Attēlam ir ilustratīva nozīme

Par pazemojumu, ko rada testi

Mācību gads sācies. Saprotams, tajā ikvienam – bērniem, vecākiem, skolotājiem – būs daudz satraukumu, jautājumu, pārdzīvojumu, taču – vismaz pirmajā septembrī – visi bija priecīgi satikties, jo īpaši jau bērni. Tāpēc, neraugoties uz Covid-19 izplatības pieaugumu, Zinību dienas īpašaiss noskaņojums mudināja par to, “kā būs”, nedomāt, bet ļauties ziedu pušķiem, smaidiem un nemainīgajam šīs dienas īpašajam noskaņojumam, sapņiem, cerībām, nezināmajam… Gluži kā citus gadus. Un it kā nekas nebūtu bijis. Un parasti šim noskaņojumam ļaujas arī tie, kam skolas gadi sen kā aiz muguras, tomēr šoreiz sociālajos tīklos starp daudzām priecīgām ziņām bija lasāmas arī tādas, kurās bērni tika saukti par mēģeņu bērniem, spļāvējiem un vēl citos smagākos vārdos, bet viņu vecākiem piedēvētas vissliktākās īpašības, ieskaitot tādus vārdus kā pakalpiņi, nodevēji, bērnu interešu pārkāpēji utt. Pirmajā brīdī nebija skaidrs – par ko, bet pēc komentāriem sapratām, ka antivakseri pieķērušies bērniem, kam, lai mācītos klātienē, bija jānodod testi jeb – jāiesaistās vispazemojošākajā nodarbē, kāda vien skolēnam var stāties ceļā.
Tā kā mums bija iespēja redzēt, kā šis process notika, turklāt tieši maziem bērniem, nespēju saprast, kas tajā bija pazemojošs?! Atnākšana uz skolu, iespļaušana trauciņā, vecāku aizpildītā anketa?! Saprotams, mums ikvienam, arī bērniem, dzīve uzliek pārbaudījumus, kuriem varam arī nebūt gatavi, tāpēc kādam no šī procesa bija apmulsums, bet vecāki bija ar bērniem runājuši un arī pedagogi centās notikušo padarīt, cik vien iespējams ērtāku, vienkāršāku un ātrāku. Mēs nemanījām ne smiešanos, ne apcelšanu, ne pirkstu mētāšanu.
Par to, kāda būs turpmākā testu nodošana, mēs šobrīd nezinām, bet skolās saka, ka nākotnē tās raugās cerīgi, jo arvien vairāk vecāko klašu skolēnu pret covid-19 ir vakcinējušies. Gluži tāpat kā pret difteriju, garo klepu, stingumkrampjiem, epidēmisko parotītu, tuberkulozi, masaliņām, vējbakām un vēl daudzām citām baktēriju un vīrusu izraisītām slimībām. Vai arī vakcinēšanās ir pazemojoša? Diez vai gribētos sākt šādu diskusiju, jo tas agri vai vēlu stiprinātu tos, kas visiem spēkiem cenšas sašķelt sabiedrību, lai tādu, kas no vakcinācijas atteiktos, būtu vairāk. Kā jau sociālo tīklu uzmanīgākie lietotāji bija secinājuši – par nevakcinēto tiesībām palikt nevakcinētiem iestājas arī vakcinētie. Cik jauki! Cik apbrīnojama ziedošanās! Tikai nezin kāpēc ne viens vien šo vakcinēšanas faktu gribētu noslēpt – gan jau ka ”pārdzīvotā vakcinācijas pazemojuma dēļ” …
Bet, atgriežoties pie testiem un testēšanas un raugoties 1. septembra dalībniekos, bija jāsecina, ka veselais saprāts nav iedragāts – klātienes skolēnu rindas, šķiet, ir vēl lielākas nekā tās bijušas iepriekš. Līdz ar to ir labi redzams, ka ir tomēr ir ļoti maza tā sabiedrības daļa, kas uzskata, ka bērniem nevakcinēties un ar citiem cilvēkiem ārpus ģimenes netikties, tāpēc labāk – mācīties mājās… Vai runātāju vidū ir mazu bērnu vecāki, kam klātienes mācīšanās ir jo īpaši svarīga,  ir grūti izsecināt, tāpat kā to, vai skolā gājēju vecāki atbalsta vai neatbalsta vakcināciju, bet – visu cieņu – savu pārliecību viņi nolikuši otrajā plānā, pirmajā vietā liekot bērna intereses. Kā interesēs runā tie, kas vakcināciju dēvē par ”čipošanu”, ”zombēšanu”, ”pazemošanu” un vēl nez kādos neglaimojošos vārdos, vienlaikus aicinot stāties ciešās rindās ap saviem jaunizceptajiem līderiem, par to katram, kas gatavojas viņiem pievienoties, vajadzētu ļo-o-ti nopietni padomāt…

Komentāri

 1. Sajukuši prātā ar to visu, tik daudz problēmu ir ko risināt un ir tik daudz pazemojumu ikdienas darbā, kad kādam liekas ka viņš ir augstāks par otru un drīkst noniecināt!!Darba vietas kurās izpaužas mobings, bet te ir runa par elemntārām lietām. Tas tikpāt kā ar tiem dabas piemēslotājiem, vieni nemitīgui cenšas sakopt, bet otri piecūkot!

 2. Ieklausoties bērnos, mums pieaugušajiem, ļoti jādomā kā rīkojamies.
  Nedrīkst bērnus šķirot- vakcinēts, nevakcinēts. Nedrīkst sēdinat pirmajās rindās vakcinētos un beidzamajās nevakcinētos… Nedrīkst teikt, ka nevakcinētie ir bīstamie bērni.
  Par vakcināciju jārunā ārstiem, jo katram darāms savs darbs. Ārsts taču neaudzina par latviešu valodas kļūdām!!!
  Vakcinācija nav obligāta, tā nav arī nekāda panaceja. Slimo kā vieni, tā otri. Rūpesimies par veselību un nešķelsim tautu paši ar savu uzvedību!

 3. Labi vēl, ka uz skolu nav jānes kakuči sērkociņu kastītē kā tas bija padomju laikos :))) Mūsdienu apbižotajiem un jūtīgajiem indivīdiem tas laikam būtu kā trauma uz mūžu 😀 Nu tik jūtīgi, tik jūtīgi daļa… Noskaņojumu jau rada vecāki ne bērni. Bērniem tā spļaudīšanās drīzāk jautrību rada.

 4. 2018.gada Saeimas vēlēšanās par KPV nobalsojušo skaits pierādīja, cik daudz Latvijā ir infantīlo.
  Bet izrādījās, ka tā ir tikai aizberga redzamā daļa, jo Covid vakcinācija no pagrīdes lika iznāk tādiem indivīdiem ar tādām teorijām, kuras izdaiļotu Tvaika ielas vissmagāk slimo palātas.

 5. Skolā neviens neko nešķiro. Sāk jau krist uz nerviem. Patiesībā lielākie šķirotāji ir tie, kas ir izvēlējušies nevakcinēties. Visu laiku redzu komentārus, kur pilnīgi nesaistītās vietās iesprauž savu divkapeiku monētu. Kā arī skolā neviens nevienu neapbižo, zina, ka jāspļauj traukā un spļauj, neviens neko baigi nedomā. Vecāki ir tie, kas kūda un kaut ko izdomā, nejau bērni, līdz ar to bērniem nākas ciest. Sviests.

  1. Tik spraud sevī eksperimentālo vakcīnu un nevaidi,paklausies labāk ko pasaules zinātnieki saka par c19 vakcīnu.Citādi šeit visādi pavļutveidīgie uzspiež savu ideoloģiju veseliem cilvēkiem

   1. Reku spilgts piemērs. Nevienu brīdi netika aicināts vakcinēties, bet reku tu esi klāt, augstāk pieminētais divkapeiku spraudējs 😀

 6. Tikko inetā bija pētījums,ka vakcinācijas pretinieki ir pamatmasā ar zemāko izglītību…un pārējie ar kādu šizofrēnijas paveidu sirgstoši

    1. tu vari domaat ko gribi.tev jau pasham diezvai kautkaada tur izglitiiba.varjaubuut ka kautkur atsedeejis,nolauzis laiku,bet jeega no tevis iespejams nekaada. man redz klicka saakas ar L nevis l

  1. Bija patiešām tads pētījums. Man ir augstākā izglītība un esmu vakcinējies. Kāpēc esmu vakcinējies? Jo mani piespieda to darīt. Bez sertifikāta es nevaru ne studēt, ne strādāt. Lūk, kur šie pētījumi rodas.

 7. Jūs labāk dziļāku problēmu papētiet un aprakstiet. To,ka Tukuma 2 vsk bērniem nav kur ēst. Ja bērnam ir 8 stundas,viņam no 8-15.00 ir jādzivo uz maizītēm,jogurtiem vai salātiņiem,jo skola vai pašvaldība nevar nodrošināt siltas pusdienas. Un šis ir stāsts par bērnu veselību un vēlāk kuņģa u.c. problēmām dēļ normālu pusdienu vietā ēstām maizītēm. Kur tad ir pareizais,sabalansētais uzturs? Un starp citu pusdienas ir vienas no svarīgākajām ik dienā. No spļaušanas neviens slimāks nepaliks, bet no nepareizas ēsanas gan vēlāk var būt veselības problēmas.

  1. Paldies tiem,kuri izvēlējās lētāko būvnieku Bildberg,sākumā jau teicu,ka neko laikā nepabeigs,viņi taču konkrēts sušķu kantoris,un lētāk nekas beigās nesanāks!

 8. Ja kādam jāizjūt pazemojums, tad tas ir tam, kurš gaidījis uz medicīnisku procedūru , bet tā atteikta, jo slimnīca pilna ar atsaldētiem vakcinācijas pretiniekiem.
  Ja vakcinācijas pretinieki, saslimstot ar Covid, netiktu uzņemti slimnīcās, tad nebūtu nekādu pretenziju pret šiem, kāds izveseļojoties iegūs imunitāti, bet kāds cits dos darbu apbedīšanas darbiniekiem.

 9. Štrunts par pazemojumu, pavasarī kā iebakstīja degunā testu, tā vēl šodien ārstēju aizdegunes iekaisumu, jau pārgājis hroniskā formā. Lūk tā ir problēma, Tukumā ari LORa normāla nav.

  1. Jūs vēl joprojām sūdzaties par to hronisko aizdegunes iekaisumu? izskatās, ka pat lepojaties ar to, jo pat pie ārsta vēl neesat sevi aizvedis… Ja atceraties, tad diezgan pasen jau vēstījāt par šo savu problēmu. Nav gluži tā, ka nevar dabūt ģimenes ārsta nosūtījumu pie lora un pēc tam nevarēt aiziet pie viņa. bet jūs jau iepriekš zināt, ka Tukumā nav normālu loru, tāpēc nemaz neejat…

 10. Briesmīgi ir tas, ka testēšana notiek mācību stundas laikā- tātad apzināti tiek apturēts un kavēts mācību process, kā arī vēl briesmīgāk ir tas, ka tas jādara visas klases priekšā un to redz arī tie bērni, kuriem testi nav jāveic, bet nelaba dūša un nepatika rodas no visa redzētā. Vai tiešām tā tam būtu jānotiek? Reizi nedēļā viena un tā pati stunda tiks “norauta” un spļaušana jādara visu acu priekšā. Lai nāk 7.30 uz skolu un veic testēšanos. Un visi būs priecīgi. Īpaši skolotāji, kuriem nebūs jāaptur mācību darbs

  1. kad bērni savos strīdos, ampeļos u. c atrakcijās spļaudās, tad gan nevienam slikti nepaliek. Bērni ir krietni tuvāk dzīves realitātei. Var saderēt, ka pat saviem vecvecākiem nagu apgriešana Jums rada sliktu dūšu, bet vecums nāks nelūgts, ka nesanāk pašam piedzīvot savu nepatiku no tuviniekiem. Nenācās aizdomāties, vai ne? Izkāpjat no savu iedomu sterilitātes rāmjiem.

  1. Jā! Un no lidmašīnām sestdien bērs indi uz galvas tiem, kas ies uz kārtējo antivakseru mītiņu! Tomēr esot jāiet uz to mītiņu, neskatoties ne uz ko, jo kas tad cits cīnīsies par antivakseru tiesībām saslimt un aplipināt arī citus, kas baidās iegūt to labāko imunitāti dabīgā izslimošanas veidā, jo var gadīties, ka tā slimošana un dabīgās imunitātes iegūšana apraujas pusceļā, ja gadījumā plaušas tomēr vairs neiztur…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *