Izvēlies atbildīgi!

Vērtē vēlētāji

Izvēlies atbildīgi!

Kā ierasts, pirms vēlēšanām uzrunājām mūsu novada iedzīvotājus –  dažādu sociālo grupu un arī profesiju pārstāvjus, kas nav saistīti ar kādu no politiskajām partijām.  Lūdzām mūsu izvēlētajiem ekspertiem pavērtēt aizvadītā vēlēšanu perioda pašvaldības veiksmes un neveiksmes, minot arī, viņuprāt, svarīgākās vēl neatrisinātās lietas. Vaicājām arī par izaicinājumiem, ar kuriem, viņuprāt, būs jāsaskaras jaunajiem deputātiem, kā arī vēlmēm, ko paši gribētu redzēt realizējamies jaunajā apvienotajā novadā. Vēl lūdzām mūsu uzrunātos novadniekus izteikt novēlējumu mums visiem, ejot 5. jūnijā pie vēlēšanu urnām.

Lai kašķu laiks beigtos!

Students Krišs Ričards Dzirkals spriež:

– Pirmais, kas nāk prātā, izvērtējot aizvadīto domes darbības periodu, ir deputātu savstarpējie konflikti, publiska plēšanās un apvainojumu izteikšana sociālajos tīklos, kas nekad pie nekāda labuma nenoved, jo iedzīvotāju interesēs tas neietilpst. Arī iepriekšējais domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans atkāpās no amata, kas ne par ko labu neliecina. Tāpat arī vēl domes tiešraides pazušana šajos laikos neveicina pozitīvas attiecības ar iedzīvotājiem. Pie pozitīvajām lietām var minēt sporta infrastruktūras attīstību, volejbola laukumus, jauno skeitparku, Porziņģa laukumu, sporta halli, kaut gan jāatzīst, ka neesmu līdz galam apmierināts ar to, kā tā uztaisīta. Bet viennozīmīgi – Tukumam vēl ir kur attīstīties arī citās jomās.

Manuprāt, lielākais izaicinājums jaunajiem deputātiem būs sadarbība un komunikācija vienam ar otru, nepieļaujot iepriekšējās domes kļūdas. Protams, apvienojoties visiem vienā Tukuma novadā, ir jāspēj rast risinājumus un stratēģiski veiksmīgākās darbības. Pašvaldībām, kas pievienosies Tukumam, ir jāstrādā kopīgi uz vienu mērķi, un jādomā, kā atgūt iedzīvotāju uzticību, pierādot to ar darbiem nevis tikai ar solījumiem. Jaunajā Tukuma novadā gribētu redzēt, lai beidzot tiek izstrādāts plāns un tiek attīstīts Tukuma Brīvības laukums, jo soliņu krāsošana gadu no gada neuzskatu par dižu attīstību un labiekārtošanu. Varbūt arī baseina un pirts izveide būtu liels plus Tukuma iedzīvotājiem, jo par to runā jau gadiem.

Ejot pie vēlēšanu urnām, novēlu visiem izdarīt pareizo izvēli. Uzticēties un ticēt tiem cilvēkiem, kas spēs padarīt jauno Tukuma novadu attīstītāku un sakārtotāku, lai vēlāk nenāktos vilties!

 Būtu labi, ja varētu balsot par cilvēkiem

Uzņēmējs, lauksaimnieks, SIA «Lestene» vadītājs Egils Seņkāns:

–  Vērtējot aizvadīto periodu un tā neatrisinātas lietas un neveiksmes, es domāju, ka tās varētu būt pilsētas un pagastu komunālās saimniecības lietas un problēmas, kas ir novadā. Arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma «Piejūra» darbība ir neveiksme. Man personīgi liekas, ka Tukumam nedaudz pietrūkts vizuālās sejas; runa ir par mājām, fasādēm, šķiet gan, galvenokārt privātmājām. Vajadzētu veicināt, lai to fasādes būtu sakoptākas. Arī centrā. Var jau būt skaista strūklaka un rožu dobe, bet noplukušas māju fasādes ir šīs medaļas otra puse.

Jaunā deputātu sasaukuma būtiskākais izaicinājums varētu būt strādāt vienotā komandā, nekašķēties, strādāt plašākā mērogā nekā līdz šim bija novads un sabalansēt pilsētu un lauku attīstību. Protams, nāksies arī strādāt un novērst iepriekšējo deputātu neizdarības vai kļūdu sekas.

Būtu jau labi, ja varētu izvēlēties un balsot par deputātiem, izvēloties savus kandidātus no katras listes. Diemžēl ir jābalso par listi kopumā. Tad nu atliek vien svītrot tos, kurus nepazīst vai kurus nevēlas redzēt deputātos. Pilsoņa pienākums ir izrādīt iniciatīvu. Ja paši nepiedalāmies, tad mēs nedrīkstam  neko pārmest, ka vēlēšanu rezultāts mūs neapmierina.

Pierakstīja Anna Zvirgzdiņa un Rūta Fjodorova

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *