Attēlam ir ilustratīva nozīme

«Darbinieki, sargiet savu valsti!» (Jānis Čakste)

Runā, par ko nerunādams, domā, par ko nedomādams, brīžos, kad kādam atbildīgo ļaužu lēmumam valstī un nu arī pašvaldībās nav īsti loģiska pamatojuma (vai arī tas ir pretrunu pilns, vai arī īstais iemesls tiek tīši slēpts), nu ir atrasts tāds pamatīgs plāksteris – “politisks”. Ar vārdu ”politisks” tiek izskaidrots viss. Dīvaina budžeta sadale, jaunu amatu vietu izveide, pēkšņas iniciatīvas – tas viss gluži kā trusīši no burvju mākslinieku cepures tiek vilkts ārā vēl un vēl, un vēl. Un visam viens un tas pats vārds – Politisks. Tāda kā jau padomijas laikos apgūta divkosības spēle. Mainās ”varas”, bet spēlīte tā pati vecā. Gribu sev pielikt pie algas – veicu ”politisku izlīdzinājumu starp atalgojuma pakāpēm”. Vienam nogriežu, citam iedodu finansējumu, īsti negribas teikt, kāpēc, – politisks lēmums. Ielieku amatā it kā ne visai krietnu, ne īsti zinošu cilvēku – politisks lēmums! Bet, kad tā paskatās, tad – kāda tur politika?! Visa politika ar dažām parunām skaidrojama: ”Savs krekls tuvāks”, ”Vārna vārnai aci neknābs” vai arī jaunāku laiku izteikums: ”Kā gribēsim, tā darīsim!”

Nu sakiet, piemēram, vai tāda partiju kopa kā ZZS jeb Zaļo zemnieku savienība tiešām kaut mirkli ir domājusi par līdzsvarotu lauku, to vides attīstību, par iespēju laukos dzīvot kuplām un latviskās dzīvesziņas vērtības cienošām ģimenēm? Par ilgtspējīgas vides saglabāšanu latviešiem, Latvijas tautai?! Nu taču nē! Visa saimniekošana, visa atbalsta politika no pirmās dienas ciešā sadarbībā ar tautpartijiešiem (vēlāk arī ar šleseristu Lablatviju) bija veltīta… pašu labumam un tā palielināšanai. Lielsaimniecību attīstībai, tam, lai no laukiem izskaustu cilvēkus, lai ģimenēm ar bērniem tur vienkārši nebūtu ko darīt. Nu ko laukos darīt, ja nav zemes, ceļu, kaut sākumskolas? Paskatieties, kas ir lielāko zemes īpašnieku sarakstā, kas ir attiecīgi lielākie subsīdiju saņēmēji. Jā, viņu vidū daudzi partijas līderi… Interesanti, bet arī lielāko Latvijas dabas vērtību postītāju – aicinātāju uz papildu meža ciršana apjomu palielinājumu, Eiropā aizsargājamo lūšu un vilku šaušanas mudinātāju – vidū ir daudz šīs partijas pārstāvju… Un kam piederēs Latvijas valsts, ja pie tās vērtīgākā uzņēmuma «Latvenergo» vadības ķersies apšaubāmas reputācijas cilvēki, cilvēks, kam nav un arī nebūs pielaides valsts noslēpumam?…

Tā varētu sūkstīties vēl un vēl, bet es tomēr esmu cerīgs cilvēks. Ticu, ka politiķu vidū ir arī godprātīgi, krietni un par savu tautu un valsti domājoši cilvēki. Ticu, ka vismaz daži no tiem, kas vēl nav gatavi stāties pretī ”vispār pieņemtajai politiskajai” praksei, tomēr saņemsies un kļūs par īstiem valstsvīriem un sievām. Un, iespējams, viņu ātrākai izaugsmei varētu noderēt kāda no mūsu Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes atziņām. Manuprāt, joprojām ļoti aktuālas ir, piemēram, šīs: “Politiķi un valsts darbinieki nedrīkst tanī pat laikā būt arī veikalnieki. [..] Partijas līderis, kas pats saistījies ar veikaliem, vairs nebūs pietiekoši objektīvs: personīgās intereses nomāks sabiedrības prasības. Domājot par saviem uzņēmumiem, piemirsīsies tautas labums.”; “Latvijas valsts stāv par visu augstāk. Nekādas atsevišķas grupu intereses nevar būt, bet tikai vispārējas intereses. Visām vajag padoties zem vienas pašas brīvas Latvijas”; “Darbinieki, sargiet savu valsti, izkopiet to, jo ziniet – ja nebūs Latvijas, nebūsit arī jūs!”

 

Komentāri

 1. Vienotība pēc Jaungada sagaidīšanas nogrieza pensionāriem pensijas ar aci nepamirkšķinot. Un tagad to partiju vada it kā neatkarīgās viltus ziņu laikraksta saimnieks un mecenāts Artis Kampars. Pietiek melot Ivonna un ntz. Visi zina, ko atbalstāt, veco šulcistu kampariešu grupējumu. Kauna nav?

 2. Visus iepriekšējos 20 gadus Tukumu vadīja Vienotības izpilddirektors Rudovskis, Šulcs sadarbojās ar šo partiju, tātad ir viena komanda. Kopā shēmoja uz nebēdu.

 3. Kampara jeb ntz saimnieka bibliotēka, sociālā dienesta ēka, Žiznevska nams, oligarhu ceļš, atkritumi, Piejūra, dārgā egle, Telma konkursi un uzpūstās tāmes, īpašumu un ienākumu atbilstība vecās varas pārstāvjiem, Slocenes sāga, koģenerācijas nedarbi.

 4. zzs sarakstos ir tie paši latvieši, kādi ir vienotības sarakstos. Tikai Vienotība 20 gadus izzaga brutāli Tukumu, kāpēc par viņiem neko nerakstījāt, Plaudes kundze? Kur bijāt? Kāpēc tagad pēķšņi izgulējāt pohas un sākāt drukāt, ka pirksti zili?

 5. Domē tagad strādā daudz šulcista-rudovska vienotības un tpn grupējuma “darbinieku”, kuri turpina piespēlēt savējiem izdevīgus lēmumus.

  1. Nav tādas iestādes vai piedzimis cilvēks, kurš varētu te dažam labam noteikt kā būs. Paši izlemj cik labi vai slikti būs.
   Bet jebkurā gadījumā kampējiem jau ir slikti un būs vēl sliktāk.

 6. Man ir kauns, ka tāds cilvēks kā Ivonna Plaude atļāvusies minēt sava raksta virsrakstā tāda cilvēka vārdu kā Jānis Čakste. Latviešu cīnītājs un latviešu (tukumnieku) nīdēja. Dažādi rangi. Dažāda morāle. Augsta morāle pret zemu morāli. Vērtības pret zemiskumu.

 7. Nu atkal sākās!!! Ceru ka Jums Plaudes kundze stipri nervi šo visu lasot izturēt!!! No pieredzes varu teikt,ka suņi kas rej-nekož… Taču atminos Tautass Balss lapeli,kas ļoti propagandēja tieši ZZS un uzsāka itkā taisnības meklēšanu siltuma enerģijas lietā(lai cilvēkiem nebūtu jāatmaksā izzagtā nauda u.t.t…) un vēl daudz labumu. Nu jau ir pagājis vairāk kā gads,kā pie izpildvaras ir daļa ZZS,nu un kur tad solījumu izpilde? Kad mēs redzēsim kautko no solītā?

 8. Līdz pat šai dienai izpildvarā ir tikai vienotības un tpn cilvēki. Vara nomainījās tikai deputātu sastāvā, kas ir lēmējvara. Tagad lēmējvarai jānomaina izpildvara. Jānogalina astoņkājis.

 9. Lasu komentārus un nevaru vien nopriecāties par mūsu gaišajiem bezsmadzeņu prātiem, kuri bārsta Darvina balvas cienīgas prātulas. Varētu padomāt, ka Tukumā ir tikai visaugstākās raudzes palīgskolas un to absolventi šeit komentē.
  Jebkura valsts pasaulē, pat visattīstākā, lepotos ar šādiem Tvaika ielas pacientiem. Pienācis laiks mainīt Tukuma saukli uz ”Uz Tukumu pēc debilitātes”.

 10. Smieklīgi, kā Nemiro atstādināja Kampara cilvēku par OIK sliktu izmeklēšanu, tā jaunais valdības bloks ar saviem PR troļļiem uzdarbojas. Pat Ivonna pieslēdzās klāt izpildīt pasūtījumu. Tos valsts sekretārus jeb masonus sen jau laiks visus padzīt prom un nomainīt pret normāliem ļaudīm. Artim visur smagi iet, visur viņa cilvēkus maina. Trauksmainie 20tie gadi. Ļoti trauksmaini Kampara ģimenei.

 11. Atkal Oskars Amatnieks uzdarbojas. Fuj, pretīgi lasīt. Cerams ka vinja “hod-dogi” nav tik pretīgi kā vinja runas veids un domāšana.
  Lai Jums laba apetīte ēdot ko tādu, Mani mīljie Tukumnieki.
  Oskar, kapēc no sava uznjēmuma facebook lapas izdzēsi ZAGTAS reklāmas no “Narvessen” un “CirclC”????? Atbildi savam vēlētājam, jūsu augstība.
  Kā Tev ar dziedniecību iet? Var tikt uz puenjemšanu pa lēto??
  Kā Tev ar “herbaline” iet??
  Vai vari Mums pateikt, kapēc Tev tika uzteiktas telpas pils ielā, kur bija tevis sauktais “ofiss”? ??
  Gaidam atbildes, cienījamais firmas “Alfredion” gjenerāldirektor!!!

 12. Plaudi zināju, bet cerēju, ka pa tiem gadiem kļuvusi tolerantāka. Kas to deva? Prasta tirgus sieva. Taisnība komentētājam par morāles disproporciju, atļaujoties citēt Čaksti un sevi pielīdzināt viņam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.