Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ir jāuzticas ārstiem un jāvakcinējas!

Karā kā jau karā – visi līdzekļi labi. Tā šobrīd, vismaz spriežot pēc sadursmēm virtuālajā telpā, var teikt par vakcinēšanās pretinieku aizvien pieaugošo aktivitāti. Jāpiebilst arī, ka šim cīniņam ir gan partizānu, gan hibrīdkara pazīmes. Pēdējo raksturo plašas puspatiesību, izdomājamu un arī klaju melu akcijas. Gluži kā bubuļi bērnu guļamistabās daži mīti apaug ar arvien jauniem pastāstiņiem no sērijas ”uzreiz pēc vakcinēšanās nomira mana tuva drauga tuvs draugs” vai arī ”vienai manai radiniecei pazīstama ārste teica, ka vakcinēšanās ir nāvējoši kaitīga”. Kā jau žurnālistiem pienākas, ko tādu dzirdot, lasot vai uzzinot, uzreiz esam mēģinājuši tikt pie pirmavota, pie ziņas un faktiem, sak, kā sauc draugu, kā – mirušo, kur, kas un kā noticis? Kurš ārsts aicinājis nevakcinēties un arī skaidrojis, kāpēc to nedarīt? Lieciet galdā informāciju, viedokļu daudzveidības vārdā publicēsim sarunu ar šo ārstu mūsu pielikumā «Mūsu Veselība»! Klusums…

Arī izdzirdot stāstus par to, kā vakcinējoties tiek sagrauts organisms, atņemta spēja radīt bērnus, iegūtas dažādas kroplības un visbeidzot ”izkausētas smadzenes”, steidzām uzzināt ko vairāk. Bet noskaidrojām vien to, ka ”visu patiesību” internetā ir izstāstījusi kāda slavena virusoloģe. Jā, viņa neesot šeit plaši pazīstama, bet esot no Ukrainas. Sazinoties ar kolēģiem Ukrainā, noskaidrot viedās speciālistes izcelsmi gan neizdevās, tur neviens tādu nezināja… Nu ja, ar pašu Latvijas interneta vides slavenību sazināties arī neizdevās, tāpēc teikt, ka tādas sievietes vai pat virusoloģes nav – nevaram…

Vēl trakāk klājas tad, kad kāda tiešām dīvaina ieraksta dēļ roka notrīs un ierakstās kāds komentārs. Piemēram, tad, kad zināma vietējā politiķe lielās, ka ir lepna uzspļaut uz visiem ierobežojumiem un vakcinēšanos no augsta koka. Ak, kungs, ko tik neuzzini par sevi un pasaules kārtību! Visas, absolūti visas šī  brīža cilvēces zināšanas par pasaules uzbūvi tiek aizslaucītas mēslainē! Kāda zinātne, kādi ārsti, epidemiologi un citi eksperti!? Dažam pilnīgi pietiek ar to, ka viņi netic, un viss! Netic, ka tādi vīrusi vispār ir, netic, ka kāds no saslimšanas ir nomiris, netic, ka vakcīnas reāli ir atklātas… Protams, netic valdībai, Saeimai un Prezidentam, arī Policijai un mediķiem ne… Jāatzīstas, vienā no diskusijām mēģinājumi ticības lietas sabalansēt ar reāli tveramiem un, kā līdz šim šķita, vispārzināmiem faktiem, beidzās ar pilnīgu izgāšanos, jo antivaksere paziņoja, ka arī tas, ka Zeme ir apaļa, ir… starptautisku sazvērnieku izdomājums! Un vēlāk uzzināju, ka pastāv pat vesela šādi domājošo kustība… Lieki piebilst, ka neviens (un arī es taču ne!) no sarunu biedriem pat tuvu nebija stāvējis kaut kādām fizikas, astronomijas, bioloģijas vai citām dabaszinību studijām, kas pārsniegtu pavisam viduvēju vidusskolas līmeni. Bet, neskatoties uz to, šīs interneta kaujas nu turpinās arī reālajā laikā un telpā – skrejlapas Alūksnē, akcijas Kuldīgā un Ventspilī, nu arī Tukumā gaidāms pikets. Ir arī sava gobzemiešu anti-tanti grupa…

Ko ar šo visu gribēju teikt? To, ka mēs tiešām esam ļoti dažādi, bet, lai kāda būtu mūsu pārliecība un reliģiskā piederība, pandēmija ir reāla parādība reālā pasaulē. To nevar ierobežot katrs indivīds, ģimene, tauta, nācija un pat valsts vai kontinents atsevišķi, tā – tāpat kā daudzas citas pasaulīgas problēmas – ir kopīgi risināms jautājums. Pagaidām, es ceru, ka tikai pagaidām, cilvēce nav izgudrojusi nekādu efektīvāku metodi cīņā ar vīrusiem kā tikai trenētu sagatavošanos. Patīk tas mums vai nepatīk, bet vienīgā šobrīd zināmām ”treniņu metode” šajā ziņā IR VAKCINĒŠANĀS. Gribam dzīvot sabiedrībā, gribam, lai dzīve iespējami ātri atgriežas daudz maz ierastajās sliedēs (pat ja ātri tas nebūs tik un tā!) – lai bērni apgūst zināšanas skolas solos, lai atkal brīvi sanākam kopā, ”sadziedam, sasadancojam”,  – ir jāvakcinējas! Un jāuzticas ārstiem, speciālistiem, kas – grozies, kā gribi – taču ir par mums – tiem, kas medicīnai i blakus nav stāvējuši, stipri vien zinošāki. Arī Saeimai, kas lems par vakcinēšanos, un valdībai ir jāuzticas ārstiem. Jāuzticas arī tad, kad ārsts saka, ka kāds no viņa pacientiem kādā brīdī tomēr vakcinēties nedrīkst… Jāuzticas. Jo citu, mums visiem drošāku variantu nav!

 

Komentāri

 1. katram Ivonnas Plaudes uzrakstītajam vārdam. Antivakseriem vajadzētu atbildēt arī uz tādu jautājumu: vai viņi nedomā, ka tieši šis aicinājums nepotēties ir ĪSTĀ SAZVĒRESTĪBAS TEORIJA pret cilvēci! Un kā antivakseri izskaidrotu to, ka PIRMS vakcīnu pret covid-19 izstrādes visi ar nepacietību gaidīja tās, kā vienīgo ātrāko līdzekli pret šo bīstamo vīrusu un sekoja, kurai valstij, kurai laboratorijai izdosies pirmajai to izstrādāt! To gaidīja arī tagadējie antivakseri. Bet, tikko lietas sāka kustēties, uzreiz izplatījās visas šīs melu teorijas, un radās milzīgi daudz to, kas sadzirdēja TIKAI TĀS un kas pēkšņi palika kurli pret jebkādiem citiem argumentiem. Un šie kurlie ir ļoti agresīvi! Tieši viņi apsaukā tos, kas vakcinējas, tieši viņi ir tie, kas pasaulē demolē un ārdās! Kaut kā nav dzirdēts, ka tā uzvestos tie, kas mierīgi iet un vakcinējas, un nesagādā problēmas ne sev, ne darba devējiem, ne saviem bērniem un vecākiem. Bet viņi vieni paši nevar sastutēt valsts ekonomiku, ja pretim stāv GUDRIE un SAZVĒRESTĪBAS TEORIJAS sasūkušies antivakseri. Un nekādu pārmetumu tiem, kas tiešām savu jau esošo alerģiju dēļ vispār ir spiesti dzīvot tikai pa pusei,- tiem izsakāma dziļa līdzjūtība pašreizējos apstākļos, un tādus cilvēkus neviens arī nedrīkstētu atlaist no darba. Bet pārējie TIKAI NEGRIBĒTĀJI – lai IZVĒLAS, kā viņiem rīkoties, un pēc IZVĒLĒŠANĀS lai nesūdzas par diskrimināciju u.tml., jo tieši viņi diskriminē visus pārējos, jo masku valkāšana, attālināts darbs un mācības notiks tiešu viņu dēļ!

   1. Atkal agresīvi un nepieklājīgi izrunājas tieši kārtējais antivaksers! Nu nepotējies, lūdzu! Tikai nepiesārņo pasauli vēl arī ar savām jēlībām!

  1. Citēju: “PIRMS vakcīnu pret covid-19 izstrādes visi ar nepacietību gaidīja tās, kā vienīgo ātrāko līdzekli pret šo bīstamo vīrusu un sekoja, kurai valstij, kurai laboratorijai izdosies pirmajai to izstrādāt! ”

   Gaidīja, bet ne jau pret vīrusu. Gaidīja, lai maskas nebūtu jāvelk, lai pasākumi notiktu, lai varētu lidot uz citām valstīm. Pat neviena reklāma nebija pret vīrusu, bet par to, lai vazātos apkārt. Veikala rindā dzirdēju, kā pavecs tantuks vīlies noburkšķēja – es vakcinējos, jo domāju, ka nebūs maska jāvelk…

 2. Ko darīt,ja ārsts pats nevakcinējas un to neslēpj?Gribat teikt,ka daļa ārstu tomēr nav gudri un neko nesaprot no medicīnas?

  1. Jo viņu bizness ir lai tu būtu slims. Paskati pagājušā gada finanšu pārskatus un būsi pārsteigts kā veselības centriem, privātpraksēm utml.ir pieaugusi peļņa. Kāpēc viņiem aģitēt par, ja daudz ienesīgāk ir aģitēt pret.

  1. Procentu proporcijas ir izskaidrojamas ne tik viennozīmīgi, ka, lūk, ja reiz vairākums nevakcinējas, tad tam ir lielāka taisnība. Varbūt ir tā, ka Latvijā pareizi rīkojas tikai šie 35%, bet tieši pārējiem 65% nav tā taisnība, un varbūt šos 65% sastāda visdažādākie ļaudis: gan reālie antivakseri, gan tie, kas izslimojuši un kam vēl nevajag vakcinēties, gan tie, kas kādu sadzīves apstākļu dēļ nav to vēl izdarījuši, bet darīs, gan tie, kam ir ļoti izteiktas alerģijas pret visu ko, tāpēc potēšanās viņiem ir aizliegta, gan arī bērni, kurus vēl nepotē. Tātad – jādomā ne tik primitīvi, kā Jūs!

    1. pēc ievēlēšanas jau arī neņem to vairākumu vērā, jo sashēmo dažādas koalīcijas un opozīcijas, un opozīcijā, kuru neņem vērā, bieži nonāk tie, kurus vēlētāji vairāk atbalstījuši. Vai tad par sarkanajām līnijām neko neesat dzirdējis? Lūk, atkal jāpadomā precīzāk!

   1. Jā, masas, kas skrēja pakaļ Ļeņinam, Staļinam, Polam Potam, Mao utt… arī bija daudzskaitlīgas, jo masas… Un nekur, izņemot dažādās revolūcijās ar apšaubāmu rezultātu, masai kā tādai bez saprāta un domas kvalitātes , nekur nav bijis pozītīvas ietekmes….

  2. Alias, skolā saskaitīt un atņemt laikam esi mācījies, bet matemātika ar to nebeidzās. Galviņā ar loģisko domāšanu gan ir galīgs biezpiens. Domāt gan neesi iemācījies.

 3. Varētu jau novakcinēties, ja nebūtu jāvelkas nezinkur ellē, pat nezinu kur tāda sporta halle atrodas. Kāpēc nevarētu poliklīnikā, vai vismaz kaut kur centrā? Mana ģimenes ārste arī nevakcinē. Kamēr nebūs pieejama (vārda tiešā nozīmē) vakcinācija, neprasiet man neko.

  1. derētu ieklausīties cilvēkā! Par vakcinēšanās neērtību likvidēšanu varētu parūpēties ģimenes ārsti, jo viņi labi zina tos savus pacientus, kuriem ir sarežģīti nokļūt kaut kādos centros! Labi, paši ģimenes ārsti nevakcinē, taču paziņot vakcinācijas organizētājiem, kur noorganizēt, piemēram, mobilo vakcinēšanos, viņi varētu! Turklāt viņi uzreiz varētu attiecīgi nosūtīt arī šo savu pacientu kontaktus, lai vakcinēšanās organizatori paši sazinās ar vakcinējamiem!

   1. Drīz jau ģimenes ārsti savējos būs sapotējuši. Varbūt der padomāt par vienu kabinetu poliklīnikā, kurā tad turpmāk pastāvīgi varētu potēties pret covidu. Tad katrs, kas beidzot izdomātu potēties, nesagādātu neērtības saviem ģimenes ārstiem, bet zinātu, kur sapotēties!

    1. Ņemot vērā, ka pēc dažiem mēnešiem jau būs jāsāk revakcinācija, man šķiet poliklīnika būtu pieejamākais punkts. Kam vispār ienāca prātā tā halle, laikam antivakseris bija pie teikšanas.

 4. Izdevīgāk ir nevakcinēties, jo, kā runā, no 15.septembra atkal visu lokdaunēs un varēsim nestrādāt, Pirms kovid nevarēju iedomāties ka valsts man 1000eur mēnesī maksās par nekā nedarīšanu dīkstāves pabalstu 8mēnešus un vēl ieskaitīs to darba stāžā. Manis pēc tas kovids varētu vilkties mūžīgi…

  1. kas tik vēl neatklājas, lai cilvēks nevakcinētos! Labi vismaz, ka šis un šādi ļaudis neizgudro kādu jaunu briesmīgu argumenti pret potēšanos, bet atklāti pasaka, ka šajā bēdu ielejā ir arī kas patīkams – stāžs iet, nauda nāk… Tikai nevajag aizmirst, ka visi, kas nevar strādāt normāli, nevar arī tos izdevīgos pabalstus saņemt un stāžā arī nekas neuzkrājas…

   1. Kovid sakarā ir ļoti daudz naudas piešķirts un jau saņemts, un kurš māk paņemt, dzīvo zaļi un pat netaisās vakcinēties. Ļoti lielai sabiedrības daļai šī afēra ir finansiāli izdevīga, lai ko jūs arī neteiktu.

    1. Nē, tas ko Tu sauc par “afēra” nevienam nav ilgtermiņā izdevīga. Nauda kokos neaug, visa valdības atbalsta nauda ir kredīts, kurš būs jāatdot Tev un Taviem bērniem. Mums priekšā visādi “brīnumi” ar nodokļiem.

    1. Jums paveicās, bet ko varētu sacīt tie, kas bez elpas miruši, turklāt pirms nomiršanas kārtīgi izmocījušies… Viņi arī teiktu, ka nekas traks jau nebija un nevakcinējieties?

      1. Diagnoze, par kuru te cepamies, ir tieši kovidiņš ar tā smagāko saslimšanas variantu un letālu iznākumu. Un, kā informē ārsti un izslimojušie, tad mocīšanās ar elpas trūkumu ir biedējoša un var ilgt kādu laiku… pēc kura tad noskaidrojas, kurš tomēr vēl dzīvos un kuram tas tomēr nebūs lemts…

 5. Šodien, 2. augustā, ir iesācies ‘’Baltijas Praids 2021’’ (angļu val. Baltic Pride 2021). Šogad šīs pasākums norisinās Rīgā. Tas ir liels gods, jo šī festivāla pamatmērķis ir sludināt mīlestību, iecietību un līdztiesību mūsu sabiedrībā. ‘’Baltijas Praids’’ šogad norisinās no 2. augusta līdz 7. augustam. Šajā laikā norisināsies dažādi pasākumi: dažādas diskusijas, darbnīcas, filmu izrādes un konferences. ‘’Baltijas Praids 2021’’ ir svētīgs pasākums. Mūsu sabiedrībā trūkst iecietības un sapratnes vienam pret otru. Tāpēc aicinu ikvienu no mums noskatīties TV seriāla ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3. sezonas 8. sēriju ‘’Degsmes uguns’’. Šo seriālu var noskatīties angļu valodā TV kanāla STARZ oficiālajā mājaslapā: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 – The Rapture of Burning on STARZ – Free Trial]. Šo sēriju krievu valodā var noskatīties: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Seriāls ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3 sezona tiešsaistē HD kvalitātē (lostfilmhd.com)]. Kā arī aicinu ikvienam iepazīties ar Japānā notiekošo ‘’Kanamara Matsuri’’ festivālu: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [video no GO2travel YouTube konta ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Šis festivāls Japānā notiek gadu no gada, tas vairo iecietību un saticību Japānas sabiedrībā. Nedzīvosim naidā. Dzīvosim draudzīgi! Būsim saticīgi un pretimnākoši! Ar Dievietes Frejas svētību, Skolnieciņš no svētezera ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉 Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #mīlestība #kaisle #DievieteFreja #saticība #draudzība #iecietība #sapratne #LGBT #LGBTI # LGBT+ #BalticPride #BaltijasPraids #AmericanGods #AmerikāņuDievi #STARZ #MīlestībasFestivāls #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētezers

 6. Сегодня начался долгожданный и всеми любимый ‘’Балтийский Прайд 2021’’ (на английском языке: Baltic Pride 2021). В этом году этот торжественный праздник любви проходит в Риге. Это большая честь для всей Латвии, ведь этот праздник проповедует любовь и равноправие в нашем обществе. ‘’Балтийский Прайд’’ в этом году проводиться со 2. августа по 7. августа. В этот время проводятся разные мероприятия: разные дискуссии, мастерские, показ фильмов и конференции. ‘’Балтийский Прайд 2021’’ это великий праздник любви. В нашем обществе не хватает понимания и сочувствия к друг другу. Поэтому советую каждому посмотреть 8. серию 3. сезона ‘’Американских Богов’’. Серия называется ‘’Вознесение огня’’. Этот сериал можно посмотреть на официальном сайте телеканала STARZ: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 – The Rapture of Burning on STARZ – Free Trial]. На русском языке серию можно посмотреть здесь: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Сериал Американские Боги 3 сезон 10 серия смотреть онлайн в HD 720 Lostfilm бесплатно (lostfilmhd.com)]. А также советую каждому ознакомиться c Японским фестивалем ‘’Kanamara Matsuri’’: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [видео из GO2travel Ютуб аккаунта ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Этот фестиваль в Японии проводиться из года в год, он повышает сплочённость Японского общества.
  Не будем жить в ненависти. Будем жить дружно! Будем уважительными и добродушными!
  С благословением Богини Фреи, Сколниециньш из святорощи
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #любовь #страсть #БогиняФрея #БогиняЛюбви #добродушие #дружба #понимание #LGBT #ЛГБТ #LGBTI #ЛГБТИ # LGBT+ #ЛГБТ+ #BalticPride #БалтийскийПрайд #AmericanGods #АмериканскиеБоги #STARZ #ФестивальЛюбви #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētbirzs #Сколниециньш #святороща

 7. Antivakseri runā taisnību , tās nav nekādas vakcīnas, bet gan visīstākie nanočipi ar kuru palīdzību kontrolēt katru jūsu soli, ne jau par velti visur salika 5G antenas.
  Antivakseri, jums taisnība, jo visu pasauli interesē katrs jūsu solis, pat Baidens ar Putinu ar neslēptu interesi vēro jūsu dižās personības.
  Antivakseri, jūs esiet nākotnes dižā civilizācija, jo tikai solis pietrūkst, lai pierādītu, ka Zeme ir plakana.

  1. Kur ir tas 5G? Speciāli nopirku jaunu telefonu, kurš darbojas 5G, bet nekā. LMT rausta plecus, pārklājums tikai eksperimentāls.

   Un vispāŗ – ņemties ar kaut kādiem nanočipiem ir grūtāk nekā ļaut visiem visu pašiem pateikt priekšā – google, facebook, banka. VID galu galā.

 8. Cik noprotu ,ka JĀVAKCINĒJĀS pret režīmu? ????? Jo kāds grib dejot,dziedāt,ceļot,tas nekas ka savu mūžu tas nav darīts….
  Vai es ATVAINOJOS , tomēr runa iet par vīrusu?????? Šo es neizprotu …

 9. Šonedēļ visi vakcinētie uz Praidu Rīgā. Būs jauki pasākumi un izklaides. Varēsiet redzēt gejus, lesbietes, transpersonas, pediņus , zoofilus, virinātājus u.t.t. Nevakcinētiem ieeja aizliegta

 10. Kovid vakcīnas ir izmēģinājumu stadijā. Ne ražotājs, ne valdība nedod garantiju par blaknēm. Katrs pats atbildīgs par savu dzīvību. No kovid gada laikā miruši 2556 cilvēki. No vēža 6023. No vēža slimo ap 30 000 cilvēku. Onkoloģiskai slimnīcai trūkst naudas kvalitatīvai pacientu ārstēšanai. Bet tāds Pavļuts 1, 3 miljonus eiro izvilka prettiesiskai loterejas organizēšanai vakcinētajiem, tādā veidā piedāvājot naudas laimestu un iekārdinātu nevakcinētos. Un kur nu vēl Vakcinācijas biroja izveide ar lielām algām un vakcinācijas reklāmas plakātu izdevumi. Tā ir liela naudas izšķērdēšana. Un ko lai saka onkoloģijas slimnieki? To naudu nevarēja viņiem atvēlēt? Tā ir bezkaunīga rīcība no Pavļuta un visas valdības puses. Smieklīgākais, ka Dr.Klauniem jāvāc ziedojumi, slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai jāvāc ziedojumi, smagi slimu cilvēku ārstēšanai jāvāc ziedojumi. Un ko valsts? Nauda tiek izklakarēta. Ārejais parāds 16 miljardi.
  Nākiet vakcinēties, dabūsiet varbūt 100 eiro.

  1. Nav nekādā izmēģinājuma stadijā, ko gvelz muļķības, ir jau gadu ka radītās un izgājušas visus klīniskās izpētes posmus un apstiprinātas. Nevajag uzskatīt zinātniekus un mediķus par muļķiem. Un nevajag dzīt demagoģiju salīdzinot covid19 ar vēzi. Ar onkoloģiju nav iespējams aplipt, tā ir nepareiza, neveselīga dzīvesveida sekas, pie kura cilvēks pats ir vainīgs. Ar covid19 gan var aplipt sabiedriskajā transportā pašam negribot, līdz ar to būtu atbildīgi, ja tu vakcinētos un neaplipinātu pārējos, ja nē, sabiedrībā nelien.

 11. Ja nezini, tad netaisi dezinformāciju, Kurmi. Izmēģinājumu stadijā vakcīnas ir līdz 2023.gadam. Palasi informāciju. Ar onkoloģiju var saslimt jebkurš. Tas nav saistīts ne ar ēšanu ne dzīvesveidu. Tas var būt arī iedzimts. Kovid Delta paveidu latvijā ieved vakcinētie, kzs vazājas pa ārzemēm.

  1. Visas Covid-19 vakcīnas, kas ir saņēmušas reģistrācijas atļauju, ir pārbaudītas, ar tām ir veikti visi nepieciešamie klīniskie pētījumi par drošumu un efektivitāti, kuru rezultātus ir izvērtējusi un apstiprinājusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), un šīs vakcīnas nekādā veidā nav eksperimentālas, jo ir izgājušas pilnu reģistrāciju kompetentajā iestādē, ko tiesību aktos noteiktajā kārtībā ir atzinusi arī Eiropas Komisija. Vakcīnas tiek reģistrētas tikai tad, ja EZA saņem uzticamus un pārliecinošus zinātniskus pierādījumus, ka tās atbilst Eiropā pastāvošajām stingrajām prasībām par iedarbīgumu, drošumu un kvalitāti, tai skaitā, ja ir apstiprināts veids, kā Covid-19 vakcīnas tiek ražotas, un ražotnes atbilst farmaceitiskajiem standartiem.
   Covid-19 vakcīnu izstrādē ir izmantotas gan jau zināmas un ilgstoši vakcīnu izstrādē lietotas, gan inovatīvas metodes. Pētnieki jau vairāk nekā 10 gadus ir pētījuši potenciālās SARS un MERS vīrusa vakcīnas. Šie iepriekš veiktie ilgstošie pētījumi kalpojuši par pamatu ātrākai vakcīnu kandidātu izstrādei šajā pandēmijā, uzsvēra ZVA.
   Ar visām četrām jau reģistrētajām vakcīnām pret Covid-19 ir veikti trešās fāzes klīniskie pētījumi, kuru rezultāti ir izvērtēti un apstiprināti EZA.
   Veiktajos klīniskajos pētījumos piedalījās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Klīniskajos pētījumos ar “Pfizer-BioNTech” izstrādāto vakcīnu “Comirnaty” kopumā piedalījās aptuveni 44 000 cilvēku, savukārt “Moderna” vakcīnas “Spikevax” klīniskajos pētījumos piedalījās aptuveni 30 000 cilvēku. Klīniskajos pētījumos ar “AstraZeneca” vakcīnu “Vaxzevria” piedalījās aptuveni 24 000 cilvēku, bet “Covid-19 Vaccine Janssen” pētījumos – aptuveni 21 900 cilvēku.

  2. Tā nu arī nevajag deklarēt! Vispirms apkārt vazājās nevakcinētie, jo vispār vēl neviens nebija vakcinēts, pēc tam bija visvisādi. Un tad arī bija šis kārtīgais pienesums. Tikai pēdējā laikā tiek prasīts, lai tie, kas grib izbraukt un kaut kur iebraukt, būtu vakcinēti. Un, tā kā visur pastāv arī antivakseri, kas “uztur formā” to vīrusu, bet potes savukārt nepasargā pilnībā no saslimšanas, tikai saslimst daudz vieglākā formā, tad dažs labs arī atved šo infekciju uz Latviju. Un tomēr arī atvestā infekcija labāk un ar lielāku nopietnību tālāk pielīp nevakcinētajiem. Vakcinētie vietējie, kas nekur nevazājas, tik un tā ir mazāk pakļauti riskam.

 12. Cik gan jābūt lielai tumsonībai,lai nesaprastu ka citas iespējams nav ,”cepas viena čupiņa”paši vai saprot vispar par ko cepas! Drīzāk tas izklausās pec mazvertības kompleksiem,uzmanības trūkuma un neizglītotības !! mēs bernus potējam ar visadam potem jau kopš dzimšanas brīža un tikai tā pasaulīte ir izdzīvojusi bez mega saslimstībam un miljoniem nāves gadījumu!!!

  1. afērists atradies! izbaudītu tu to afēru slimnīcā nevarot paelpot bez skābekļa maskas un nezinot vai rītu sagaidīsi! diez vai tad atmiņu ūdeni dzerot govzemu slavētu

  2. Jūs rakstāt “Tas viss ir liela kovid afēra. Un ir diezgan daudz muļķu, kas visam tam tic.” Tad nu mans jautājums: KAM TIC? Vispārējā atbilde būtu “Kovid afērai”. Tikai lieta tāda, ka te nevar runāt par viennozīmīgu afēru. Kas vispār ir afēra? Kaut kāds neesošs, blēžu izdomāts moments, lai piekrāptu un apmuļķotu, pašiem gūstot labumu…Bet apstākļi rāda, ka uzskatos spēkojas 2 lielas pretēji domājošo grupas: I kovida vispār nav /// II kovids pastāv; un apakšgrupas, kuras spriež: 1) vakcīnas nav izturējušas laika pārbaudi, tāpēc nevajag vakcinēties, 2) vakcīnas ir sarežģītas mehānikas inde ar sekām ģenētikā un kibernētikā (un tas šī virziena piekritējiem ir zināms pirms vēl vispār kaut kas ir zināms), 3) vakcinēties vajag, tas ir racionālāk, uz vakcīnām (uz zinātniekiem un mediķiem) var paļauties, kaut arī vakcīnas tiešām vēl nav izgājušas gadu desmitu pārbaudes, bet laboratoriskās pārbaudes ir izietas, novērojumi turpinās, par novērojumiem ziņo, ar vakcīnām turpina strādāt, jo vīrusa mutācijas to liek, un tie ir mūsu objektīvie apstākļi, kas liek izvēlēties rīcības variantu un pašam par sevi atbildēt, nevis uz visām pusēm lamāties un apsaukāties… Tad – kuri ir tie MUĻĶI un kuri visā šajā jezgā NAV MUĻĶI?

 13. Smieklīgs ir raksta autores tonis jau virsrakstā – sak, jādara, un viss… Varbūt pietiks mācīt visur un visus publiskajā telpā?!

  1. Žurnalists taču nepauž savu personisko viedokli, kā samaksā tā dzied. Pašlaik ļoti plaša kampaņa iet mēdījos ar mērķi piespiest sabiedrību vakcinēties, ja vēl neesat pamanījis. Objektīvu informāciju iegūt gandrīz neiespējami, tāpat kā izvērtēt riskus.

   1. Pirmkārt, cilvēki varētu neuzklausīt ne žurnālistus, ne valdību, ne kaimiņu, bet par savu rīcību atbildēt paši. Es neesmu ne žurnālists, ne arī man kāds kaut ko maksā, un man ir savs viedoklis, ka IR jāvakcinējas. Un pašreizējā “plašā kampaņa”, kas VAR JAU SAPRAST liek domāt, ka arī tas ir likumsakarīgi saistībā ar cilvēku mānīšanu, var būt saistīta ar gribēšanu vest cilvēkus pie prāta, nevis apmānīt! Kāpēc par ticamu sazvērestības teoriju daudzi uzskata, ka ar vakcīnām grib cilvēci iznīcināt? Kāpēc par ticamu sazvērestības teoriju šie cilvēki neuzskata atrunāšanu no vakcinēšanas? Varbūt tieši tad, kad ļaundari, kas grib, lai mēs izmirstam, redzēja, ka cilvēki steidz vakcinēties, sāka izplatīt baumas par vakcīnu sliktumu?! VAI TĀ NEVAR BŪT ?

 14. Nupat Keris klāstīja, ka vakcinētos jauniešus var piemeklēt miokards. Tā ir tikai maza un nepilnīga daļiņa no ziņojuma, uz kuru Keris it kā balstījās. “It kā” tāpēc, ka viņš pa īstam nebalstījās, tikai ar mazo pirkstiņu piestutējās. Tikai viņš pats var paskaidrot, kāpēc nodarbojās ar tādu demagoģiju…Tajā ziņojumā bija fiksēts fakts, ka no 100 000 novērotajiem jauniešiem tikai 1 nevakcionētajam bija šī SALĪDZINOŠI VIEGLI IZĀRSTĒJAMĀ SIRDS PROBLĒMA (Keris to nepateica, par to uzzināju sarunā ar savu kardiologu) un 6 vakcinētajiem. Taču tas arī ir ļoti mazs procents. Arī to Keris neuzsvēra. UN! Šie ziņojumi skata tikai pēc fakta VAKCINĒTS/NEVAKCINĒTS, bet neinteresējas, kāds ir šo jauniešu dzīvesveids – ko viņi ēd, kā kustās, vai pīpē, vai lieto vēl kaut ko nevēlamu, vai viņiem jau ir kādas citas saslimšanas, kāds ir viņu svars. Tātad ziņojumos par novērojumiem saistībā ar potēšanos nav ietverts viss objektīvi vērā ņemamais spektrs. To vienkārši nevar izdarīt tik ātros faktu ziņojumos. Un to arī Keris zin. Bet viņš ņem un iesēj vēl lielāku apmulsumu. Bet – gudrs! Lai pa taisno nesauktu viņu pie atbildības, tad ik pa brīdim uzsver, ka PATS ir potējies. Sak’, redziet, es vispār esmu PAR potēšanos, tikai, lūdzu, ņemiet vērā, ka… Un arī šādu cilvēku (mediķis it kā!) un viņu izteikumu dēļ nākas “aizdomīgā intensitātē” aicināt uz vakcinēšanos. Bet ko un kā lai dara, ja tik daudzi labāk tic tiem, kas “zina” par vakcīnu sliktumu un netic tiem, kas liek pretim citus argumentus…

 15. Vakcinēties un atgriezties nožēlojamā vecajā dzīves ritmā, skriet pēc materiālam nevienam nevajadzīgām vērtībām? Liec mieru un nedali cilvēkus, katram sava imūnsistēma, kas grib uzticas. Un ne ārstiem, ārsti tikai potē, nevis rada. Ja vien kāds padomātu, kāpēc viņš vispār grib savu šprici…

  Kad viņiem vispār uztraucis kas ar Jums notiek. Ja viņi sāk par mums tik ļoti uztraukties un rūpēties, tas jau parāda tikai vienu – nav tīrs kaut kas. Tik lielas rūpes jau ir drauds. Izmeties taču tos televizorus…

  Būt vienotiem, integrālā sabiedrībā, mīlēt, dot un kā vienam veselam dzīvot, tas izārstēs pasauli 😉 nekas cits, vakcīnas nepalīdzēs materiālistiem un egoistiem.

 16. Redzam kas notiek super vakcinētajā Izrēlā . Un diemžēl kāpj mirstība . Pagaidām mums saka , ka vakcinētie slimo viegli un nemirst , cerēsim .

  1. ka nekur pasaulē – nevienā valstī – nav vakcinējušies visi, kas var un drīkst. Visur ir ļoti daudz nevakcinēto, kas ir uzņēmīgāki pret šo vīrusu, papildus vēl valdības izvirza brīžiem neloģiskus un pretrunīgus rīkojumus (piekrītu pēdējā Veidemanes rakstā (intervijā) Apiņa teiktajam par viņaprāt pareizu un nepareizi rīcību, t.sk. par priekšāstāvošo skolā iešanu). Un šie momenti objektīvi “uzmundrina” vīrusu un ļauj tam mutēt… Un nevajag arī aizmirst, kādos apstākļos atrodas Izraēlai apkārt esošās zonas. Turklāt no turienes precīzas ziņas mēs vispār nesaņemam. Un Afganistānā arī droši vien turpmākā laikā par vakcinēšanos un kovidu nedomās… Un gan jau atradīsies kāds attapīgais eksperts, kas teiks, ka RE! Afganistāna pierādījusi, ka kovida nemaz nav!…

   1. es vispār gribētu zināt, kurš tagad par Afganistānas iedzīvotāju veselības stāvokli varēs ik dienu ziņot… Bet pie viņiem tuvākajā laikā vismaz nebrauks tūristi un paši viņi arī nekur nevarēs aizbraukt pavadīt atvaļinājumus… Tātad novērojumos par kovidu Afganistānu (un vēl daudzus pasaules nostūrus) uz laiku jāizslēdz…

 17. Ar šprici viss , vairāk vai mazāk , skaidrs . Tiem , kam skaidrs jau no sākta gala . Pēcgalā visiem izdzīvojušajiem paliks skaidrs . Jautājums : Kur paliksi , ko darīsi , aicinātāja tautu uz karātavām , kad patiesība par šo visu un ne tikai par šo , nāks gaismā ? Ja to dari nezinādama ,tad vēl tā ….Bet , ja nu zinādama ….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *