Attēlam ir ilustratīva nozīme

Soli pa solim… Vai vienā ritmā?

Atzīšos, – virsraksta izvēli ir iedvesmojusi grupas «Hospitāļu iela» dziesmiņa «Kaķis». Taču, domājot par daudziem mums – šīs pilsētas, novada, arī valsts – iedzīvotājiem, pilsoņiem, kā man šķiet, būtiskiem jautājumiem, šīs dziesmas ritmiskums ir nu pavisam nepiemērots. Klausoties, lasot un redzot, kā lietas kārto daži politiķi, iestāžu vadītāji un arī vienkārši kādā vietā par atbildīgajiem ielikti darbinieki, reizēm rodas iespaids, ka ne tikai nedzīvojam vienā valstī un novadā, bet reizēm pat esam no citas planētas…

Nu, piemēram, tā sajutos, kad viens no mūspuses interneta varoņiem, kas, ticams, strādā par galma ākstu kāda šobrīd pie varas esoša vietējā politiķa galmā, caur puķītēm un arī pa taisno solīja, ka drīz mums – tukumniekiem – būs sen gaidītā Leiputrija, jo varēsim baudīt… SPA priekus! Domājams, šāds solījums radies, jo ir jau zināms, ka viens no biežāk politiķiem publiski izteiktajiem pārmetumiem bijis par to, ka Tukumā trūkst pirts. Jā, var jau būt, ka kāds ar to ir domājis ūdens izklaides priekus burbuļvannās un dažāda karstuma aromātpirtīs, ar pļunčāšanos baseiniņos, kas papildināti ar maigu sieviešu roku sniegtajiem masāžas priekiem atsevišķās kabīnēs. Bet pamatā jau pirts vai arī individuāli apmeklējama duša, vanna visvairāk bijusi un ir nepieciešama tiem mūsu pilsētas iedzīvotājiem, kam nav citu iespēju ievērot elementāras ikdienas higiēnas prasības, jo nav iespēju piekļūt pie silta ūdens un gana lielas mazgāšanās vietas savā mājoklī. Un, kā likums, šiem cilvēkiem nav arī gana daudz līdzekļu, lai samaksātu, piemēram, par braucienu uz Vānes vai Ķemeru pirti, kur nu vēl lai apmeklētu SPA kompleksu… Tad nu jādomā, vai šādi izpaužas solītāja stulbums vai arī tiek sagatavota augsne kādai jaunbīdāmai idejai par pašvaldības atbalstāmu biznesiņu. Sak, tā kā citu iespēju ”mūsu nabaga sirmgalvjiem” nav, tad lai sociālais dienests piemaksā pirts pakalpojuma sniedzējam. Tāpat kā jau tas līdzīgi notiek ar pašvaldības uzņēmu Ledus hallē, kur tad nu šobrīd ir vienīgā it kā brīvi pieejamā vieta, kur cilvēkam, kam citu iespēju nav, nomazgāties. Cik tā ar savu publiskumu, aukstajām telpām un aprīkojumu ir piemērota, piemēram, ģimenēm ar bērniem vai veciem un attiecīgi arī kustību ziņā nestabiliem cilvēkiem, tas jau atkal ir jautājums… Jautājums par soļiem, kuru ritms krietni atšķiras no tā, kas tiešām nepieciešams cilvēkiem, kam citu iespēju nav…

Bet, domāju, daudz ievērojamāku ”neritmisko soļu” piemēru nākas piedzīvot iestādē, kam it kā jau par cilvēkiem, kas, iespējams, ir ierobežoti savās spējās un varēšanā, būtu jādomā visvairāk. Proti, nu pavērtējam, kāda ir vides pieejamība mūsu pašu slimnīcā un poliklīnikā, par kuras pastāvēšanu un saglabāšanu jebkādā apmērā mēs visi taču tik ļoti esam cīnījušies… Domāju, ne viens vien poliklīnikas apmeklētājs ar vājāku veselību var tikt pie kādas nopietnākas kaites jau tad, kad tirgus dienās mēģina atrast jebkādu vietu, kur slimnīcas tuvumā novietot auto. Tās dažas stāvvietas, kas slimnīcas priekšā, jau tagad, kad notiek remonts, neskaitās, bet solījums par stāvvietu nopirktās un nojauktās mājas vietās divu (nu jau teju trīs) gadu laikā ir palicis vien solījums. Un, ja ar to vēl nav gana, pamēģiniet mazkustīgu, slimu, vecu, vājredzīgu un smagu kustību traucējumu pārņemtu vājinieku no tās dubļu bedres, kas nu jāizmanto par stāvvietu, aizdabūt līdz poliklīnikas ieejai. Uzminiet, cik reizes jūsu vājinieks uz tām laika zoba teju pilnībā sagrauztajām plāksnēm, kas ieskauj poliklīnikas vienu spārnu, varētu zaudēt līdzsvaru un pēdējās veselības paliekas, ja jums nebūtu ienācis prātā vai radusies iespēja turpat uz ielas sarunāt vismaz vienu palīgu?! Un tagad tam visam vēl varat pieskaitīt, iespējams, uz laiku noteiktās neērtības – ja jūsu vājiniekam pēkšņi ārsts, ko apmeklējāt poliklīnikā, nozīmē kādu rentgena izmeklējumu… Pēc tā nu tagad ir jāiet atkal pa to pašu ceļu atpakaļ un slimnīcu, un tad, iespējams, arī jānāk atpakaļ… Jā, sociālajā nodaļā un slimnīcā esot ratiņi (kas to zina, kur un kā dabūjami?), jā, poliklīnikā ir lifts (durvis tajā veras tik ātri, ka mazāk kustīgs pilsonis, tiek iespiests reizes trīs)… Jā, saprotams, ir remonts, ir svarīgāki darbi, ir projekti, un – galu galā – kovids! Bet tas tik un tā nekādi nemazina sajūtu, ka dzīvojam citā ritmā jeb paēdušais neēdušo un veselais slimo, nevarīgo neredz, nedzird un nesaprot…

Komentāri

 1. Kāds sakars ruporam ar stāvvietas neizbūvēšanu, un pieejamas pirts neesamību!? Varbūt, pietiek solīt, vajag vairāk darīt! Paldies, ka pieminējāt šīs problēmas, v a r b ū t, kāds arī ko izdarīs pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām! Iedzīvotāji – pateiksies!

 2. Pirts, stāvvietu pieejamība pie poliklīnikas, tualetes pilsētā ir tikai saukļi tā sauktajiem politiķiem , kuri grib tikt pie siles pašvaldībā.
  Kā tiek pie siles , tā par visu momentā ir aizmirsts.
  Paiet laiks , pienāk kārtējās vēlēšanas un uzrodas nākamie brīnumu solītāji siles labumu kārotāji un atkal tiek izvilkti vecie saukļi par pirti, stāvvietām pie poliklīnikas un tualetēm pilsētā.

 3. Ko tur daudz runāt, pirms vēlēšanām pie varas esošās partijas solīja ļoti daudz. Tā solīja autobusu brīvbiļetes pilsētas autobusos no 70 gadiem, pirti, kultūrobjektu projektēšanu un celtniecības darbu uzsākšanu utt. Bet no visa nav nekā, tukši solījumi, tā kā nav saprotams vai vispār vajag tādi deputāti.

 4. Solīts makā nekrīt!
  Nu nebūs tā pirts, kuru patreiz pie varas esošie tā solīja pirms vēlēšanām!
  Domas mainījušās, pēšņa atskārsme, ka nebūs rentabli, kas jau tāpat sen bija skaidrs.
  Ko nu par to, ja esam palikuši par apsmieklu visai valstij, par mums, tukumniekiem un novadniekiem jau ieņirdz teju katrā pašvaldībā, pat visaugstākos vadības līmeņos.
  Mums ir selfijmeistari, savu fīru bīdītāji, kāds sievišķis, kas jūtas mēra krēslā sēžam utt.
  Tik nav mums saimnieciski, loģiski un uz novada attīstību virzīti važoņi, nav reālas attīstības nodaļas, kas spētu un prastu virzīt uz priekšu, rast līdzekļus jauniem projektiem un tos īstenotu, netiek piesaistīti jauni investori, nav jau tā īsti nekā. Tik tāda ikdienas primāro vajadzību uzturēšana, soc.budžeta tērēšana un visam pāri- skeketu meklēšana, vairāk kā 9mēn. pagājuši- ne skeketu, ne reālu darbu!
  Skumji!

 5. Tukuma kases turētāji ir ļoti saimnieciski. Biezi maki, lepnas mājas, ekskluzīvas automašīnas, Monako, jahtas, Lambordhini.

 6. Mājas būvējas, bet pirts un basina nav, un nez vai būs! Tikai Degpunkts par Tukumu interesējas un Bahs pie noplukušās policijas ēkas taisnojas, jau neskaitāmo reizi!

 7. Tukumā nav kārtības, bieži vien pa tv rāda degpunktā, bez tabu, panorāmā. Ir samilzušas problēmas gan valsts policijas Tukuma nodaļā, gan pašvaldības policijā. Nesen noslepkavoja meiteni Durbes parkā. Tagad Harmonijas ielā. No mazdārziņiem zog, uz ielām kaujas, dzīvokļos skaļi uzvedas. Iedzīvotāji zvana policijai. Tā reti kad reaģē. Pa ielām gonko. Kad beigsies tas bardaks? Ir jāmaina policijas vadība. Kauns ka bieži rāda pa tv Bahu un Horeliku.

 8. Vai tik tas galma āksts nav Miķelsons, par ko iet runa. Tas vecās varas pavadā aprej visus kam nav slinkums. Izveidojis internetā politklubu. Komentāri ir vienkārši bērna prātā. Viņam liekas, ka tas ir ļoti asprātīgi. Ož pēc Tvaika ielas. Un tāds vel vēlas kļūt par deputātu? Prātiņa par maz. Brīnos, kā Šulca kungs, cienījams vīrs, tādu šmurguli paņēma par ruporu partijas tēla spodrināšanai. Tieši otrādi, cilvēki jau sāk smieties.

 9. To stavlaukumu 3 gadus atpakal solija uztaisit. Un ka nav ta nav. Varbut nakamgad novada velesanas pie varas naks cilveki kas kautko daris nevis solis. Vecas varas parstavji tik kabatas stuma un par iedzivotajiem nedoma.

 10. Pirti un stāvlaukumu jau sen solija, kad pie varas bija vēl partija Tukuma pilsētai un novadam. Par bibliotēku dārgi maksājam, stāvlaukumam nav naudas. Piejūrā iegāza naudu, pirtij nav līdzekļu

 11. Atceries tikai, ka nu jau vecā vara ir tā pati jaunā. Tikai tās metodes, izmantojot riebeklībās dumjus straķus, nelietīgus tomeļus, liepiņus, zvaigzneskalnu melnajā biznesā un rečas varas biznesā gūtās iemaņas, ir kā no Orvela”Dzīvnieku fermās” tieši norakstītas.

 12. Ko var dalīt varas? Vecā, jaunā, kāda starpība! Gribas, lai varas kārto lietas pilsētā, lai ir izaugsme, top jaunas būves, dzīvokļi, ielas, baseins, pirts, nevis tikai attaisnojas un gānās!

 13. Vienkārši fascinē palukojot jaunakas ziņas par mūsu “kungu dāmu” saimieciskajiem darbiem,lūk atkal kaut kāda piepūšama sporta konstrukcija tiks iegādāta utt.utt.varbut jauki,bet vai tad pilsētā un novada dzīvot tikai izcili sportisti?????vēl taču ir arī citas paaudzes, bērniņi pirmskolas vecuma,paaudze kura veidoja Tukuma novadu ap un pēc vecuma sirmgalvji utt.jau cik gadus tiek teikts šim paaudzem un visiem parejiem lai mazak apmeklētu poliklīnikas ir nepieciešams kultūras nams ar regulāru musdienigu izražu,koncertu sniegumu ,nepieciešams baseins ,mazajiem atīstīties veselīgiem,lielajiem uzturet veselību ,možu garu,šis paaudzes nevar skriet spēlet futbolu vai basketbolu laukumos vai skeitot,taču izskatās ka maz TND interesē nakotne vai pagatne uz kuras tie savu labklājību veidojuši,svarigi ir tikai tagad un tulit ,samniecisks skatījums pilniga O

 14. Ne jau TND bet TPN- Tukuma Pilsētai Novadam.
  Tā ir partija bez rītdienas. Un galvenais partijas gremdētājs ir cilvēks, ar abšaubāmu reputāciju -biedrs miķelsons. Cilvēks- uzmetējs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.