TOP 3 finanšu mērķi 2024. gadam

Jaunais gads nāk ar jauniem plāniem un mērķiem. Viena no jomām, ko vēlas uzlabot vairums cilvēku, ir finanses. Tomēr ne vienmēr uzreiz ir saprotams, kādi būtu labākie finanšu mērķi un, pats galvenais, kā tos sasniegt. Ja arī Jūs vēlaties uzlabot savu finansiālo situāciju, bet nezināt, ar ko sākt, lasiet raksta turpinājumu un gūstiet iedvesmu.

 

1.      Kredītu atmaksa

Viens no labākajiem mērķiem ir kredītsaistību nokārtošana. Izvērtējiet esošo kredītsaistību apmēru. Ja Jums ir vairāki kredīti, sakārtojiet tos prioritārā secībā pēc procentu likmēm vai kredīta summas. Noderīga var būt arī kredītu apvienošana, kas nozīmē gan jaunu kredīta līgumu, gan atmaksas nosacījumu pārskatīšanu.

Ja kredītu apvienošana Jums ir aktuāla, apskatiet Sefinance piedāvājumu un izvērtējiet savas iespējas. Vairāk par Sefinance sniegtajiem pakalpojumiem varat uzzināt interneta vietnē www.sefinance.lv.

2.      Uzkrājuma veidošana

Lai uzlabotu un saglabātu finansiālo stabilitāti, svarīgi ir arī izveidot uzkrājumu neplānotu tēriņu segšanai. Saskaņā ar ekspertu ieteikumiem, tam jābūt vismaz 3 mēnešalgu apmērā. Labākais veids, kā sasniegt šo mērķi, ir izveidot budžeta plānu, lai būtu vieglāk izsekot naudas plūsmai un ieviest nepieciešamās korekcijas.

Apdomājiet to, kādus liekos tēriņus Jūs varat izslēgt. Meklējiet arī idejas, kā ienākumus palielināt. Izveidojiet atsevišķu krājkontu uzkrājuma veidošanai un pārliecinieties, ka iemaksas tiek veiktas regulāri. Šeit var palīdzēt arī automātiskā maksājuma pieslēgšana internetbankā.

3.      Uzkrājums sapņa īstenošanai

Populārs finanšu mērķis ir naudas krāšana kādai svarīgai iecerei, piemēram, sapņu ceļojumam vai kāzām. Šeit princips ir līdzīgs – izlemiet, kāda ir vajadzīgā naudas summa, kādā laika posmā to varat sakrāt, cik ik mēnesi ir jāatliek, lai šo mērķi sasniegtu. Padomājiet arī par to, kā saglabāt motivāciju ilgtermiņā, piemēram, Jūs varat uz datora desktopa uzlikt fotoattēlus no sapņu ceļojuma galamērķa, kas katru dienu Jums atgādinās par prioritātēm.

Lai arī kāds būtu Jūsu mērķis, iekļaujiet to savā budžetā un sekojiet līdzi progresam. Ja tomēr secināt, ka viss nerit pēc plāna, nepadodieties! Iespējams, Jums tikai ir nepieciešams ieviest dažas korekcijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *