Apkures cenas aug

 

  1. septembrī Finanšu komitejas sēdē deputāti izskatīja siltumapgādes tarifus vairākos novada ciemos. Domes sēdē 28. septembrī šajos jautājumos pieņems galīgo lēmumu.

Apstiprina siltumapgādes tarifu Zemītes tautas namam

Deputāti apstiprināja siltumapgādes tarifus 135,11 eiro par megavatstundu bez PVN Zemītes tautas nama katlu mājai, par ko sēdē stāstīja juriste Sanita Limanska un SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» valdes loceklis Dzintars Rušmanis: “Iepriekšējais tarifs, kas apstiprināts 2017. gadā, bija 95,52 eiro/MWh, taču tas jāpalielina granulu izmaksu trīskāršā pieauguma dēļ. Līdz šim granulas maksāja 135 eiro par tonnu, bet šobrīd noslēgts līgums par 370 eiro/t, protams, pieaugusi arī elektrības cena un remontizmaksas. Salīdzinot ar Kandavas tarifu, šis tarifs ir augstāks – Kandavā jaunais siltumapgādes tarifs pēc apstiprināšana varētu būt 107 eiro/MWh bez PVN.” Dz. Rušmanis teica, ka kopumā agrākajā Kandavas novadā ir vienots tarifs, bet Sabiedrisko pakalpojumu regulators aicinājis šo tarifu no kopējā izņemt, jo, tā kā siltums tiek nodrošināts vien pašvaldības ēkai, tas neatbilst sabiedriskajam pakalpojumam.

Piešķir naudu ārējo siltumtīklu izbūvei

  1. Limanska informēja, ka tiek rosināts ieguldīt SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» pamatkapitālā 26 993 eiro ārējās siltumtrases un pievada ierīkošanai astoņu dzīvokļu mājai Kandavā, Lielā ielā 14. Jau veikta cenu aptauja, ir arī mājas iedzīvotāju kopsapulces lēmums par iekšējo un ārējo siltumtīklu izbūvi. Dz. Rušmanis skaidroja, ka šai mājai bijusi vietējā siltumapgāde, bet skursteņi tik ļoti nolietojušies, ka to ekspluatācija ir aizliegta: “Tā kā šī ēka ir vēstures piemineklis, pārbūvēt to atbilstoši vēsturiskajiem nosacījumiem būtu ļoti dārgi un tas prasītu daudz laika, tāpēc iedzīvotāji lūdza šo māju pieslēgt centrālapkurei. Kopējās siltumapgādes ierīkošanas izmaksas bija 51 700 eiro, savukārt iekšējo tīklu ierīkošanu uzņēmās iedzīvotāji, kas šo darbu, ieguldot 24 780 eiro, jau ir izdarījuši. Palikuši ārējie tīkli ar ievadu mājas pagrabā, un šos darbus ceram uzsākt nedēļas beigās.”

Rudens klāt, apkures nav

Deputāti interesējās, kāpēc tik vēlu notiek šie darbi, ja reiz kopsapulces lēmums pieņemts jau pagājušā gada jūnijā. Dz. Rušmanis skaidroja, ka šī naudas summa tikusi lūgta pagastu apvienībai, lai tiktu ielikt budžetā, taču šis pieprasījums noraidīts: “Pēc tam cerējām ieguldīt šos līdzekļus no sava budžeta, taču kurināmā cenu pieauguma dēļ mums tas nebūs iespējams. Esam pārplānojuši savu budžetu, un jau tagad redzam, ka decembrī, janvārī un februārī varētu rasties naudas grūtības – līdz spēkā stāsies jaunais apkures tarifs.” Vēl deputāti iebilda, ka apkures sezona jau ir pie durvīm, bet šai mājai darbi vēl tikai sāksies. Uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka, operatīvi strādājot, pāris nedēļu laikā šos darbus varēs izdarīt. Arī iedzīvotāji esot gatavi paciesties, jo priecājas, ka reiz siltums būs.

Pašvaldības vadītājs Gundars Važa piebilda, ka šis bijis labākais risinājums, jo ēkā bijušas lielas problēmas, piemēram, tās sijas izbūvētas cauri vēsturiskajam skurstenim, kas sliktā stāvokļa dēļ varēja radīt lielu bīstamību ēkai kopumā. Deputāti atbalstīja finansējuma ieguldījumu uzņēmuma pamatkapitālā.

Apstiprina siltumenerģijas tarifus Jaunpilī

Jaunus tarifus apstiprināt bija lūdzis arī Jaunpils komunālais uzņēmums «Jaunpils KS». S. Limanska un uzņēmuma vadītājs Guntis Jubiņš informēja, ka sagatavoti vairāki tarifu projekti, no tiem Levestes katlu mājā tas noteikts 71,26 eiro/MWh bez PVN apjomā. Šajā katlu mājā apkurei izmanto malku, kas bijusi jau ļoti laikus iegādāta – martā jau bijis iepirkums, un tā pirkta par 43 eiro/m³, tāpēc šis ir pagastā zemākais tarifs. Tikmēr pārējās mājās apkurei izmanto gāzi, tāpēc tajā tarifs ir daudzkārt augstāks. «Zītaru» katlu mājā (apkurina arī skolu un bērnudārzu) tarifs būs 445,29 eiro/MWh bez PVN, taču šo katlu māju visdrīzāk līdz decembrim izdosies pieslēgt Jaunpils pienotavas apkurei, un tas visdrīzāk nozīmēs lētāku tarifu.

Autonomajās katlu mājās «Pērlēs» un Rotās» tarifs būs 389,86 eiro/MWh bez PVN, «Saktās» – 393,13 eiro/MWh bez PVN un «Avotos» – 395,21 eiro/MWh bez PVN. Lai arī gāzes cena šīm mājām ir viena, atšķiras elektrības patēriņš.

  1. Limanska informēja, ka visdrīzāk reizi mēnesī nāksies saukt ārkārtas domes sēdi un apstiprināts jaunu tarifu, jo līgums ir noslēgts par cenu, kāda gāzes iepirkumam tiek noteikta biržā, un tas nav iepriekš prognozējams. Iepriekš tarifu iedzīvotājiem apstiprināja Jaunpils novada dome, nosakot patstāvīgo tarifa daļu un mainīgo, kur izmaksas rēķināja pēc aktuālajām cenām. Bet, lai iedzīvotājiem varētu rēķināt valsts atbalstu, reizi mēnesī viss tarifs jāapstiprina. G. Jubiņš pauda cerību, ka gāzes cena kritīsies, kas jau šobrīd notiekot.

Vēl deputāti interesējās, kuras katlu mājas pāries uz sašķidrināto gāzes apkuri. G. Jubiņš skaidroja, ka uz šķidro gāzi pāries Jaunpils sporta nams un Jaunpils pils.

Arī Milzkalnē siltuma tarifs augs

Vēl deputātiem bija jālemj par siltuma tarifu Milzkalnes ciemā. Kā tika skaidrots sēdē, plānots ka apkures izmaksas te sasniegs 104,85 eiro par megavatstundu (bez PVN), tomēr precīzāka informācija tika solīta domes sēdē, kas notiks trešdien, 28. septembrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *