Kā klājas uzņēmēj?

No 21. oktobra sākusies mājsēde. Kā izdodas nodrošināt darbu jauno ierobežojumu apstākļos?

Silva Zāgmane (Jaunpils Bebru ielas pirts īpašniece):

– Katra krīze nes pārmaiņu iespējamību jeb – Raiņa vārdiem runājot – pastāvēs kas mainīsies. Ierobežojumu laiku izmantosim, lai attīstītu sen lolotas idejas. Esam sešas māsas, katra spējīga radīt skaistas, kvalitatīvas un praktiskas lietas, kā, piemēram, ķermeņa skrubjus, ziepes, ekoloģiskas sveces, tekstila izstrādājumus, hidrolātus, Adventa vainagus. Nolēmām, ka radīsim to, ko katra vislabāk protam, un piedāvāsim to iegādāties. Pateicībā par to, kas mums dots, kā, piemēram, veselība, daba un tuvinieki, nodarbojamies ar starptautiskā un vietējā sadarbības līmenī organizētiem labdarības projektiem, materiālās palīdzības sniegšanu daudzbērnu ģimenēm un vientuļiem senioriem. Pārstāvam arī biedrību «Radīts Jaunpils novadā». Dzīvojot no dienas uz dienu, sadarbojoties, cerība saglabājas. Varētu teikt, ka skrējiens, kādā dzīvojām pirms krīzes, savā veidā ir apturēts, bet laiks nestāv uz vietas, to izmantojam, lai turpinātu izglītoties un paralēli attālinātajām mācībām katrs darām savus svarīgākos ikdienas darbus. Tikko tam būs labvēlīgi apstākļi, pirts durvis plaši vērsim arī apmeklētājiem.

Dzintra Bulindža (grāmatvede):

– Kas attiecas uz mums, tad es un darbinieki strādājam birojā, klientus klātienē šobrīd nepieņemam, dokumentus saņemam ar «Omniva» vai ar citu sūtījumu starpniecību, kā arī caur interneta vietnēm. Mums ir iekārtota arī pastkastīte, kur atstāt dokumentus klientiem. Kas attiecas uz konsultācijām, tad tās – tikai attālināti; ja tas nav iespējams, tad ar iepriekšēju pierakstu pie mums.  Protams, ka tas viss apgrūtina strādāšanu, jo ar daļu no klientiem bija pierasts strādāt klātienē…

Liene Jurševska (bibliotekāre Slampes bibliotēkā):

– Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, bibliotēka apmeklētājiem ir slēgta. Lasītāji ir aicināti izmantot attālinātos pakalpojumus. Bibliotēkā veicam dažādus iekšējos darbus – vadītāja veido nākamā gada budžetu, plānojam izstādes, pārskatām grāmatu krājumu. Sekojam līdzi informācijai par nozīmīgām rakstnieku jubilejām, piemēram, atzīmējot Aleksandra Čaka 120. jubileju, par dzejnieku tika sagatavota virtuāla izstāde, kas tika ievietota sociālās vietnes Facebook bibliotēkas lapā. Tā kā bibliotēka ir slēgta, diemžēl nevaram turpināt darbu ar «Bērnu žūrijas» lasītājiem, kā arī nenotiek «Pūčulēnu skolas» nodarbības 3-4-gadīgajiem bērniņiem.

Daiga Šmitenberga (Jaunmoku pils muzeja darba vadītāja):

– Pašlaik Jaunmoku pilī darbojas viesnīca – piedāvājam gan nakšņošanas, gan sadarbībā ar kafejnīcu «Corner» – arī ēdināšanas pakalpojumus. Diemžēl jāsaka, ka lokdauna laikā mums ir slēgts muzejs, bet ceram, ka pēc 15. novembra atkal varēsim vērt vaļā izstāžu zāles saviem apmeklētājiem. Izstādes jau bija uzliktas, bet apmeklētājiem piedāvāt tās nevarējām. Lielākā no izstādēm ir «Latvijas medību trofeju izstāde», kas ir tikai reizi trijos gados, to atvērām 15. oktobrī. Bet nu, ņemot vērē šos apstākļus, esam lēmuši, ka izstādes apskates laiks tiks pagarināts līdz pat 4. decembrim. Protams, ka dažādas pasākumu un projektu idejas mums virmo gaisā. Jā, bija plānota Leģendu nakts, turklāt – ar jaunu piedāvājumu – izlaušanās istabu «Zaļā meža melnie stāsti». Arī šim projektam termiņš tiek pagarināts, un to plānojam prezentēt novembra beigās. Tas būs stāsts par to, kā cilvēks dara pāri dabai un kā tai var palīdzēt – tas viss tiks parādīts ar spēles starpniecību. Un tad jau nemanot būs pienācis Adventa laiks – 28. novembris, un mēs ceram, ka šajā laikā varēsim piedāvāt saviem apmeklētājiem kaut ko sirdij un dvēselei – mēģināsim atgriezt cilvēkus romantiskā Ziemassvētku gaisotnē un varbūt – pat ar kādu mazu koncertiņu. Protams, ka šajā laikā darām visus saimnieciskos darbus, nupat parkā novācām Annas Poikānes skulptūras un gatavojamies vienam ļoti lielam un sarežģītam projektam – Jaunmoku pils jumta nomaiņai, un, jāsaka, ka tas būs īpašs – tāds, kāds te tas bijis pirmsākumos – ar interesantu ornamentu no dažādu krāsu dakstiņiem.

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *