi…un te tric par suda 4000..un ka tie izsaimnieko valsti…aiz restem neviens sesez….un lasis ir pats labakais direktors un viens no labakiem skolotājiem tehnikuma…..

  1. gg. Valsts jau nav nekas apstrakts, kāds melns marsietis, kas ik pa laikam aplaupa mierīgos iedzīvotājus. Valsti veido konkrēti cilvēki, ar vārdu uzvārdu un personas kodu. Lai apzagtu ir jābūt pieejai pie resursiem. Amatpersonām tāpēc , lai nekristu kārībās arī ir visādi kontrolētāji, kā Valsts Kontrole piemēram.Ja mierīgie iedzivotāji vaino marsiešus visās zādzībās un laupīšanās, bet konkrētos gadījumos, saka, ka tas ir labi un atbalstāmi, tad tas ir nesaprotami. Nevar būt viena mēraukla zapts burciņu zagļiem, cita mērenu summiņu piesavinātājiem un vēl cita miljonu nozūmētājiem. To, kas nav tavs , nedrīkst ņemt.

   1. par to,ka Solvita domā,ka ari es ,tu, viņa pieder pie valsts…Taču Latvijas Avīzē lasu,ka Valsts gatava -, sabiedriba (t.i. viņas un manis nosauktie ) nē (Eiro ieviešanai ). Kas tad mūs ņem par pilnu?. UN cienītās un apsolūti bezgrēcigās kundzes dēls arī, liekas, pērn pabeidza tehnikumu. “Godīgi “atsrādams praksi Jēkabpilī, ikdienā uzturēdamies Kandavā. Meliem īsas kājas.

    1. Kaadas shausmas! – Shito lasot, uzreiz top skaidrs, ka miega ruukjis shonakt mani neapciemos…Kaa taa var atnesties pret sveetu lietu – praksi! Es, Buratiino, lapsa, runcis, teetis Karlo – visi dikti briinaas. Tas ir shokeejoši.

    2. To brīnos. Skatos, ka es še izgriežu pogas pašam raksta varonim popularitātes ziņā. Nu ko, tas priecē. Vēl varējāt piemetināt, ka šo pašu iestādi ir absolvējis mans tēvs un vīrs arīdzen. Tā, ka patinam tik filminu atpakaļ, gan jau katram kāds grēciņš būs atrodams. Es vispār piederu pie gana kuplas dzimtas. Tā ka rakt un rakt, ja ir vēlēšanās. Iedomājieties tikai, kaut kāda svētā atradusies, kas nu publiski sāks diskutēt, patiesība vai nepatiesība nopublicēta.

 27. Ja būtu mana teikšana ,tad visus pretendentus uz mēra krēslu es patriektu ar mēslainu mietu ,bet jebkuras pārtijas dalībnieku es nelaistu pat tuvumā iespējai tikt kaut kur ievēlētam! :))
  salašņas savtīgie!:(

  1. Domā, ka tie kandidāti baigi grib tais partijās pretendēt, tāda diemžēl mums ir vēlēšanu sistēma, un kautkā jau to mēru ir jaievēl.

 28. ta tas remonts tika solits pirms 6 gadiem un izskatas kad vins ari nebus nekad tikai kad kads atstiepsies no aukstuma vai kada siena nogruvs tad tur kko varbut paremontes 😀

 29. Gan jau TIESĪBU izntitūcijas pasas tiks gala ar saviem pienakumiem gan jau mēs redzēsim kas kur kad!!!

  1. Jā, jau jā, tiesību institūcijas mūsu valstī vienmēr izcili tiek galā ar saviem pienākumiem. Lol.

  2. Ja. Ari es lasu rakstu, un skaidrs, ka interesenti ir konkurenti dome, kam acimredzot skauz, ka Lasim tads atbalsts. 🙂
   Smiekligi. Atradusi vienu vel nepieraditu zinu un dod vala… diezgan zemiski, ne?
   Man isteniba liekas, ka sakarigs cilveks, vairak tadus!

 30. Es nekad nesapratīšu tos, ar dzīvi neapmierinātos cilvēkus, kuri var atļauties publiski “vemt” uz galvas cilvēkiem, par kuriem viņiem maz kas zināms! Pretīgi…. Atcerieties,ka zeme ir apaļa un jūsu pašu vemekļi gāzīsies pār jums pašiem!!!

  1. Pievienojos šim viedoklim.
   Tik tiešām viss zaņķis, ko gāžam citiem virsū, kā puņķis vējā pašiem ar laiku pie vaiga pielīp…
   Iepriekšējiem Kandavas mēriem veltīto epitetu avots ir viens un tas pats, kas liek domāt, ka arī “tehnikuma skandāls” varētu būt saistīts ar šo pašu “ordeni”.

 31. Skaidrojot VK konstatētos pārkāpumus IZM centrālā aparāta un padotības iestāžu darbinieku atlīdzības aprēķinos, IZM uzsver, ka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums 2012.gadā paredzēja, ka, ņemot vērā iestādes iekšējos normatīvajos aktos noteiktos kritērijus, darbiniekam var tikt izmaksāts atvaļinājuma pabalsts līdz 25% no mēnešalgas, aizejot ikgadējā atvaļinājumā. Tā kā IZM naudas līdzekļu trūkuma dēļ nevar ieplānot atvaļinājuma pabalstu izmaksu no dotācijas vispārējiem ieņēmumiem, atvaļinājuma pabalsts tika izmaksāts tikai no pašu ieņēmumiem, kuri kļūst zināmi katra gada beigās. Tāpēc tiem darbiniekiem, kuri 2012.gada laikā bija devušies ikgadējā atvaļinājumā, atvaļinājuma pabalsts tika izmaksāts tikai 2012.gada beigās.

 32. Par Bāreņa Jaguāru un džipu ievāc vispirms informāciju un tad ver muti vaļā.

  1. Bārenis un viņa kundze ir pārtikuši cilvēki – šis apstāklis tad arī daudzus dzen izmisumā, ģenerējot nenovīdības pilnus un žultainus komentārus. Tāds vērojums.

 33. MĒS ZINĀM PATIESĪBU UN TAS TĀ ARĪ PALIKS…SUŅI KAUC,BET KARAVĀNA IET TĀLAK!

  1. Interneta vide, kur katrs zem nika var “tvaiku nolaist”, ir nežēlīga, bet ienesīga – tā aug preses izdevumu reitingi. Cilvēki ir kāri tieši uz “šļurām”.
   Kur aprakstīti veiksmes stāsti un visādas izdošanās, komentāru naf!
   Jā, kandavniekiem klibo diskusiju kultūra, jo nepārtraukti tiek “žļembātas” personālijas, neprotot situāciju, problēmu atdalīt no cilvēka.

   Direktrise, kas sevi dūšīgi daudzina daudzskaitlī, arī ir vērā ņemama dīvainība…

   1. Jauno tehnoloģiju iespējas pa segmentiņam vien liek atklāties visdažādākajām patiesības interpretācijām. Ne “direktrises”, ne “diperi” vairs nevar ar saviem spārneļiem apsegt savā gurbā izdētās oliņas – tās pārtop par cālīšiem un naski diedz uz visām pusēm.

  2. redzējām to Jūsu karavānu-daži stipri skņupuši stāvi ar tarbiņu plecos no tehnikuma puses,un, nevis gāja,bet aizgāja…:)

 34. Sitas labs,direktors izkrapj naudu,vina sievasmasa,ari strada tehnikuma,ta uz darbu nenak,bet tik dzerstas vislaik,bet no darba neatlaiz,taa nu gan tik ir gimenite…Lasim dels jau ari pirms paris gadiem vislaik ar skolas masinu esot braukajis,ja nemaldos kadus 2 gadus+ vel tas,ka vins nemaz nestradaja tehnikuma. Tad kad remontet visu tur saka,tad jau ari gudrits stiepis uz majam matrealus no tehnikuma. Pats jau ari ar skolas Hondu vislaik brauka,gan uz mezu senot brauc un vel viskkur,nevien vienu reizi redzets,bet biezi

 35. Sitas labs,direktors izkrapj naudu,vina sievasmasa,ari strada tehnikuma,ta uz darbu nenak,bet tik dzerstas vislaik,bet no darba neatlaiz,taa nu gan tik ir gimenite…Lasim dels jau ari pirms paris gadiem vislaik ar skolas masinu esot braukajis,ja nemaldos kadus 2 gadus+ vel tas,ka vins nemaz nestradaja tehnikuma. Tad kad remontet visu tur saka,tad jau ari gudrits stiepis uz majam matrealus no tehnikuma. Pats jau ari ar skolas Hondu vislaik brauka,gan uz mezu senot brauc un vel viskkur,nevien vienu reizi redzets,bet biezi

   1. Pirms citus strostē par rakstu darbu nepilnībām, pārlasi pati savus komentārus! 😉

 36. Īsts Latvietis – rejoš latvietis. Tas ir par Jums dāmas un kungi-rakstnieki. Pasakiet labāk viso to ko Jūs te rakstat acīs I. Lasim. Viņš būs Jums pateicīgs.Varu pierakstīt rindā. Kurš pirmais kaktu vīri un dāmas?

 37. Žel, ka tā VK neiedziļinājās tālāk, kā tas godātais Lasis šiverē ar to teķa naudu. Pati galvenā apkopēja, uz tehnikuma rēķina ar hondu brauc ik pārdien, bet Lasis tik sludina ka jātaupa nauda. Protams , ka jataupa tikai priekš viņa vajadzībām.

   1. fui, vaveriit! ja cilveecinjsh ir veeriigs, tas taksh nenoziimee, ka vinjsh zog! mees ar Buratiino un teeti Karlo zinaam, ka vienaldziiba ir slimiiba, kas naak no iekshu iekshaam.

 38. Vai ari Natiņu un Jazeponkuli arī nevar parcelt uz labāku darbiņu lai nestreipuļo pa koju?

  1. nekrenjkjeejies braal, teetis karlo lai staav pie ratiem – mees, koka cilveecinji, paraadiisim vinjiem, ko varam…atmaskosim visus peec kaartas, izvilksim dienas gaismaa, lai ir kaartiiba kandavaa. lapsa un runcis mumsiim paliidzees zelta atsleedzinju atrast. un shitas O^O lai nekrekshkj! atradis, kam draudeet – maziem, smukiem gardeguniishiem.

    1. tur tikai viens komats vajadziigs, filologjijas zinaatnju doktor!
     mees tagad apkopeejas, pasniedzeejus un vadiibu atmaskojam, nevis eksaamenus liekam. 😛

  2. nevajag,viņi ir forši abi,lai veselība Natiņai un neapsīkst humors Jāzepam;)

 39. IESPAIDS TĀDS, KA Kandavas tehnikums nav valts iestāde ,betI.LAŠA PRIVĀTAIS BIZNES.

 40. Njāāā,nabaga skolas personāls, kur tādiem zelta gabaliņiem, šitāds direktors gadījies.

 41. Kolosāls skolotāju kolektīvs un direktoram ar nav ne vainas!
  Ko Jūs tur cepaties?

 42. Un milie cilveki, izlasiet virsrakstu. AIZDOMAS :)) nebrinos, ka pec velesanam sis aizdomas aizmirsisies! Kandava istakie latviesi dzivo…

 43. Te tak mulkim skaidrs,ka konkurenti intrigas vij. Nav gadijuma kadam velesanu bralim radins Leta, kurs pamaca ka tas lietas darit, ka no kautkadas zinu drumslas “iespejams” “aizdomas” rada? 🙂
  Lai nu ka, nav ko nemt pelekas masas skaudienus vera. Veiksmigi turpmak vadit darbus, un paldies par to, kas jau paveikts!

  1. Biedris Roberts Ķīlis ir Latvijas Republikai naidīgs subjekts.Viņa iesaukuma IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa no Pasaules jūdu bankas ir šā izglītības iestāžu iznīcinātāju bataljona personāla komandsastāvā. Šai teroristu grupai ir piejaucētas IZM ierēdnes Jolanta Puznere un Inga Tarvide. Mū-mē, neies cauri. Vot tā…

   1. Bet tagad gan VISI tehnikumā ir laimīgi- Tāda direktore,Tāda direktore! Pilnīga izcilība!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *