Aiziet novads, nāk – apvienība

Kur paliek mūsu nauda

Turpinājums. Sākums 27. maijā

Jūnijā domes sēde vēl norisināsies esošajā deputātu sastāvā, bet pēc tam – daži deputāti – priekšsēdētāja Inga Priede, priekšsēdētāja vietniece Gunda Cīrule, kā arī deputāts Gundars Indriksons, visticamāk, pārceļos uz jau apvienoto Tukuma novada pašvaldību, jo tapuši ievēlēti atkārtoti. Protams, laika gaitā varētu notikt arī kādas izmaiņas, piemēram, situācijā, ja kāds atsakās no savas vietas šajā deputātu sastāvā. Par to gan lielāka skaidrības būs tikai pēc 1. jūlija, kad būs notikusi pirmā apvienotā novada domes sēde. Bet vēl līdz tam, kā esam vēstījuši jau vairākkārt, deputāti steidz pabeigt savās pašvaldībās jau iesākto, un tā tas ir arī Kandavā.

Apvienojot novadu, apvieno arī kredītus

Par to, ka tiek veidota Kandavas un pagastu apvienība, kas plānota kā pašpārvalde šajā reģionā, jau vēstījām. Paredzēts, ka oficiāli tā darbu sāks 1. jūlijā un līdz brīdim, kamēr iecels jaunu pārvaldnieku, tā pienākumus pildīs izpilddirektors Egīls Dude. Vēl pēdējā – maija – sēdē deputāti vairākām iestādēm oficiāli mainīja tos nosaukumus, kur līdz šim ir figurējis vārdu salikums “Kandavas novads”, piemēram, Zantes pamatskolā un Kandavas sociālajā dienestā.

Turpinot par reorganizācijām, šajā mācību gadā vidusskolas statusu zaudē Kandavas reģionālā vidusskola. Jāatgādina, ka lēmums tika pieņemts jau iepriekš un pēdējos divus gadus jauni audzēkņi skolas 10. klasē vairs netika uzņemti. Līdz ar to šogad vidusskolu beidz pēdējie absolventi, bet jau 1. septembrī skola būs pavisam oficiāli pārdēvējusies pat Kandavas reģionālo pamatskolu.

Bija vēl kāds darba kārtības jautājums, kas vistiešāk skar novadu reformu – sēdē deputāti akceptēja visu novada atlikušo kredītu (kopš 2005. gada) apvienošanu ar vienu procentu likmi. Viens no lielākajiem atlikumiem arvien ir par Kandavas mūzikas un mākslas skolas atjaunošanu, tas pārsniedz miljonu eiro. Taču arī nomaksai paredzēts gana ilgs laiks – līdz 2042. gadam. Vēl gadu ilgāk – līdz 2043. gadam – atdošanas termiņš kredītam par Kandavas tranzītielu sakārtošanas projektu, kas tika īstenots 2013. gadā. Citas atlikušās summas ir salīdzinoši nelielākas.

Pārņem un nodod

Jau vēstījām, ka biedrība «Aktīvai Matkulei» vairs nebūs atbildīga par sporta laukumu (biedrība beidz savu darbību), kas izveidots pie kultūras nama projekta ietvaros. Līdz ar to pašvaldība savā pārziņā ņem asfaltēto laukumu ar visiem hokeja bortiem, volejbola laukuma aprīkojumu, āra trenažierus, kas te uzstādīti utt. utjp. Tiešais šī laukuma pārvaldnieks gan būs pagasta pārvalde. Savukārt Zantes ģimeņu krīzes centram pašvaldība nodeva automašīnu, kas tikusi izmantota arī līdz šim.

Piešķir papildu summas

Maija grozījumi budžetā lielā mērā ir bijuši saistīti ar dažādiem darbiem, kur noslēdzies iepirkums un zināmas precīzas summas to īstenošanai. Nu, piemēram, Vidzemes, Uzvaras, Rožu un Smilšu ielu uzņēmums «KF Grupa» apņēmies noasfaltēt par 125 271,25, un šiem darbiem nepieciešams papildu aizņēmums aptuveni 59 992 eiro apmērā, pievienojot vēl arī 18 815 eiro no budžeta līdzekļu atlikumu. Tāpat par budžeta līdzekļiem papildus sākotnēji plānotajam par 4413 eiro demontēs divus metāla skursteņus; par aptuveni 11 999 eiro – mainīs apgaismojuma balstus pilsētā; tāpat zināms, cik izmaksās Zemītes pagasta pārvaldes remonts – tam nu papildus piešķirts 21 000 eiro; Zantes skolas jumtam – 12 183 eiro; papildus iepriekš plānotajam – 1000 eiro; tikpat – Vānes estrādei, kuras izbūve jau ir noslēgusies; virvju trasei Kandavā – papildus 10 000 utt. Kopumā no atlikumiem šobrīd plānots tērēt 130 690 eiro, tai skaitā kā ieguldījumu Kandavas komunālajā saimniecībā, kas, kā vēstīts iepriekš, plāno rekonstruēt attīrīšanas iekārtas Valdeķos un Cērē.

Kā papildu jautājums sēdē tika skatīts arī papildu aizņēmums – 150 735 eiro, kas būs sociālā dienesta telpu remontam, kur arī ir noslēdzies iepirkums.

***

Maijā deputāti nolēma jūnija domes sēdi pārcelt uz 21. jūniju.

Nobeigums sekos.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *