Smārdē tiekas uzņēmēji

Lai savstarpēji iepazītos un, kas zina, veidotu jaunas un ražīgas sadarbības, pagājušā nedēļā, 23. novembrī, biedrība «Partnerība laukiem un jūrai» aicināja kopā novada uzņēmējus un tūrismā strādājošos. Tikšanās vieta bija viens no jaunākajiem apskates objektiem mūspusē – «Apgrieztā māja» Smārdē, un atsaucība bija pat necerēti liela, jo uz «Uzņēmēju launagu» ieradās ap 40 lielāku un mazāku uzņēmumu, iestāžu, apskates objektu pārstāvji. Daudzi – labi zināmi, taču netrūka arī tādu, kas pavisam nesen uzsākuši savas gaitas uzņēmējdarbībā, tūrismā.

«Apgrieztā māja» uzņem apgriezienus

Pirmajiem vārds tika dots saimniekiem – Baltgalvju ģimenei, kas meža ielokā Smārdes «Guntiņās» izbūvējuši Latvijas mērogiem pavisam unikālu objektu – «Apgriezto māju». Tā  tika īstenota kā LEADER projekts, un, lai arī ,āja atvērta vien pāris nedēļas,  apmeklētāju atsaucība bijusi necerēti liela, – atzina saimnieks Guntis. Tāpat vairāki pasākumi jau norisinājušies blakus ēkā, un tā šo telpu nākotni redz arī saimnieki – kā vietu, kur satikties, kur būs dažādas prezentācijām, zinātnes izrādes jeb šovi un tamlīdzīgi. Savukārt pirmajā stāvā ir neliels veikaliņš, kur jau ir iegādājamas, bet nākotnē – labprāt izvietotu vēl lietas un preces, kuras radījuši vietēji amatnieki, mājražotāji, ar piebildi – tādas, kam ir salīdzinoši ilgs lietošanas termiņš.

Darbosies arī pilsētā

Nedaudz – pavisam īsos vārdos par savu līdzšinējo darbību pastāstīja arī biedrība, kas strādā kopš 2006. gadā. Kā pastāstīja vadītāja Ilze Turka, šobrīd partnerības darbības teritorija aptver desmit pagastus, bet jaunajā plānošanas periodā tam piepulcēsies arī Tukuma pilsēta. Tāpat top  jauna stratēģija un visi  aicināti iesaistīties tās veidošanā, apzinot savas vajadzības, intereses, kas ļaus arī visprecīzāk noformulēt, kam nākotnē tiks virzīts Eiropas līdzfinansējums. Iepriekšējā plānošanas periodā bijusi iespēja piesaistīt 5,4 miljonu eiro, no kuriem projektos apgūts gandrīz viss. I. Turka minēja dažus redzamākos piemērus – «Satikšanās vieta Skudras» Ragaciemā, Pinēju darbnīca «Kalndaķos» Smārdē, «Kukul» ceptuve un atpūtas māja Engurē un tā tālāk. Atlikuši tikai nepilni 130 000 eiro, uz kuriem pagastu uzņēmēji varēs pretendēt nākamā gada sākumā. Savukārt nākamajā periodā paredzams, ka laukiem tiks virzīti aptuveni 1,2 miljoni eiro, bet 3,6 – būs pieejami Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fondā, neskaitot vēl to naudu, ko varēs piesaistīt ostas. Pirmā projektu konkursa kārta varētu tapt izsludināta nākamā gada rudenī.

Turpmāk vēl

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *