FOTO: Agita Puķīte

Kādi esam, tāda arī mūsu Saeima

Kā vērtējat nule kā noritējušo 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus? Šo jautājumu nu jau vairākas dienas uzdodam viens otram un arī paši sev. Gatavojot šo laikraksta numuru, to vēl un vēlreiz pārspriežam arī šeit – redakcijā. Lai arī  esam līdzīgi domājoši, tomēr, kā izrādās, balsojām par dažādiem sarakstiem, tāpēc brīžam, apspriežot Saeimā iekļuvušos, uzšvirkst arī pa asākam vārdam. Taču par svarīgāko esam vienisprātis – lepojamies, ka kopumā esam nodemonstrējuši  zināmu briedumu sasniegušas un atbildīgas nācijas pazīmes. Un, pirmkārt, jau tāpēc, ka, neskatoties ne uz kādiem iebildumiem,  viedokļu atšķirībām un, iespējams, arī vēlēšanu procesa organizatoriskajām ķibelēm, mēs tik un tā piecēlāmies un aizgājām uz vēlēšanu iecirkņiem. Aizgājām, vairumā gadījumu stāvējām arī gana garās rindās, bet  nobalsojām. Un šajā ziņā paldies jāsaka ikvienam, un, iespējams, jo īpaši tiem, kas, ar ”visu pastāvošo iekārtu” neapmierināti, varbūt arī kovidkrīzes notikumu aizvainoti, bet tik un tā savai valstij un demokrātijai uzticīgi, visā priekšvēlēšanu procesā iesaistījās aktīvi un, laikam jau arī no visas sirds un dvēseles ticot, ka tādējādi spēs mainīt kādas lietas uz labu… Domāju jau arī, ka lielu lomu vēlētāju aktivitātē nospēlēja arī traģiskie notikumi Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās. Un tā Putina ”tautas gribas” izpildītāja runa!… Tā bija tāda atgriešanās 82 gadus senā pagātnē!… Vismaz tiem, kas vēsturi ir mācījušies un zina.

Lai nu kā, bet tieši tas, ka par spīti visām prognozēm un iepriekšējiem rezultātiem (54,55 13. Saeimas vēlēšanās un 34,01% (!) 2021. gada pašvaldības vēlēšanās) mūsu – vēlētāju – skaits tomēr ir ievērojami – par 5% – audzis, ir ļoti liels visu mūsu kopējais panākums. Par to ir ļoti, ļoti liels prieks!…

Par konkrētu partiju panākumiem runājot, varam gan priecāties, gan paši par sevi ironiski vai pat rūgti pasmaidīt. Diez, kāds tad varētu būt tāds vidējs Latvijas vēlētājs? Kas tad ir tāda vidēja “latvijieša” galvenās vērtības?

Jāatzīst, ka kopumā esam ļoti prātīgi un racionāli – kad Tēvu zemei grūti laiki un traks kaimiņš aiz žoga, visādām ākstībām un vāveriņiem nav ne laika, ne vietas! Tāpēc vairums populistu-brīnumsolītāju šoreiz pārliecinoši palicis aiz borta, bet īpašu paļāvību mūsos raisījis “līdzsvarotais romantiķis” un ”vienīgais pieaugušais kašķīgo konkurentu pulciņā” – līdzšinējais valdības vadītājs Krišjānis Kariņš. Dažādi sists un lamāts, citu koalīcijas partiju kacināts un grūstīts, viņš ne reizi visu četru aizvadīto gadu laikā nepazaudēja ne seju, ne mugurkaulu un neizlaida vadības stūri no rokām. Lai ar kādi tie kopējie lēmumi bijuši un vēl būs, par aizvadīto laiku – visu cieņu!

Ar racionāliem, saimniecisku vajadzību diktētiem apsvērumiem varam skaidrot arī to, ka tik daudz balsu ieguvis Apvienotais saraksts – sak, šie tak uzņēmēji, māk saimniekot, gan jau arī valsts lietās to pratīs. Nu, ļoti jācer, ka tā arī būs, lai gan – jau kopš Šķēles un Tautas partijas laikiem, kad parādījās vēlme “pieķerties” valsts vadīšanai kā uzņēmumam, kurā direktoriņi saņem vekseļus, bet ķīlu izpērkam mēs visi, uz šādiem ”sakārtotājiem” (bet varbūt politbiznesa kārotājiem?) tiešām skatos ar ļoti lielām aizdomām…

Lūk, par aizraušanos ar Lembergu gan mums būtu nopietni jāpadomā – vai tiešām esam tik ļoti pazaudējuši savas latviešu folklorā balstītās vērtības un pa 50 padomijas gadiem tik ļoti saauguši ar Austrumu kultūru, kurā lielā godā tiek celts Hodža Nasredins – melīgs blēdis un zaglis? Jā, jā, protams, nav notiesāts, nav arī zaglis. Zaglis nav, bet, kā tai anekdotē, caur viņu mums daudz ir zudis. Visvairāk jau laikam tieši vērtību izpratnes un godaprāta ziņā…

Par ”polārajām parijām” – nacionāļiem un “rusļikoviem” – viss skaidrs, jo nacionālās vērtībās tagad – kara un šovinisma ēnā – ikvienam ir īpaši svarīgas. Taču zombijiem līdzīgie šleseristi gan pārsteidz – laikam jau sektantismam ir kāda sava īpašā mentālā seja… Bet ļoti ceru, ka viņu vadoņa vēlmei jau atkal ”pieķerties valsts sakārtošanai” punktu pieliks KNAB un Valsts drošības dienests…

Visbeidzot «Progresīvie». Tiešām žēl, ka kāds jau ir novilcis sarkanās līnijas, lai šos ļoti ļoti labi izglītotos, zinošos un, cik bijis iespēju pārliecināties, arī godīgos un demokrātijas vērtībām uzticīgos cilvēkus nostumtu opozīcijā. Man domāt, tas, ka, piemēram, Andris Sprūds vai Skaidrīte Ābrama, arī citi no šī saraksta Saeimā iekļuvušie netiktu pielaisti pie reāla likumdevēju darba, būtu tiešām liels zaudējums mums visiem. Jo, jāatzīst, tieši šie ļaudis varētu reāli atnest kādas jaunas un svaigas vēsmas visas sabiedrības labklājības labā. Un ar to nemaz nedomāju dažam acīmredzot tik ļoti nozīmīgos “gultas biedra jautājumus”… Mūsu nelielajai un joprojām dažādu draudu ēnā dzīvojošajai valstij ir daudz citu ļoti svarīgu, ātri un, kas svarīgākais, arī gudri risināmu jautājumu. Bet tādu cilvēku, kas to tiešām grib, spēj un var, kā jau nelielai nācijai, mums joprojām ir ļoti maz. Tos pašus nedaudzos nobīdīt malā?… Manuprāt, mēs to vienkārši nevaram atļauties.

 

 

Komentāri

 1. Skatoties uz NA gribas izteikt nožēlu, turpina paši ar sevi koķetēt un meklēt kaut kādas līnijas. Šoreiz ir svarīga valsts stabilitāte un nākotne, bet te ..vajadzētu gan ieklausīties ko saka eksperti, ja tā turpinās, tad nākamajās vēlešanās viņi paliks aiz borta. Šobrīd tas izskatās pēc stagnācijas, nu labi – vecmodīgi. Pietiek staipīties, katram savā sētiņā, vienreiz savācaties un strādājiet kopā! Tad varbūt arī apakšās iemācisies strādāt kopā, ne tikai tie, kuriem ir sajūta ka viņi ir amatā uz mūžu.
  Prieks, ka vesela rinda brīnumdari un čuda juda netika aiz tās līnijas.Bet tas, ka ZZ un šleseristi…atliek tik brīnīties par mums pašiem. Tapēc vien, esiet taču jēdzīgi un strādājat kopā ar Progresīvajiem!

  1. Es nobalsoju par Nacionālo Apvienību. Man prokremliskās partijas nepatīk, es esmu par latvisku Latviju. Tagad ir karš Ukrainā, un es negribu redzēt Kremļa dibenlaižas Saeimā.
   Ar cieņu, Skolnieciņš

 2. Skaisti dzieda lakstigala karinblices galda galinaa..man jautajums raksta autorei…vai jums ir beerni..vai vini ir dabujusi brinunvakcinu.un kaadu juss iztelojaties vinu naakotni…sai briniskigaja uz totalitarisma un svaaba reseta buvetajaa pasaules kartibaa kuru programu tik citigi realuzee jusu dievinatais karinpaps….

  1. Jā, man ir bērni un mazbērni, vecāki, draugi, kolēģi… Un – paldies dievam, – visi izslimojuši covid, bet – viegli. Un esmu pilnīgi pārliecināta, ka tas ir tikai tāpēc, ka bija vakcinēti. Un pret savu bērnu, mezbērnu, mūsu tautas un zemes nākotni es jūtos atbildīga, jā, un, domāju, ka tik mazā tautā, nācijā, ar šādu domu jādzīvo katram. Un, jā, piekrītu tiem no komentētājiem, un tāds ir arī mans uzskats, ka izšķiroša ir IZGLĪTĪBA! Ne obligāti ar papīriem apstiprināta, bet tāda, kas ir balstīta reālās, ne pa kaktiem, no pašpasludinātiem ”gudriem” feisbukistiem un tiktokeriem sagrābstītās zināšanās un iespēju robežās tiek papildināta visu mūžu… Un jā, Reina, esmu pārliecināta, ka ar slinākām viduvējībām, kas visos priekšmetos ir laimīgi par 4 vai 5, kas pat latviski rakstīt nevar iemācīties un vairāk par trim bērnu grāmatām dzīvē nav izlasījis, nekāda gaišā nākotne nevienai valstij un tautai sanākt nevar… Pat vēl trakāk, domāju, ka ar tumsoņām, turklāt vēl kareivīgi noskaņotiem varam arī akmens laikmetā atpakaļ aizvelties…

   1. Plaude no jums zurnalists ka no zilona baletdejotajs ko var gribet no provinces lauku tantuka…tik aprobezotu un dumju rantuku purmo reizi redzu..reuzem jabrinas rakstit prot ladst prot a domat kukuu…ne juns kritiskaa donasana ne analitiskas spejas..a varbut vakcinas blaknes..diez kur jus to savu profesiju apguvat..

    1. Nu atjēdzies komentētāj, ej skolā kamēr nav par vēlu, kur rodas tādi jampampiņi? Ar tik kļūdainiem tekstiem tiek pierādītas zināšanas? Dumjums lien ārā, drīzāk jau izskatās ka ir apēdis…kā tagad saka ..cepumu?

   2. Cien.I.Plaude, tā sauktā Reina ir vispārzināms vates bots, kurš raksta mīlīgus rakstus par dabas jaukumiem, par ogu lasīšanu, par pazudušo glābšanu, par sunīšiem utt.
    Bet tā ir tikai ārējā maska, lai ķertu lētticīgos, bet viņa vates būtību nodod naids pret Kariņu un viņa dubultpilsonību, antivakserisms, naids pret US,UK&EU un ne ar pušplēstu vārdu nenosoda rusņas agresiju, bet muld tikai par mieru.
    Reina atgādina mīlīgo puisēnu ”ņila rižskovo”- mīlīgs vaidziņš, mīl kaķīšus(kad tika Briselē, tad pameta kaķus bada nāvei), salda valodiņa, bet visos veidos atbalsta rusņas cilvēkēdāju saietu pie Pārdaugavas falla, atbalsta krievu valodu kā otru valsts valodu, un slēdz draudzību uz mūžu ar čekista Vienoto Krieviju utt.

   3. Sabiedriskās līdzdalības portāls. tapportals.mk.gov.lv/public_participations Tu vari brīvi izpausties.

 3. Kāpēc tu joprojām tici,ka ja nebūtu Kariņš tad nebūtu vakcīnas???To,ka nebūs vakcīnu lielie daiļ.irsēji bļāva,lai vāktu lētticīgo un pamuļķo balsis!Pat tagad,kad lielākais .irsējs Latvijā atkal ir uzmetis biedrus un savus vēlētājus visi joprojām ar notecējušu siekalu sludina viņa melus un murgus!Labi,ka tikai 3% ir tādi….

  1. Karins ir asv ieliktenis lai realuzetu globalistu orogrammu tapec jau ar zobiem un naguem turas pue varas un henaz nebrinos ja veelesanas ir viltotas

   1. Jā, jā masoni, globālisti, atliek tik konkrētā datumā ietīties baltā palagā un gaidīt pastardienu….

    1. Kas ir masoni? Kristīgie sektanti? Nu, no viņiem ir neliela skāde. Bet viņi nav bīstami, drizāk jau uzmācīgi. Ja Latvijā ir latviska kultūrtelpa, kur godā senos Dievus un senās Dievietes, tad kristīgās sektas zaudē ietekmi par ļaužu prātiem un zaudē savu spēku.
     Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 4. Man nav nekada velelesanas ar jums smerdeliem diskutet..blejiet vien mana pakalja klausas un palidziet karinpapam iznicinat valsti..aiznemotues un izsaimniekojot miljardus un uzspieziot ar santazu vakcinas

 5. Ok, ja gribam atpakaļ krievu valodu skolās, gribam, lai geju pāri audzina bērnus, mietiņus uz ielām un netīrītas ielas, skaļus saukļus, nedarītus darbus, tad esam par progresīvajiem.

 6. Ja tavs Kariņpaps to vakcīnu fīrē ASV uzdevumā kā ieliktenis,tad izsatāsti lūdzu visiem,kā ASV panāca vakcinēšanos krievijā????tur tak ari bija vakcīnas un uzpurņi!Un krievija tiešām nedarītu neko,ko liek ASV!neiet kopā tavi folijgalvas stāsti ar realitāti!

  1. Piedodiet, bet vai tiešām kādā iestādē bijusi brīvlaišana? Mentāli vesels cilvēks taču šito nemaz nevar uzrakstīt! Vai arī kāds robots galīgi sviestā sagājis?

   1. Pisiet taisni svabisti un karindirslaizi adel par jums iemej..un lai jusu berniem vakcinas paludz uzlabot fizisko un mentalo veselibu..jus jau sen to esiet zaudejusi…nakamas vakcinas jus gaida.ahaha

 7. Plaude no jums zurnalists ka no zilona baletdejotajs ko var gribet no provinces lauku tantuka…tik aprobezotu un dumju rantuku purmo reizi redzu..reuzem jabrinas rakstit prot ladst prot a domat kukuu…ne juns kritiskaa donasana ne analitiskas spejas..a varbut vakcinas blaknes..diez kur jus to savu profesiju apguvat..

   1. Tu izskatas vecen atkal esi piedirsusi bumbierenes..tapec tev bail no kranciem ka neizkoz peteni..tapec labak muc mezaa..kass tev alavu preces

 8. Šeit sanācis īsts plakanzemju salidojums Parasha Today virsvadībā.
  Kas to būtu domājis, ka Krišjānis Kariņš būs vislabākais indikators vates noteikšanai.

 9. Latvija būs latviska. Sentēvu Dievi taps godāti un cienīti, bet ebreju Jahve/Jehova taps aizmirsts un ignorēts. Un lai tā notiktu, ir jākļūst par pagānu. Latvisko pagānu – dievturi.
  Ar sirsnību un iecietību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 10. Būtu gan ļoti interesanti uzzināt, kas tieši vēlas Pro iekļaušanu valdībā un kāds tam ir pamatojums. Patlabanējie argumenti ir ļoti dīvaini. NTZ labi iekļaujas atbalsta korī, skaidrojot, ka “kādaprāt, godīgs cilvēks” jau ir profesija ar drošu vietu Saeimā… Pro sakarā mulsina komanda, kas burtiski grimst dažādos priekšrakstos un uzskatos. Piemēram, kā izskatās, Pro var beigt apspriest jebkuru jebkāda svarīguma jautājumu, ja uzskatīs, ka to neapspriež “cieņpilni”. Vai mums patiesi jāstiprina Latvijas birokrātija? …

  1. Jā, nacionāļi, kas slavēja Putinu kā īstu tikumības paraugu, draudzējas ar trako putinlaizi Orbānu un, acīmredzot, ir par vardarbību pret sievietēm, bērniem utt. (jo Stambulas konvencija taču viņiem ir nepieņemama!), tie nu mums ir īstie nācijas glābēji.

 11. Bet arī tas nav svarīgākais. Svarīgākās jau viņiem ir intereses. Un kā reiz ne jau par valsti, tautu vai nāciju, bet par..varu, amatu krēsliem un naudu! Tā kā, jā, tāda iederīgā koalīcija naciem būtu ar šloceristiem un lembergistiem. Bet nu jā, tie jau arī grib to pašu-varu, amatus un naudu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *