Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: pinterest.com

Jādomā par to, kas būs pēc tam!

Esmu absolūti pārliecināta, ka kovidsāga beigsies. Jā, vēl iespējami gan vīrusa izraisītās infekcijas uzliesmojumi, gan tiem sekojošas ekonomiskās un arī sociālās problēmas. Tām būs risinājumi. Ļoti ceru, ka tie būs atbildīgu, jēdzīgu un pārdomātu valdības un arī parlamentāriešu lēmumu rezultāts. Tāpat kā ceru, ka tās bažas un pretestību, nīgrumu un neiecietību, ko daudzos no mums raisījusi nu jau gana ieilgusī un tāpēc arī īpaši kaitinošā kovidsituācija, savā labā izmanot tomēr neizdosies ne acīmredzami trakiem, ne arī valsts izzagšanā sevi jau pierādījušiem ļaudīm. Par to, ka visāda ranga ”nācijas glābēji” to tieši tagad noteikti mēģinās darīt, šaubu nav. Tas tāpēc, ka nav labāka un augstāka viļņa, uz kura var uzsēsties, lai tiktu pie varas, kā uzkurinātas emocijas. Jo īpaši tās, kas rodas dusmojoties un meklējot vainīgos… Nu, protams, ka ārpus sevis…

Jā, tā vai citādi, bet kovidsāga beigsies. Atzīšos, mani šobrīd daudz vairāk par ”kumulatīvajiem skaitļiem” uztrauc, kas būs pēc tam. Vīruss atkāpsies, bet vai, piemēram, dažādi attālinātā drošībā sēdošie ierēdņu un ierēdnīši, dažādu iestāžu, arī uzņēmumu, piemēram, banku pārstāvji vairs maz atgriezīsies mums – iedzīvotājiem-parastajiem – aizsniedzamā darba vidē? Vai daudzi uzņēmumi, kam jau gana ilgi izdevies kvalificēties dažāda ranga kovidatbalstam, maz vairs gribēs un varēs no šīs, iespējams, ne tik lielās, tomēr garantētās pabalstu adatas nokāpt? Un vai nepieredzēti lielajā valsts aizņēmumu portfelī (50%!) un gana izplūdušajā atveseļošanās plānā aiz kovidvajadzībām nav paslēpušās kādu bijušo un arī vēl mīklas stadijā esošu oligarhu intereses?

Un kā ar gadu bez jēdzīgas izglītošanās atstātiem skolēniem? Tos, kas mazākajā skolas vecumā tā kā lasīt un rakstīt aizmirsuši, gan jau pie pamatiemaņām atgriezīs. Bet kā ar tiem, kas ar kovidlaikā ieteikto ”pašvadīto mācīšanos” saprot brīvību neiespringt un… nemācīties vispār? Norakstīsim zaudējumos? Nevaram atļauties. Mūsu tautai, nācijai ikvienas jomas ”rezervistu soliņš” ir pārāk īss…

Bet ja par nāciju un tautu, tad lielas bažas ir par to, kur un kā arī turpmāk mājos tās dvēsele. Tradicionāli tās vieta esot ikvienas nācijas valodā un kultūrā, bet šīs abas jau pirms pandēmijas īsti saulītē ieceltas nebija… Kā būs pēc tam, kad viss būs atļauts? Vai būs gana daudz entuziasma pilnu un tradīcijas godājošu ļaužu, kas atkal būs gatavi nākt kopā dienu no dienas, lai pēc pāris gadiem atjaunotajā Dziesmu svētku estrādē daudzu desmitu tūkstošu vidū gavilētu tā, ka mežu gali skaņās locītos ne tikai Latvijā, bet it visur pasaulē, kur ”latvju mēle dziesmās skan”? Vai būs gana daudz dancot gribošu un, kas svarīgi, arī varošu pāru, kas ”rakstu rakstiem latvju danci griež”? Lūk, par to ir jādomā jau šodien! Un ne tikai kaut kādos īpaši izredzēto viedo ļaužu pulciņos vai teju mākoņos sēdošajos nozares ekspertu kabinetos. Ideāli jau būtu, ka vismaz laiku pa laikam par to aizdomātos katrs no mums – tikai aptuveni 2 miljonus mazās, bet ļoti īpašās (jo ir sava ļoti sena un skaista valoda, ir kultūra un sava valsts!) –tautas pārstāvjiem. Bet ne mazāk svarīgi apzināties savu atbildību kopienas un, jā, (lai cik tas varbūt arī skaļi neskanētu) arī nācijas priekšā ir mūsu priekšstāvjiem tepat, pašu novadā. Šobrīd notiekošais tiešām rada nopietnas aizdomas par to, ka šī nu ir joma, par kuras jēdzīgu pārvaldību arī jaunievēlētās domes deputāti nevar un, kā noprotams, arī īsti negrib vienoties. Vai gan citādi tā vietā, lai meklētu risinājumu, kā veidot novada kopienai vienotu kultūrtelpu, tai skaitā domājot par tās kopīgo attīstības vīziju (neatstājot novārtā novada centru – Tukumu!), tiek piedāvāta esošo darbinieku ”labiekārtošana” un kaut kāds bijušo novadu kultūrpārvaldības hibrīds? ”Nebūs labi, draugi…,” kā teiktu premjers Kariņš. Jā, šoreiz pa vecām sliedēm tiešām laba braukšana nesanāks. Ceram, ka to laikus sapratīs arī tie, kuru varā ir gan jaunu sliežu būvēšana, gan īsto maršrutu izvēle…

Komentāri

 1. Nesaprotams vervelējums. Normāliem cilvēkiem dzīve turpinās, nekāds kovids dvēselei neko nevar atņemt, nedz pielikt.

  1. tad visu var ļoti labi saprast. Un tās ir raksta autores pārdomas, nevis, kā raksta kāds cits komentētājs, norāde, kā jādomā. Bet, nu jā, ja jau rakstot mēs neprotam lietot pieturzīmes, tad arī lasīšanā mēs tās ignorējam un tāpēc sarežģītākus teikumus nevaram lāgā izlasīt… Plaudes kundzes kļūda ir tā, ka viņa neraksta tikai vienkāršos paplašinātos teikumos, kādi būtu vajadzīgi mūsu attīstības līmenim.

 2. Laiki mainās un jāmainās tiem līdz. Kāpēc lai mēs atgrieztos pie tā kas bija, mums nevajag!

 3. Paldies A.Pučem, kurš uz ”Kārtības rulli” bija uzaicinājis šleseru un gobzemu, kuri lieliski papildināja viens otru- viens bija agresīvais demolētājs, bet otrs it kā labais pārmaiņu rīkotājs.
  Nabaga šleserītis atklāja savas kārtis, ka viņam ļoti pietrūkst ”russkij mir” bandītu-”mākslinieku” un, ka Latvijai jāmetas Krievijas skavās. Ko lai saka , no savām saknēm neaizmuksi, Moskačka visur iet līdzi.
  Pēc raidījuma skaidrāks par skaidru kļuva, ka šleserītis ir Saskaņas klons un to sponsorē Kremlis.

 4. Nākamās Saeimas vēlēšanas gaidāmas 2022. gadā. Uzvarēs “saskaņa”. Gobzems ari būs pieciniekā..(varbūt pat trijniekā)..Ofic. Pēc tā, kas notiek pēdējos pāris gadus-viennozīmīgi.

  1. Saskaņa jau kā vienmēr uzvarēs, bet netiks pielaista valdības veidošanai.

 5. Iespējams, pa nakti bijis pilnmēness un Ivonnai Plaudes kundzei radās īpatnējas personiskas vīzijas par to, kas tūlīt arī tikušas laistas plašākajai sabiedrībai bez likumsakarīgas veselā saprāta loģikas.

 6. Autore pat virsrakstā nespēj kārtējo reizi iztikt bez pamācošā – jādomā! Nevajag norādīt cilvēkiem, kas jādara! Viņi paši kaut kā izdomās…

 7. Padomā gan , kas būs pēc tam . Ko atbildēsi , kad prasīs atbildi uz jautājumu : Kāpēc darīji to un darīji tur un darīji tā , ko dari , kur dari un kā dari pašlaik un arī daudzos gadījumos agrāk ? Tagad , kad tu to esi izlasījusi , vairs nav trešā ceļa – nezināju , nesapratu , esmu no laukiem , tāds darbs , tā lika , klusībā jau es domāju citādi un vēl 1001 atrunu ceļš . Tikai divi : Vai nu ar tautu un gaismu , vai nu pret tautu un gaismu . Punkts .

 8. Ivonna, ko tas Lapsa savā pietik.com var Jūs apmelnot jau atkal! Izturību Jums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *