Baiba Reinsone

Kur Tukumā palikt uz ielas pakritušajiem?

Ilgi kavējusies, ziema, mūs bagātīgi atalgoja gandrīz veselu mēnesi – bija gan sniegs, gan sals. Un, kaut arī termometra stabiņš nu pakāpies pāri nullei, joprojām dzirdami mediķu, sociālo darbinieku un arī policistu brīdinājumi.

Ilgi kavējusies, ziema, mūs bagātīgi atalgoja gandrīz veselu mēnesi – bija gan sniegs, gan sals. Un, kaut arī termometra stabiņš nu pakāpies pāri nullei, joprojām dzirdami mediķu, sociālo darbinieku un arī policistu brīdinājumus: ”Cilvēki, esiet uzmanīgi! Izvēlieties apavus un apģērbus, atbilstoši laika apstākļiem un neesat vienaldzīgi, ja redzat, ka kādam cilvēkam (vai dzīvniekam) draud nelaime – smaga saslimšana vai nosalšana, jo viņš salā un sniegā ir nepiemēroti apģērbts vai kāda iemesla dēļ nevar pārvietoties.”

Sazinājāmies ar Tukuma novada Pašvaldības policiju, jo tieši tur darbojas kas līdzīgs kādreizējai policijas atskurbtuvei jeb Pagaidu uzturēšanās telpa. Policijas priekšnieks Armands Hohfelds mums arī izrādīja moduļa tipa ēku, kas izvietojusies policijas sētā, Pils  ielā 18:

– Kas ir tie cilvēki, kas šajās kamerās tiek  ievietoti? 

– Par administratīviem pārkāpumiem aizturētās personas. Arī cilvēki, kuri ir lielā alkohola reibumā, te uzturas līdz brīdim, kamēr ir atskurbuši. Telpā cilvēks tiek ievietots līdz četrām stundām. Šis  galējais variants, ja cilvēks nav spējīgs nosaukt savu vārdu un dzīvesvietu.

Vairāk lasiet otrdienas, 26. janvāra, laikraksta numurā ŠEIT!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.