Ko ņemt vērā pirms auto iegādes?

Kad pienācis laiks iegādāties automašīnu, jāizvērtē vairāki faktori, lai tas būtu labs un drošs ilgtermiņa ieguldījums.

Pirmais jautājums, ar ko jāsāk – plānojat iegādāties jaunu vai tomēr mazlietotu auto? Katram no variantiem ir savas priekšrocības, taču visbiežāk izvēli nosaka tieši finansiālie apsvērumi.

Gan vienā, gan otrā gadījumā noderīgs var būt līzings vai kredīts pret automašīnas ķīlu. Pirms šāda finanšu instrumenta izmantošanas svarīgi būtu iepazīties ar līguma nosacījumiem un rūpīgi izvērtēt savu maksātspēju. Jāņem vērā, ka ar auto iegādi visi tēriņi nebeidzas – savu daļu prasīs arī auto uzturēšana.

Jauns auto prasīs mazākus turpmākos ieguldījumus, turklāt automašīnai būs ražotāja noteikta garantija. Tomēr jārēķinās, ka automašīnas vērtība strauji kritīsies līdz ar pirmajiem nobrauktajiem kilometriem.

Ja izlemjat iegādāties mazlietotu auto, jārēķinās ar lielākiem ieguldījumiem saistībā ar remontu un detaļu nomaiņu. Apdomājiet, cik daudz naudas esat gatavs ieguldīt šajā pirkumā. Lai gan lietotu automašīnu var iegādāties arī par salīdzinoši mazu summu, tomēr jārēķinās, ka tā, visticamāk, prasīs lielākus turpmākos ieguldījumus. Tādēļ svarīgi izrēķināt, kāds ieguldījums atmaksāsies ne tikai uzreiz, bet arī ilgtermiņā.

Savā ziņā lietotas automašīnas iegāde ir laimes spēle, jo iepriekš grūti paredzēt, cik daudz resursu prasīs tās uzturēšana labā tehniskā stāvoklī. Tādēļ, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, jaunais spēkrats jāizvēlas rūpīgi.

Veltiet tam pietiekami daudz laika

Panākumu atslēga labas lietotas automašīnas iegādē ir rīkoties bez steigas. Tas nozīmē nevis pirkt pirmo auto, kas iepatīkas, bet gan veltīt laiku dažādu variantu izskatīšanai. Vispirms der apzināt uzticamas iegādes vietas – aplūkot sludinājumu portālu un auto plaču piedāvājumu.

Ja atrasts kāds šķietami labs variants, noteikti ievāciet par to visu iespējamo informāciju CSDD un citās pieejamās datu bāzēs.

Veiciet rūpīgu auto pārbaudi

Pirms iegādes veiciet rūpīgu automašīnas pārbaudi, kā arī dodaties testa braucienā. Tāpat ieteicams automašīnu pārbaudīt uzticamā auto servisā, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem pēc tam.

Veiksmīgu izvēli un lai labi ripo!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *