Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kurš īsti atbildēs, uz ko var paļauties?

Pagājis jau kāds laiks, kopš Latvijā izveidots Vakcinācijas projekta birojs. Par spīti tam, ka vēl darbu nesākušajiem tika piesolītas lielas algas, gribas domāt, ka liela daļa iedzīvotāju cerēja, ka beidzot vismaz vienā jomā būs kārtība. Ne tā, kā, piemēram, ar daudzmiljonu e-veselības projektu, kas vēl tagad – pēc četriem darbības gadiem – mēdz atstāt pacientu bez zālēm, jo sistēma “uzkārusies” un recepte nav sasniedzama. Un ir bijis smieklīgi klausīties acīmredzami vien Rīgas vai pat tikai ministrijas ēkas mērogā domājošo ierēdņu skaidrojumus un ieteikumus aiziet līdz citai aptiekai, un gan jau pa to laiku viss būs atrisinājies… Pieļauju, ka šāds cilvēks nevar sevi iedomāties vietā bez aptiekas, taču ir mūsu valstī gana daudzas vietu, kur par aptieku var tikai sapņot.

Bet, atgriežoties pie vakcinācijas un pie jau pieminētā biroja, kam jāorganizē daudzu tik ilgi gaidītā vakcinācija, šķiet, arvien vairāk jāšaubās, vai tikai viltīgi netiek radīta sajūta, ka mēs esam daudzu miljonu sabiedrība, kurā tādu lietu kā vakcinēšanos noorganizēt ir ļoti sarežģīti, jo – mūsu ir daudz. Bet mūsu nav daudz. Patiesībā mūsu divi miljoni iedzīvotāju, salīdzinot ar citām valstīm, ir saujiņa, bet arī šis mazumiņš, kā izrādās, rada problēmas.

Un, šķiet, jau reģistrējoties www.manavakcīna.lv, tika pieļauta pirmā kļūda, neliekot anketā norādīt savu ģimenes ārsta praksi, bet vien iekāroto vakcinēšanās vietu, kas īsti neko nenozīmē. Patiesībā, ja reiz visas tās daudzās sistēmas, kurās esam reģistrējušies vai esam reģistrēti, tiktu savietotas, tad, tiklīdz cilvēks būtu pieteicies vakcīnai, ģimenes ārsts uzreiz to zinātu, un nebūtu, kā tagad, vēlreiz jāaicina cilvēki zvanīt, rakstīt un informēt ģimenes ārstus. Nu sakiet, kā lai cilvēks, kas ir nopietnos gados, tagad tiek skaidrībā – kurā sarakstā viņš ir, ja, piemēram, ar tuvinieku atbalstu jau vakcīnai ir reģistrējies? Un kur viņu vakcinēs – vakcinācijas kabinetā vai pie ģimenes ārsta?! Atbildīgie no Vakcinācijas biroja sola, ka viss būs kārtībā, jo, lūk, cik vienkārši izdevies vakcinēt mediķus un sociālo centru darbiniekus! Taču paši mediķi norada, ka līdz šim vakcinēti vien noslēgti darba kolektīvu pārstāvji vai sociālās aprūpes centru klienti, taču tagad būs jāvakcinē atsevišķi iedzīvotāji, kas nozīmēs lielu saziņas darbu. Un kurš to darīs? Ir dzirdēts, ka Nacionālais veselības dienests. Otrs variants, ka slimnīcu darbinieki. Trešais, ka ģimenes ārsta prakse… Tikmēr gados vecāki cilvēki satraucas, ka varētu palikt vispār bez vakcīnas, jo, kas notiks, ja kāda no iestādēm vai ģimenes ārsta māsiņa zvanīs, bet viņš zvanīšanas brīdī būs izgājis no mājas?! Vai zvanīs atkārtoti, vai rinda būs pazaudēta?… Jautājumu joprojām ir bezgala daudz, bet atbildes… Pat no nu jau ļoti apmaksātās ierēdnes – Valcinācijas biroja vadītājas Evas Juhņevičas – nekādas.

Vai nebūtu bijis pareizi, ka katrs no šīs vecuma grupas 70+ saņemtu kaut skrejlapu ar skaidrojumu – kas un kā notiks?! Un vai šis nebija Vakcinācijas projekta biroja uzdevums – laikus informēt visus par visu? Turklāt šoreiz nav stāsts par sabiedrību, kurai – gribi saki, gribi – nesaki, vienalga neklausās… Seniori kāri tver ikvienu it kā jau atbildīgu ierēdņu izteiktu vārdu. Un ja vēl atceramies, ka gados veciem cilvēkiem domātais vakcīnas tālrunis stundām un pat dienām bija aizņemts…

 

 

Komentāri

  1. Kovid-19 (covid-19) pandēmija mūsu mīļajā Latvijā sākās 2020. gada 13. martā. Līdz šim brīdim SARS-CoV-2 vīruss nav uzvarēts. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Neskatoties uz to, ka pavisam drīz sāksies vakcinācija pret kovid-19 vīrusu, turpināsim ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ievērosim 2 metru distanci cits no cita. Vakcīna mūs pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar kovid-19 vīrusu. Tā ir mūsu kopīga iespēja uzveikt pandēmiju un atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Nezaudēsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Jau kopš senatnes Latvju Dievi ir rūpējušies par mūsu tautas pašcieņu un labklājību. Latvju Dievi vienmēr ir atbalstījuši mūsu tautu grūtos laikos. Arī šoreiz Latvju Dievi nepametīs mūs vienus nelaimē. Stiprināsim latvietību caur ticību Latvju Dieviem. Ielaidīsim savās dzīvēs Latvju Dievu dievišķo enerģiju! Būsim brīvi savā ticībā! Būsim vienoti kā tauta! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt šajā grūtajā laikā!
    Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #rituāli #buršanās #pagāni #ticība #veselība #spēks #drosme #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.