Skolu pārbūves projekti nav aizmirsti

 

Pagājuši jau vairāk nekā četri gadi, kopš vairākās Tukuma skolas tika solīta telpu pārbūve, lai varētu sekmīgāk bērniem mācīt jaunās tehnoloģijas. Šie darbi tika ieplānoti, īstenojot Eiropas reģionālā attīstības fonda finansēto projektu «Tukuma vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana», kurā tika iekļauti Tukuma 2. vidusskolas pārbūves darbi, kā arī remonts Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolā un Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas abās ēkās. Interesējoties, kā veicas ar šiem darbiem, noskaidrojām, ka tie arvien vēl nav uzsākti.

Kavējas pašvaldības naudas izmantošana

Tiesa gan, jau 2018. gadā Tukuma novada domes deputāti bija lēmuši, ka līdz 2021. gadam visiem darbiem šajā projektā, kam bija saņemts Eiropas savienības līdzfinansējums kopā 4 511 313 eiro, jābūt pabeigtiem, un jau toreiz šim mērķim no pašvaldības budžeta tika paredzēti 500 000 eiro. Kāpēc četros gados ģimnāzijā un 1. pamatskolā nekas nav izdarīts, vaicājām Tukuma novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājas vietniecei Ingai Helmanei. Viņa skaidroja, ka lielākais objekts – Tukuma 2. vidusskolas pārbūve – ir pabeigta, kam no plānotās naudas summas arī bija paredzēt izlietot lielāko finansējuma daļu: “Vēl par šo finansējumu skolām tika nopirkta datortehnika, interaktīvās tāfeles, robotikas komplekti un citas informāciju tehnoloģiju iekārtas. Savukārt nepadarītie darbi saistīti ar pašvaldības finansējuma izmantošanu – pašvaldība bija apņēmusies divu skolu ēkās veikt remontus un toreizējā Tukuma 2. pamatskolā nomainīt mēbeles, lai bērni varētu pilnvērtīgi izmantot jaunās tehnoloģijas. Diemžēl domes vadības viedokļi par pašvaldības naudas izlietošanu šim mērķim vairākas reizes mainījās, tāpēc arī darbi iekavējās, taču tagad iecerētais tiek turpināts.”

Izstrādās projektu skolas ēkas pārbūvei

Vaicāta, kādi darbi plānoti Tukuma Raiņa valsts ģimnāzijas ēkā, I. Helmane skaidroja, ka sākotnēji bijis paredzēts izremontēt vienu ēkas stāvu, taču darbi aizkavējušies tāpēc, ka secināts – nav jēgas pārbūvēt vienu stāvu, ja reiz skolas apkures un kanalizācijas sistēmas ir ļoti sliktā stāvoklī: “Skolai jau bija izstrādāts interjera atjaunošanas projekts, taču, pārrunājot šos jautājumus ar mācību iestādes vadību, nonācām pie secinājuma, ka ir jāizstrādā būvprojekts visas skolas pārbūvei, ieskaitot komunikāciju tīklus un fasādes atjaunošanu. Tā kā  visu vienā gadā izdarīt pašvaldībai nebūtu pa spēkam, tika nolemts sadalīt šo projektu vairākās kārtās. Tika izsludināts iepirkums projektēšanai, taču nācās to darīt atkārtoti, bet tagad ir noslēgts līgums ar SIA «REM PRO» par tehniskā projekta izstrādi. Tam jābūt gatavam līdz nākamā gada martam, kad tiks izsludināts konkurss būvniecībai, paredzot kādai no kārtām finansējumu 2023. gada pašvaldības budžetā.”

Lai ērtāka vieta informāciju tehnoloģiju apguvei

Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas remontdarbiem divreiz ticis izsludināts iepirkums, kas nav bijis veiksmīgs, tāpēc, kā skaidroja I. Helmane, izsludināta cenu aptauja, lai izstrādātu paskaidrojuma rakstu dažu telpu pārbūvei: “Šajā skolā darbus plānots sākt jau šogad. Tie plānoti vienā stāvā, kur tiks savienotas un izremontētas klašu telpas un gaitenis, lai varētu nodrošināt modernu vidi informāciju tehnoloģiju apguvei. Savukārt Tukuma 2. pamatskolā, kas tagad ietilpst valsts ģimnāzijā, bija plānots nomainīt mēbeles atsevišķos mācību kabinetos, taču šos darbu darīs tad, kad remontēs ģimnāzijas ēku.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *