Izrādās, taisnība – ne ragus, ne nagus, ne āža kāju maisā nenoslēpsi…

Nav pagājušas ne 100 jaunās domes dienas, bet no mantojumā saņemtā darbu maisa teju vai ik pārdienas izšaujas… te ragi, te nagi, te – plušķaina aste…

Par ilgākā periodā saceptajiem «Piejūras» zaudējumu miljoniem laikā, kad turpinās kriminālie un tiesas procesi, šoreiz pat varam nerunāt….

Lai arī laikrakstā jau par to gari un plaši bijām rakstījuši īsu brīdi pirms vēlēšanām, izrādās, kā viens no pirmajiem pārsteigumiem jaunajai domes vadībai nāca vien tiesas ceļā risināmais konflikts ar ilggadējo pašmāju uzņēmumu – ceļu būvētāju SIA «Strabag». Iepriekšējā domes vadība gan darbus tam bija pasūtījusi, ar paveikto bija izlielījusies pa labi, pa kreisi un arī citviet, taču maksāt par darbu pat negrasījās… Neviens no tieši iesaistītajiem vadoņiem – priekšsēdis, vietnieks un izpilddirektore – atbildību par bezatbildību (re, gandrīz vai kalmbūrs!) un neizdarībām, tai skaitā par neveiktajiem iepirkumiem uzņemties pat negrasījās. Nu šie teju 300 000 eiro jau nav tikai mantisks parāds, šis kauna traips domes reputācijā pavisam noteikti ir izskanējis gana tālu, lai sadarbības iespējas ar uzņēmējiem Tukuma pašvaldībai būtu apgrūtinošas ilglaicīgi.

Nākamais trieciens – iekavētie darbi un kopējā situācija 2. vidusskolas būvlaukumā. Apskatot objektu uz vietas, bija skaidrs, ka solītā iespēja jau vasarā iekārtot skolas kabinetus un, sākot ar 2. novembri, kolektīvam atgriezties no šī brīža ”trimdas” jeb septiņām pagaidu mājvietām ir visai neticama. Vēl vairāk, lai arī vairākkārt prasīti līdzekļi papildu darbiem, vienlaikus būvnieks izmantojis nevis sākotnējā projektā apstiprinātus, bet gan citus un, kas raksturīgi, lētākus materiālus…

Tad Kurzemes ielas III kārta. Arī jau brīdi pirms vēlēšanām uzzinājām, ka – atkal jau domes vadības neizdarību jeb totāli nočammātā (A. Zvaigzneskalns, I. Valtere, N. Rečs) konkursa dēļ – pēc četru mēnešu vilcināšanās beidzot nosauktais uzvarētājs, pat īsti nesagaidot konkurentu iesniegtās pārsūdzības rezultātus, no iespējas strādāt atteicās. Un uzņēmēju var saprast, jo pa to laiku būvniecības izmaksas dažādos sektoros bija pieaugušas par 15-30%!… Kad nu jaunajai domes vadībai smagu sarunu rezultātā izdevās pierunāt trešo konkursa dalībnieku tomēr uzņemties ielas pārbūvi, turklāt par konkursa laikā pieteikto summu, nu izrādījies, ka domei nav naudas un nav arī iespēju aizņemties! Tas tāpēc, ka, ”pārkāpjot finansēšanas kārtību un savas pilnvaras” jeb likumā noteikto kārtību, iepriekšējā domes vadība – priekšsēdētājs un izpilddirektore – realizējuši līzinga darījumu – neatļautā veidā par 600 000 eiro iegādājušies autobusus. Un šī pārkāpuma dēļ Tukuma dome vairs nevar paņemt nevienu aizdevumu! Savukārt, ja Kurzemes ielas pārbūve nesāksies 1. oktobrī, zaudēsim 1,2 miljonu ES fondu naudas, kas šiem darbiem jau pasolīta…

Lai arī līdz šim – atšķirībā no iepriekš piedzīvotās bazūnēšanas par  ”vecās varas nedarbiem” – šobrīd skaļi pārmetumi priekšgājējiem domē izteikti nebija, tomēr fakts paliek fakts, ka to sekas ar spaini neizsmelsim. Nu jā, nule kā notikušajā ārkārtas domes sēdē pieprasīts saukt pie atbildības vismaz tos bijušos darboņus, kas joprojām tā vai citādi ir pie varas vai strādā domes atbildīgā amatā. Bet ir taču skaidrs, ka par konkrētu amatpersonu pieļautajām neizdarībām un, iespējams, arī nelikumībām rezultātā ir un būs jāmaksā mums visiem – visiem šī novada nodokļu maksātājiem un viņu ģimenēm. Un ai, kā negribas to darīt šo citu gānītāju un ”vecās mafijas meklētāju” vietā!…

Taču nobeiguma vietā un patiesības labad gan jāsaka: ja pavēro, kā šī brīža domē tiek kārtotas, piemēram, kopējā novada kultūras jomas ”sakārtošanas” jeb, drīzāk, amatu piešķiršanas un varas trepīšu lietas, izskatās, ka arī jaunajā darbu ”maisiņā” kaut kas nu ļoti spraucas uz āru. Un ziniet, Tas nu ļoti atgādina reiz jau redzēta āža kāju…

Komentāri

 1. Ja pēc šī visa Ruģelis un Valtere paliks savos amatos, bet Rečs paliks par komitejas vadītāju, tad es būšu ne pa jokam vīlies Važā un Valerā , un savas balss atdošanu vēlēšanās par LRA būs jāatzīst kā vislielākā mana 2021.gada kļūda.

  1. Ruģelis jau tikai izpildītājs, ko bosi teica to darīja, bet, ai kā niez nagi vienreiz celt prasību par šo pilitisko bezatbildību un zaudējumu radīšanu novadam

   1. Ruģelis uz savu galvu bez konkursa visu sadarīja. Pēc tam kopā ar Strabag darboni dokumentus slēpa un tikai aprīlī domē iesniedza. Slēpās no atbildības ar feiku slimošanu. Beigās zem jaunā politiskā spiediena tikai rājienu saņēma. Kaut gan uzreiz bija par šādu visatļautību atlaižams.

  2. Ruģelis jau nu te gan nav vainīgs. Viņš, starp citu, bija viens to retajiem, kurš, atrodoties amatā, rečam un viņa brigādei parādīja savu nostāju.

 2. Vēlēšanas aizslaucīja mēslainē sarkano rečesiju, tad kāpēc vēl joprojām kaut kāda teikšana ir Rečam un Valterei.

  1. Arī brīnos par Važu, kurš Valterei speciāli izveidoja amatu – audita nodaļas vadītāju, nevis aizsūtīja valsts apmaksātā kūrortā pēc attiecīgiem krimināllikuma pantiem. Āzis ir iecelts par dārznieku, Valtere- par audita nodaļas vadītāju. Uz kādiem audita rezultātiem jūs cerat, Važas kungs?

   1. Važas kungs tak godavīrs, ir jāvērtē viņam savu darbinieku atbilstība un atbildība. Nu kā var Inese Valtere būt auditors, bija galvenā grāmatvede, aizvietoja Finanšu nodaļas vadītāju, bija izpilddirektore. Tāda mētāšanās, kad zin visu – nezin neko. Tagad atklājas nepareizi izdarītas vai apzināti nepareizi darītas lietas. To nevar atstāt bez ievērības. Lūdzu izvērtēt atbildību un nodarītos kaitējumus.

 3. Kāda jēga bija no novadu reformas? Uzpūstās štata vietas netiek samazinātas, ņemsim par piemēru kaut vai Kandavu,tiek izveidotas arvien vairāk un vairāk.Kāda velna pēc bija vajadzīga kaut kāda Kandavas pagastu apvienība ar bezjēgā daudz darbiniekiem ,n-tajiem grāmatvežiem ,nez cik pārvaldēm utt?

 4. Vai tiešām nav pienācis laiks saukt pie atbildības tos bijušos deputātus, darbiniekus kuru dēļ ir izdarīti būtiski pārkāpumi. Kur ir tie varoņi, kuri fotografējās un lielījās ar labajiem darbiem ,bet patiesībā nekas no tā nav. Man nav saprotams kā var strādāt par audita daļas vadītāju, komitejas priekšsēdētāju cilvēki, kuri pielaiduši būtiskas kļūdas un nostādījuši novadu sliktā stāvoklī. Katram ir jāatbild par saviem darbiem.

  1. Kad Tukuma domē kāds, par kaut ko ir atbildējis? Gaidi ar maisu. Deputāti ir vislielākie cietēji. Domes darbinieki laiž luni, bet uz vēlēšanām jāiespringst tiem, kuri vēlas tikt ievēlēti. Vieni tik sola, atbildīgie luņo un avīzēm ir darbs.

 5. Arī atzīstu savu kļūdu balsojot par šiem personāžiem.... saka:

  Bēdīgākais, ka arī šim sasaukumam iedzīvotāji ir pilnīgi pie kājas. Nezinu, smieties vai raudāt, bet Kurzemes 2 pagalmā vairs nevar iebraukt. Laikam iedzīvotājiem jāasfaltē pašiem, no darba brīvajā laikā. Aizdodiet vismaz to ceļarulli, kurš bildē.

  1. Kāda domei daļa par privātīpašuma sakopšanu, jo dzīvokļi ir privātīpašums un līdz ar to arī pieguļošais pagalms ir privātīpašums. Sanāciet kopā , lemiet ko darīt, ak nevariet paši vienoties un pat sapulci noorganizēt, tad tā ir jūsu pašu problēma un citiem nav jāiejaucas bērnudārznieku dzīvē.

   1. Ja tas ir privātīpašums, tad darba veicējiem viss ir jāsakārto sākotnējā izskatā! Tā vismaz normāli kantori dara- kā Sadales tīkli.

 6. nofrēzēt asfaltu un atstāt granti , tad nebūs bedrainā asfalta vairs kurzemes 2, lai vienreiz aizveras – apnikuši jau… pilsētas centrs blin atradies, moš jums strūklaku vēl un pils ielu pārcelt uz kurzemes 2

   1. Kurzemes iela 2, kadastra apz 90010010391, Platība: 0.3356 ha
    Piederība: Jaukta statusa kopīpašums

    neizmantoji iespēju paklusēt

     1. es nedzīvoju nevienā no mājām, es dzīvoju privātmājā, un savu pagalmu pats esmu sakopis un satīrījis, ieguldot ne mazums līdzekļus, un cik tu, kopīpašuma kopīpašniek esi ieguldījis sava kopīpašuma sakopšanā. Tā dīvaini sanāk, man jākopj savs pagalms par savu naudu, un arī par mūsu kopējo naudu tavs pagalms! man domāt, ka rūpējies ka pats par savu pagalmu.

      1. hmm-jūs esat muļķis?Un ja jūs nedzīvojat mūsu raijona,tad paklusiet!Iedzīvotāji maksa par apsaimniekošanu!!!Un nemaz!Kur paliek mūsu nauda?

       1. jūs laikam ka ārsts esiet, protiet diagnozes uzstādīt, bet, man būs jūs jāapbēdina, muļķis iespējams esiet jūs, ka maksājiet lielu (kā pats apgalvojiet) naudu par neko. Tik bezatbildīgi ar saviem līdzekļiem parasti rīkojas cilvēki ar jūsu minēto diagnozi.

 7. Kauns par šo rakstu!Kā tik klaji to vainu var velt uz veco domes sastāvu?!Tagad pie visa būs vainīgi viņi,lai tikai jaunie labāk izskatītos.Lai gan patiesībā pie vainas ir jaunās domes nevarēšana ko darīt.Jo naudiņas jau nav un viss ko viņi ir sasolījuši nebūs,jo atkal vienkārši tās naudiņas nav.Bet par to nevienā Ntz avīzītē raksts nebūs jo bija jau izlīgums par 2000eur.starp jauno domes vadību un I.Plaudi un starpcitu par Jūsu nodokļu maksāto naudiņu.Nožēlojami jo no Važas kunga gaidīju vairāk,bet laikam mēs tos pilsētas mērus tādus bezmugurkaulniekus esam pelnījuši.Un tas personiskais naids pret Rečiem,Valteri,Zvaigzneskalniem.u.t.t.jūs vienkārši iznīcinās.Ieelpojat dziļi un sākat beidzot dzīvot.Nav tā dzeltenā prese un negatīvisms nevienam vajadzīgs,tas necels Jūsu avīzes reitingu un tāpēc viņu nepirks vairāk.

  1. Vispār jau Važa nav pilsētas mērs, bet novada galva. Tukuma pilsētai nav pat atsevišķas pārvaldes, kā tas ir pagastos.

 8. Beidziet slavēt iepriekšējo domi, kas tad ievārīja to putru, ka šim sastāvam jāmaksā tie 2000 eiro, taču iepriekšējie. Gribētos, lai tagad bijusī deputātes kundze parāda tos labos darbus, kā to darīja pirms vēlēšanām, bet tagad klusums.

  1. Sarkanā uzsprāga kā pūpēdis, un pēc vēlēšanām pazuda kā rīta rasa. Pat no Facebook izdzēsusies, kauns laikam. Bet katram ir jāatbild par saviem darbiem un ja dome tādēļ zaudēs 3 miljonu līdzfinansējumu, tad zaudējumus vajadzētu noteikti piedzīt no vainīgajiem

   1. Jūs laikam jokojiet, kad par šamās kaunu ierunājāties.
    Ir nevis kauns, bet perina kārtējo shēmu kā tikt zirgā.
    Tepat nākamās vēlēšanas degungalā un var piesmērēties nācijas glābējiem Gobzemam un Šleseram.

 9. Nav vairs vispār Tukumā un nekur… ( Mani mīļie Facebook draugi). Nabaga Normundiņam jāatbild par visu. Nedomāju, ka kāds viņu ņems pie sevis. Kaut gan , zinot viņas apetīti, ko tu zin…

 10. Nez ko tā visa tā viņas kompānija apklususi. Varētu jau saukt uzvārdus, Tukumā cienījami cilvēki. Bet lai jau nu paši nokaunas…

 11. Tas daudz ko izskaidro… Kā maizi ēd, tā dziesmu arī dzied. Gan jau tas nebija vienīgais kauls, kas tika pamests kūcei, lai nezvankšķ…

 12. Paldies par rakstu. No savas puses tik varu piebilst to, ka, šķiet, jaunā vara no saviem pīļu dīķiem pārceļoties uz lielāku tilpni, ir apmulsusi un īsti nezina, ko darīt ar tik lielu saimniecību. Cilvēciski saprotami. Tomēr mani nepamet sajūta, ka daļa vēlētāju bēgdama no vilka ir uzskrējusi lācim.

 13. Noklausījos Joutybē ārkārtas domes sēdi 22.09.2021. Deputāti uzdeva jautājumus domes deputātam N.Rečam – atbilde, paļāvos uz darbiniekiem; uzdeva jautājumus pašvaldības auditorei I.Valterei – atbilde nezinu, neatceros, laiks pagājis. Man bija neērti viņu vietā, goda vārds. Labi, ka deputāts Mārtiņa kungs izteica priekšlikumu – iekļaut lēmumā punktu par bezdarbības vai apzinātas nepareizas darbības veikšanas pārbaudi. Paldies viņam, cerams, ka arī par pārbaudes rezultātiem sabiedrība tiks informēta.

  1. Rečs mums ir unikums- vienīgais priekšēdētājs ar doktora grādu, kurš publiski melo ( ja atceraties Lebedas it kā pašas rakstīto atlūgumu, ko beigās tomēr bija rakstījis pats N.R.). Lebedu atlaida, izsludināja konkursu uz izpilddirektora amatu, pēc tam to kancelēja (nevirzija uz domi), un vienpersoniski virzija Valteri, ko arī apstiprināja. Tagad pēc domes sēdē teiktā, uzticējās administrācijai ( t.i. Valterei) , bet tā ….( Laikam jau pievīla). Sekas ar radušos situāciju ir paša Reča rīcības rezultāts. Der atgādināt, kaValtere bija spiesta aiziet no Auces domes, bet Tukumā duļķot ūdeni sāka kā galvenā grāmatvede, pēc tam izpilddirektore un nu jau audita nodaļas vadītāja – vienkārši cilvēks orķestris

   1. Pēc valsts kontroles pārbaudes bija spiesta aiziet. Un te vēl ieceł amatā. Vaźa, mosties,,,

  1. Kaut kas neiet kopā. Tad jau visi pārbaudāmie ieņem pārbaudītāju amatus un dzīvo laimīgi? Pie kā tas novedīs?

   1. Tieši tā, kamēr Valtere ir audita nodaļas vadītāja un izvērtēšanu veic domes darbinieki, neceriet uz objektīviem rezultātiem un vainīgo noskaidrošanas. Skumīgi, ļoti skumīgi.

 14. Bet bijušais mērs tak lieliski zina, ka bez viņa ziņas, pavēles un akcepta ne Valtere, ne jebkurš cits neko nedarīja, jo bija iebiedēti un atmosfēra domē bija tāda, ka noklepoties bail, kur nu vēl uz savu galvu, dimes vadībai nezinot, paņemt kredītu 700 tūkstošus. Nevienā iestādē nav iespējams darbiniekam vienam paveikt kaut ko tādu. Tas ir gļēvi, norādīt uz kaut kādām x personām, atbildot uz tiešu jautājumu, kurš to izdarīja. Necienīgi un nožēlojami. Kauns.

 15. Bet ir politika un izpildvara. Tad vēl domes juristi. Tādu kredītu noveidot un tad vienkārši izpildvara Valtere pasaka – neatceros….. starpcitu uz demenci tādā vecumā vēl nevar atsaukties, par agru. Bij jau arī tas Vislatvijas ievērību ieguvušais rīkojums par aizliegumu darbiniekiem . Kaut kāds lērums ar greizām lietām, un tieši izpildvarā, ko vadīja Valtere. Dīvaini.

 16. Dīvaini ir tas, ka tieši reča laikā izpildvara uzvedās dīvaini. Tie paši cilvēki strādāja pirms un strādā pēc viņa un dīvainību nav vai arī mums tās nestāsta. Tomēr mērs to toni domē nosaka. Prese, darbinieki jums daudz interesanta pastāstītu, es tā domāju.

  1. Dīvainības un lielas bija pirms tam, taču Reči izvēlējās neveikt raganu medības pret Lukmanu, Šulcu un Lebedu..
   Un tagad naidā par uz gadu zaudētu varu TNP rīko raganu medības

  2. Normunds Rečs- visu laiku labākais domes priekšsēdētājs, teica nu jau ex-deputāte Roze pirmsvēlēšanu debatēs. Labs joks, tik žēl, ka 275 vēlētāji tam noticēja un ielika (+) vēlēšanu biļetenā

 17. Jā, “labākais”, jo bija bezatbildīgs ņuņņa, kas melo un ļauj “lietas”, arī nelikumīgas un netaisnīgas, kārtot rozēm,,rečām, zvaigzēm un tomeļiem. Tāpat kā bija jau ieradis neklātienes vidusskolā un izglītības pārvaldē, kur pildīja labāk atalgotās izkārtnes lomu. Lai gan, ja paraktos falšo atestātu lietā, diezvai bez direktora līdzdalības to varēja realuzēt.

 18. Kā var sataisīt sū….un pēc tam pārbaudīt to,ko pati sadarījusi ????
  Jā, tā var Tukuma domē un to dara vairākos atbildīgos amatos joprojām esošā Valtere……
  Kā atskrēja no Auces, tā naudiņu kūrē pa labi, pa kreisi un ne jau bez tālaika vadībā bijušiem deputātiem un pašu vadoni Reču.

  1. Važas kungs, lūdzu izvērtējiet Valteres darbību pirms un tagad, kā arī kā būs uz priekšu. Ir arī visādas citas iestādes, kas var palīdzēt…. KNAB, Valsts policija, prokuratūra, Vasts kontrole un tt, ir daudz kontrolējošās un represīvās ibstitūcijas.

 19. Priekšvēlēšanu reklāmās mani pārsteidza tas, ka Reča kungs visu, kas darīts, piedēvēja savai partijai (lasi – sev). Domes deputāti taču bija no vairākām partijām, un visi kopīgi sadarīja to, ko sadarīja. Tagad nu lielīšanās Reča kungam pašam iegriezusi. Citi iesaistītie klusi paliek tādā kā ēnā. Tas ir viens. Otrs – izrādās, viņš vēl arī slēpis neizdarības. Un trešais, kas mulsināja jau toreiz, bija izpilddirektoru izvēle: ja reiz Dace Lebeda nebija kompetenta, tad nobrīnījos par otras dāmas izvirzīšanu. Vēl nodomāju – grāmatvede, tagad izpilddirektore… Bet tas ir ļoti grūts, sarežģīts, komplicēts postenis. Vajadzētu tehnisku, juridisku izglītību… Remonti, celtniecība, līgumi…Tajā visā daudz kas jāzina, jāorientējas gan pašos darbos, gan dokumentos līdz pēdējam sīkumam! Nesaku, ka arī dāmas nevarētu būt ļoti tehniski un apsviedīgi vadītāji (dažkārt pat precīzākas un prasīgākas nekā vīrieši), bet būt vienkārši šarmantai dāmai šajā postenī nevar…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *