FOTO: Agris Jansons

Arī mūsu redakcijā – Ēnu diena

Šodien, 6. aprīlī, visā Latvijā norisinās Ēnu diena. Arī pie mums – «Neatkarīgajās Tukuma Ziņās» – viesojas ēna jeb Patrīcija Rugāja no Tukuma 2. vidusskolas 4. c klases. Iepazīstas ar redakcijas un žurnālistu darbu. Nākotnē, kad pabeigs skolu, vēlētos gan strādā citā profesijā – būt interjera dizaineris . Šobrīd vecāki, stāsta pati Patrīcija, ļaujot iekārtot gan savu, gan arī jaunākās māsas istabu.

Par ēnu dienu: ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *