Spriež par labiekārtošanu un optimizāciju

Jau vēstījām, ka pagājušo ceturtdien, 23. novembrī, tika sasaukta ārkārtas novada domes sēde. Galvenokārt, lai lemtu par izmaiņām bāriņtiesas sastāvā. Bet vēl pirms tam deputāti komiteju sēdēs sprieda par tiem jautājumiem, kurus virzīt, vai tieši pretēji, nevirzīt tālāk uz domes sēdi, to skaitā, nācās izšķirties par vairāku projektu tālāko likteni.

Jau vēstījām, ka pagājušo ceturtdien, 23. novembrī, tika sasaukta ārkārtas novada domes sēde. Galvenokārt, lai lemtu par izmaiņām bāriņtiesas sastāvā. Bet vēl pirms tam deputāti komiteju sēdēs sprieda par tiem jautājumiem, kurus virzīt, vai tieši pretēji, nevirzīt tālāk uz domes sēdi, to skaitā, nācās izšķirties par vairāku projektu tālāko likteni.

Ar otro piegājienu  

Viens no šādiem projektiem – K. Mīlenbaha parks, ko kopumā plānots izveidot piecos piegājienos. Tikai – ja tiem visiem atradīsies finansējums. Šobrīd iecere gan apstājusies pie pirmā etapa, kas paredz sākotnējo parka iekārtošanu – apstādījumu, celiņu veidošanu, soliņu, apgaismojuma un vides objekta jeb saules pulksteņa uzstādīšanu u.tml. Pirmais mēģinājums noorganizēt iepirkumu gan izrādījās neveiksmīgs – visi piedāvājumi krietni pārsniedza to, ko pašvaldība bija plānojusi, ka var atļauties būvniecībai iztērēt. Rezultātā tika lemts iepirkumu izsludināt atkārtoti, vienīgi šoreiz nosakot cenu griestus, cik tad katrs objekts projektā var izmaksāt. Otrais piegājiens izrādījās veiksmīgāks, un SIA «Pikets būve» apņēmies ieceri īstenot par 80 848,53 eiro (cenu griesti bija 85 000), ko iepirkumu komisija atzinusi arī par ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu. Savukārt attīstības nodaļas vadītāja Santa Āboliņa skaidroja, ka kopumā projekts, ņemot vērā būvprojekta izstrādi, autoratlīzību, būvuzraudzību, pašu būvniecību, izmaksās 121 689,82 eiro. Tā kā iecere ir atbalstīta, projektam būs arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums, kas gan šoreiz procentuāli neliels – 22 500 eiro. Atlikusī summa jeb vairāk nekā 99 000 eiro būs jāatrod pašvaldībai, un 84 000 eiro ir jau šobrīd jāparedz nākamā gada budžetā (atlikušie 14 000 eiro no kopsummas ir jau iztērēti par projekta izstrādi). Protams, tas būs aizņēmums un, ņemot vērā citas vajadzības, deputāti bija nedaudz skeptiski noskaņoti, taču jautājumu tomēr virzīja tālākai izskatīšanai domes sēdē. Jāpiebilst, ka nākamajā projektā kārtās paredzēta, piemēram, bērnu rotaļu laukuma izbūvē, tāpat ir doma sakārtot stāvvietu jautājumu, piemēram, pie baznīcas – īsāk sakot, labiekārtot teritoriju, kas atrodas iepretim K. Mīlenbaha vidusskolai un kur šobrīd būtībā ir pļava.

Par teritorijām Cēres pagastā           

Vēl viens projekts, ko attīstības nodaļa aicināja virzīt tālākai izskatīšanai, meliorācijas sistēmu pārbūve pašvaldības īpašumos «Cēres parks» un «Bīriņu parks». Šie darbi, tiek lēsts, izmaksās 30 991 eiro un to ietvaros paredzēts izveidot notekas, caurtekas, izbūvēt uztvērējakas un veikt citus darbus, kas novērstu to, ka šīs teritorijas regulāri applūst. Šajā gadījumā projekts tiek atbalstīs 90% no attiecināmajām izmaksām, un pašvaldības artava šajā gadījumā būtu 7762,92 eiro. Deputāti gan pirms lēmuma vēlējās precizēt, vai tiešām problēmas ar notekūdeņiem Cērē ir būtiskas, ņemot vērā, ka tā atrodas tik “augstu virs jūras līmeņa”? Bet priekšsēdētāja vietniece Gunda Cīrule atgādināja – par šo problēmu tiek runāts jau gadiem – meliorācijas sistēmas pagastā ir savu laiku nokalpojušas. Vēl viens jau sen apspriests jautājums – stāvvietu neesamība pie pagasta pārvaldes. To atrisināt nav ļāvušas īpašuma tiesības, bet nu panākt vienošanās, ka pašvaldība vajadzīgo teritoriju iegādājas un īpašnieks ir piekritis cenai – 600 eiro.

Būs jauna nodaļa   

Jāatgādina, ka jau pirms šī domes sasaukuma izskanēja iecere veikt izmaiņas pašvaldības pakļautībā esošo iestāžu struktūrā, piemēram, likvidēt pārvaldes. Nu darbs pie jaunās struktūras un izmaiņām amatu sarakstos, kas notiek paralēli, ir lielākā vai mazākā mērā pabeigts, kaut atsevišķi punkti varbūt vēl tikšot precizēti. Kā skaidroja juridiskās nodaļas vadītājs Jānis Mazitāns, pārvaldes gluži likvidētas netiek, bet, iespējams, viena no pamanāmākajām pārmaiņām būšot tā, ka kultūras pārvalde atbildēs arī par sporta jautājumiem – būs, kas līdzīgs sporta metodiķim. Līdz šim sporta dzīvi novadā lielā mērā koordinēja sporta klubs «Kandava». Bet  pavisam no jauna plānots izveidot saimniecības nodaļu, kas būs pakļauta domes administrācijai. Līdz šim par dažādiem saimnieciskiem jautājumiem visa novada robežās atbildēja viens cilvēks, bet nu plānots štatus papildināt ar vēl divām personām, kas katra būs atbildīga par diviem vai vairākiem pagastiem. Pārējās izmaiņas gan tiešām būs vien strukturālas – precizēs, kurš īsti ir kura pakļautībā, kā arī finanšu uzraudzība tiks vairāk centralizēta. Šo nosacīto, tomēr reformu plānots apstiprināt līdz šīs gada beigām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *