attēlam ir ilustratīva nozīme

Un skrējiens ir sācies!

Nekad nesaki ”nekad”, jo varbūt tiešām vēl kaut kas saiet pavisam uz īso, un Valsts prezidents jaunas valdības veidošanu uztic…Aldim Gobzemam. Tā vismaz viņš pats pirms kāda laika sociālajos tīklos Prezidentam lūdzās, paralēli kārtējo reizi, ja nu kas, piedraudot aiziet no politikas pavisam. Solīts makā, protams, nekrīt, un pašpasludinātais vadonis – valsts glābējs – arvien vēl turpat vien, sociālajos tīklos, gānās. Ja jau nodokļu maksātāji uztur, – kāpēc gan ne? Un kvēlāko Alda atbalstītāju pulku, ko pārsvarā vieno trīs lielie vaļi – valdības, vakcīnu un geju sirsnīga nīšana – kaut kādas tur pretrunas teju par dievekli ieceltā vadoņa runās, protams, daudz nesatrauc.

Daudz ticamāks gan šķiet scenārijs, ka Latvija varētu aizšļūkt pa Igaunijas jau ieslidināto ceļu, kur Covid-19 saslimšanas gadījumu kritums tika pārtraukts ar pavisam pēkšņu un sāpīgu kāpumu. Negribētos jau priekšlaikus tā pa vārnisko ķērkt, bet, skatoties uz valdības nespēju vienoties par profilaktiskiem papildu ierobežojumiem, neskatoties uz to, ka par tādu nepieciešamību brīdina nu jau vairāki speciālisti…, diemžēl, tas šķiet pat ļoti iespējams situācijas iznākums.

Lai vai kā, šķiet, ka tikai šie divi iemesli – valdības krišana vai arī iespaidīga Covid-19 saslimušo skaita celšanās – vēl kaut kā nebūt varētu pakutināt Administratīvi teritoriālās reformas autoru prātus. Visādi citādi, šķiet, ka tās tālākai virzībai nekas daudz netraucēs – arī Satversmes tiesa ne, jo tās pagājušās nedēļas lēmums savā ziņā ļauj nojaust, kāds būs iznākums arī mūsu pašu Kandavas pieteikumam tiesā…

Ja vēl praktiska vairāku novadu savienošanās varbūt nemaz tik strauji nenorisināsies (Šobrīd līdz galam neapstiprinātais, bet jaunais Pašvaldību likums daudzās jomās pieļauj pārejas periodus pat vairāku gadu garumā!), tad pašvaldību vēlēšanas gan vairs nav aiz kalniem. To, kā šajā nebūt ne vienkāršajā laikā potenciālajiem nākamā sasaukumu deputātiem būs veicies ar sarakstu veidošanu, drīz jau manīsim, jo to iesniegšana tikko sākusies. Neoficiāli avoti liecina, ka kopumā uz vietu jaunajā Tukuma novada domē, iespējams, cerēsies deviņi saraksti. Bet to iesniegšana – tikai tāds pirmais solis, jo vēl jau būs svars tam, cik veiksmīgi – vai tieši pretēji – neveikli visu četru novadu iedzīvotājus topošajiem politiķiem izdosies uzrunāt. Ja ierobežojumi turpināsies tādā pašā garā, kā līdz šim, tas būs divtik grūtāks uzdevums, jo ne vairs balli īsti vēlētājiem uzrīkot, ne partijas ministru (ja tāds ir!) pieaicināt ko labu pastāstīt… Šoreiz nāksies iespringt pat dubultā, ņemot vērā, ka līdz vēlēšanām – nieka četri mēneši vien atlikuši.

Uzmanīgākie vērotāji gan jau būs pamanījuši, ka šāda tāda gatavošanās vēlēšanām patiesībā jau notiek kādu labu laiku. Tik šoreiz nedaudz citā platformā un formā – sociālajos tīklos. Tāpat rādās, ka šogad kampaņas varētu būt īpaši netīras un tieši sociālo tīklu sniegto iespēju dēļ – tur publika, būsim godīgi, ne vienmēr rūpīgi analizē publicētā saturu vai pat ticamību. Spiežam tik podziņu “dalīties”… Tādēļ, kā pirms katrām vēlēšanām, bet šoreiz – jo īpaši, aicinām topošo deputātu solījumus vai sabiedriskā aktivitātes izvērtēt īpaši rūpīgi. Lai mums visiem veicas, jo – skrējiens uz nākotni ir sācies!

Komentāri

  1. Diez cik daudz būs to aprobežoto vēlētāju,kas uzķersies uz reču pāra patupo,bet joprojām strādājošo shēmu-katrs izveido savu sarakstu un sevi ieliek kā pirmo numuru-ievēlēšana garantēta 100%

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.