Trīs mīti par plastisko ķirurģiju

Mūsdienās plastiskā ķirurģija ir guvuši plašu popularitāti. Tā ir kļuvusi pieejamāka, drošāka, ātrāka un par to tiek ievērojami vairāk runāts. Pēc statistikas datiem pagājušajā gadā ASV ir veiktas 1,5 miljoni plastisko operāciju, un katru gadu šis skaitlis paliek aizvien lielāks.

Iepriekš tika uzskatīts, ka plastiskās operācijas veic tikai Holivudas aktrises vai slavenas modeles, bet šobrīd operācijas jau ir pieejamas katram. Taču neskatoties uz plastiskās ķirurģijas popularitāti, ap šo tēmu sabiedrībā joprojām eksistē daudz dažādu mītu un nepatiesu faktu. Dažus no tiem mums izskaidros un komentēs Latvijas vadošais plastiskais ķirurgs Dr. Jānis Žaržeckis (https://www.plasticsurgery.lv/lv/).

  1. Krūšu palielināšanas operācija ietekmē spēju barot ar krūti

Šis ir viens no populārākajiem mītiem, par kuru jautā daudzas sievietes. Operācijas laikā tiek veikts grieziens zem krūts, ap krūtsgalu vai padusē, un pats implants tiek ievietots zem krūts muskuļa. Piena dziedzeri nekādā veidā netiek aizskarti. Tāpat arī implants laika gaitā nekādā veidā neietekmē krūts pienu un nepadara to bīstamu. Tieši tāpēc droši var apgalvot, ka krūšu palielināšana neietekmē sievietes fertilitāti, spēju iznēsāt bērnu vai barošanu ar krūti, kā arī nav kaitīga jaundzimušajam.

  1. Plastiskie ķirurgu jebkuram var veikt jebkādu operāciju

Šis mīts arī ir pilnīgi aplams. Katra cilvēka ķermenis ir individuāls un katram ir savas unikālas anatomiskas īpatnības, kuras nav nevienam citam pacientam. Tieši tāpēc katru gadījumu plastiskais ķirurgs izskata individuāli. Mēdz būt situācijas, kad pacienta vēlamo operāciju veikt nav iespējams vai arī tas rezultāts var atšķirties no iecerētā. Piemēram, dažas operācijas nedrīkst veikt, ja pacienta ķermeņa masas indekss ir stipri virs normas. Tādos gadījumos ārsts iesaka pirms operācijas tikt vaļā no daļas liekā svara. Vai arī vēl viens piemērs būtu krūšu palielināšanas operācija, kad sieviete vēlās liela tilpuma implantus, taču vairāku faktoru dēļ, piemēram, ādas elastības, krūškurvja izmēra u.c., iespējams ievietot tikai mazāka tilpuma implantus.

Tādos gadījumos plastiskā ķirurga uzdevums ir pabrīdināt par to pacientu un piedāvāt maksimāli drošu un pacienta vēlmēm atbilstošu risinājumu.

  1. Tauku atsūkšana palīdz tikt vaļā no liekā svara

Katram cilvēkam, kurš ir domājis par liposakciju jeb tauku atsūkšanu ir jāzina, ka operācija palīdzēs tikt vaļā no problēmzonas, uzlabot ķermeņa koptēlu un koriģēt nepilnības. Tā ir lieliski piemērota cilvēkiem, kuriem neskatoties uz sportošanu un diētu ievērošanu, taukaudi sakrājas kādā konkrētā vietā. Taču tā nav svara zaudēšanas vai notievēšanas metode. Tā nekādā veidā neizvietos veselīgu dzīvesveidu, regulāru sportošanu un pareizu, sabalansētu uzturu.

Plastiskā ķirurģija ir mūsdienīgs veids, kā palīdzēt  katram cilvēkam atbrīvoties no problēmzonas, izlabot defektus, likt justies pašpārliecinātam un atbrīvoties no kompleksiem. Atbilstoša plastiskā ķirurga izvēle ir pirmais solis pretī sapnim par skaistu ķermeni. Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikas pieredzējis personāls piemeklēs individuālu pieeju katram pacientam, garantēs vislabāko iespējamo rezultātu un nodrošinās konsultācijas līdz pilnīgai atveseļošanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *