Pēdējā sēdē lemj par amatiem

Kur paliek mūsu nauda

Novada domes sēdē

Vakar, 21. jūnijā, notika pēdējā Kandavas novada domes sēde un šajā gadījumā – vistiešākajā nozīmē, jo jau pēc 1. jūlija Kandavas novads kā atsevišķa administratīva vienība vairs nepastāvēs. Toties būs Kandavas pilsētas un pagastu apvienība, kurai oficiāli vajadzēja apstiprināt arī jauno vadītāju. Kā likums to paredz – deputātiem izmantojot vēlēšanu zīmes. Jau vēstījām, ka bija tikai viens izvirzītais kandidāts jeb domes juridiskās nodaļas vadītājs Jānis Mazitāns, ko ar balsu vairākumu arī jaunajā amatā tiešām iebalsoja. Tās gan nebija vienīgās izmaiņas amatos, ko deputāti esošajā sasaukumā veica.

Gatava iepazīt Matkuli

Proti, līdzšinējā Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Jansone, kas, kā runāja sēdē, esot amatā bijusi jau 30 gadus, nolēmusi jūnijā darba attiecības ar pašvaldību pārtraukt. Līdz ar to dome organizēja konkursu, meklējot jaunu pārvaldnieku. Kopumā pietiekušies četri kandidāti un, kā iepriekš izskanēja finanšu komitejas sēdē, – arī novada domes finanšu nodaļas vadītāja Dace Rudēvica bijusi to vidū, tomēr vēlāk savu kandidatūru atsaukusi. Domes priekšsēdētāja Inga Priede neslēpa, ka tas tādēļ, ka D. Rudēvica pierunāta palikt par savas jomas speciālistu jaunajā – Tukuma – novadā. Tā rezultātā kā nākamo uz pārrunām aicināja Ivetu Dārznieci, par kuras kandidatūru deputātiem tad vakardienas sēdē bija arī jābalso, atkal jau – izmantojot vēlēšanu zīmes. Bet vēl pirms tam deputāti vēlējās vēl ko vairāk uzzināt par topošo pārvaldes vadītāju. Aicināta sēdē piedalīties I. Dārzniece nebija, taču deputātiem izdevās ar viņu operatīvi sazināties attālinātā režīmā, lai varētu uzdot arī jautājumus. Un, lūk, noskaidrojās, ka I. Dārzniece ir no Jelgavas, kur līdz šim ir vadījusi neredzīgo bibliotēku, ko gan plānots likvidēt. Izglītība ir ar kultūru saistīta – apgūta kultūras vadība un bibliotēku zinības. Ja tiktu apstiprināta jaunajā amatā, labprāt pārceltos uz Matkuli pavisam, uzsvēra I. Dārzniece. Iesākumā gan cerot uz dzīvokli speciālistam, kaut ar laiku varētu izsvērt tādu iegādāties. Vēl deputāti interesējās, ciktāl izdevies jau ar Matkuli iepazīties? I. Dārznieces skaidroja, ka vēl nesen pagastu izbraukājusi pa tā robežām, tāpat apkopojusi informāciju, kas pārsvarā bijusi pieejama internetā – par iedzīvotāju skaitu, kultūras jomu u.tml. Secinājusi, ka kultūras dzīve un piedāvājums, ņemot vērā apdzīvotās vietas salīdzinoši nelielos izmērus, esot pārsteidzoši plaša. Kopumā par I. Dārznieces apstiprināšanu bija 12 no 13 klātesošajiem deputātiem (piedalīties sēdē nevarēja Solvita Zvirgzdiņa un Raivis Bērziņš). Pret šajā gadījumā bija Dainis Rozenfelds, kurš neslēpa, ka viņam nešķiet pareizi, ja topošais vadītājs vēl nav sazinājies ar bijušo pagasta pārvaldes vadītāju. Citi deputāti, to skaitā I. Priede uzsvēra, ka tas nu gan neesot nekāds trūkums un, ka sazināties vēl paspēšot, ko kā savu plānu minēja arī pati I. Dārzniece.

Bāriņtiesā – par vienu vairāk

Pēdējo gadu laikā Bāriņtiesu darbā veiktas vairākas izmaiņas, un viena no tām – par bāriņtiesas locekļiem vairs nevar būt cilvēki bez konkrētas pieredzes. Tādas, kā izrādījies, vismaz likuma priekšā pietrūkst Daigai Gēcei. Bet tā kā speciālists labs un ar maģistra grādu jurisprudencē, saņemts ierosinājums izveidot vēl vienu – jurista – vakanci Bāriņtiesā, ko deputāti arī akceptēja. Kā skaidroja Bāriņtiesas vadītāja Jolanta Vicinska, šis lēmums arī jau saskaņots ar Tukumu. Tāpat amatos apstiprināja divus jaunus Bāriņtiesas locekļus – Tatjanu Nolendorfu un Tatjanu Zāģeri, kas gan nav kandavnieces, bet esot ar ilggadēju pieredzi šajā darbā un Kandavu atzinušas par ērtāko punktu, kur varētu nobāzēties.

Turpmāk vēl.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *