Šovakar – Muzeju nakts

Nedēļas nogalē, 18. maijā, būs Muzeju nakts. Tajā ar devīzi – «Kad tumsa iedvesmo» no 18.00 piedalīsies arī Tukuma muzejs, kurš uz aktivitātēm aicinās septiņās dažādās vietās. Bet tāpat arī atvērti būs citi novada muzeji.

Tukuma muzejs – tumsas iedvesmots 

Muzeju naktī Tukuma muzejs ir izvēlējies devīzi «Kad tumsa iedvesmo» un no 18.00 piedāvās dažādas aktivitātes un programmas septiņās vietās novadā. Tukuma Mākslas muzejā būs iespēj baudīt aktuālās ekspozīcija, kā arī būs brīvdabas izstāde Harmonijas un Dārza ielā, kur arī gaismas galds un iespēja zīmēt smiltīs. No 19.00 līdz 22.00 būs arī darbošanās radošajā darbnīcā, kur varēs ielūkoties origami tehnikā.

Tukuma Audēju darbnīcā līdz 22.00 – filcēšana, tamborēšana ar pirkstiem, līdz 23.00 varēs pīt aprocītes, piedalīties aušanā un aplūkot aktuālo izstādi.

Mākslas galerijā «Durvis» – gleznošanas nodarbībā ar Anda_abstrakt (3 eiro), būs muzikāla džambas improvizācija, sejiņu apgleznošana bērniem (5 eiro), iespēja līdz 23.00 apskatīt izstādi.

Džūkstes pasaku muzejā – pasaku skaļā lasīšana, foto stūrītis, darbošanās ar dabas materiāliem, spēles ģimenēm, izjādes ar zirgiem (4 eiro).

Pastariņa muzejā 18.00 dejo E. Birznieka-Upīša «Pastariņi», no 19.00 varēs gatavot rudzu maizi, 20.00 dziedās «Varavīksne», 21.00 – vakarēšana pie ugunskura.

Durbes pilī izstādes, darbošanās, tostarp pagalmā. 23.00 – uzstāsies «Medlante». Tukuma pils tornī dažādas spēle un karšu ekspozīcija.

Citas aktivitātes Tukuma pilsētā

Kā allaž Muzeju naktī, Tukumā programma būs daudz plašāka – ārpus muzeja telpām un teritorijas. Tā Atvērtās durvis līdz 22.00 būs Tukuma tēlotājmākslas studijā, Tidaholmas ielā 3, kur būs iespēja izveidot savu kartiņu.

«Centra aptiekā» varēs izzināt zāļu gatavošanu, noskaidrot, kā pareizi lietot medikamentus un kas ir uztura bagātinātāji utt.

Radošo personību klubā «Ligzda» – radoša darbošanās un izstāde.

VUGD brigāde piestās Brīvības laukumā, kur būs apskatāma tehnika un būs saruna par ugunsdrošību.

Apmeklētājiem būs atvērta Tukuma sv. Trīsvienības baznīca, tāpat arī Tukuma E. Birznieka-Upīša pamatskola, kur varēs apskatīt bērnu radošos darbus un uzkāpt skolas tornītī.

Visbeidzot Tukku Magi pagalmā būs «Etiopijas sentiments» jeb māksla no Etiopijas. 19.00 – kafijas ceremonija.

Varēs izzināt un izpētīt Jaunpilī

Jaunpils pils apmeklētājiem sestdien būs atvērta no 19.00 līdz 01.00. 19.30 un 23.40 būs zinātnes šovs, no 19.30 tiks zīmētas karikatūras, 20.00 un 21.00 – ekskursija. Vienlaikus būs iespēja apskatīt pašu muzeju, kalt monētas, aplūkot ūdensdzirnavas; apskatei būs atvērta Jaunpils baznīca, būs aktivitātes bibliotēkā, kā arī Jaunpils amatu mājā.

Kino un uguns rituāls Šlokenbekā

Tepat Tukuma pievārtē – Šlokenbekas muižā – no 19.00 līdz pat pusnaktij būs skatāma Smārdes audēju darbu izstāde, kā arī kino par Šlokenbeku laiku lokos. Muižas velvēs – foto izstāde, bet 21.00 būs zīlēšana kopā ar Līgu Reiteri, 22.30 – Antas Eņģeles koncerts. No 19.00 būs ekskursija arī Ceļu muzejā, kā arī uguns rituāls pagalmā. Krodziņā līdz 21.00 varēs klausīties kokles skaņās.

Kandavā – masku spēles

Kandavas novadpētniecības muzejā, kā priekšspēle pilsētas svētkiem – «Karnevāls Kandavā», kas vēl pēc nedēļas, būs viss par un pa maskām. Būs radoša darbnīca, stāsti, fotogrāfijas un kino par maskām. Arī apmeklētāji, ja vēlas, aicināti ierasties maskās. Jāatgādina, ka paralēli aplūkojamas izstādes – vietējo keramiķu un arī gleznotāju darbi. Muzejs būs atvērts no 17.00 līdz 22.00.

 

Kā krājumi glabājas Jaunmokās?

Jaunmoku pils apmeklētājus gaidīs jau no 16.00, jo pagalmā būs mājražotāju tirdziņš. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja kaut nedaudz ielūkoties muzeja īpašajā ikdienā, noskaidrot, ko nozīmē: muzejisks priekšmets, atvērtais krājums, muzeja misija, priekšmetu signēšana, glabāšanas apstākļi, priekšmetu pieņemšanas akts, eksponēšana un tā tālāk. 18.00 notiks valsts mēroga Latvijas medību trofeju izstādes «Jaunmokas 2024» noslēgums Kolonnu zālē. Visa vakara garumā būs skatāms muzeja atvērtais krājums «Zirgvilkmes darbarīki Jaunmoku pils muzeja krājumā», bet ekskursijas laikā 18.45 varēs noskaidrot, kāpēc šie priekšmeti ir brīvi skatāmi, bet citi nav. 19.30 teatralizētas sarunas «Muzejisks priekšmets?!», bet 21.30 atvērtajā ekskursijā «Muzeja priekšmetam pa pēdām». 20.30 pie pils uzstāsies Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas deju kolektīvs «Pastariņi». Muzejs atvērts līdz 23.00.

 

Lapmežciemā muzejs būs atvērts

Metot loku novadā, der piestāt arī Lapmežciemā, kur muzejs viesus gaidīs laikā no 17.00 līdz 23.00. Būs iespēja aplūkot aktuālās izstādes, tostarp veltītu novadniekam un maija jubilāram Imantam Ziedonim, kā arī pastāvīgo ekspozīciju, kas veltīta zvejniecībai, vietējai vēsturei un dabai.

 

 

 

 

 

 

Plašāk par šī vakara programmu un pasākumiem lasiet  Šeit==============>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

 1. Beidzot tas laiks ir pienācis, jo muzeju nakts ir tā diena kad varu aizvest savus bērnus ekskursijā. Mani bērni or audzināti labi, jo audzinu tos ar mīlestību. Atceros kā vecajos labajos laikos (PSRS) man tēvs drāza ar trulu īlēnu un tā teikt dauzīja ar trulu cirvi. Es teiktu ka vecais kraķis bija velna parauts indivīds, jo tagad skatos uz viņu un smejos, jo viņam vairs nav kāju pēc incidenta kas notika Bosnijā. Atceros, kā tēvs sita manu māti un man bija bērnības traumas (raudāju). Es vedīšu savus bērnus uz visiem muzejiem, lai jaunajās dvēselītēs rastos prieks. Saules mūžu Latvijai un Slava Ukrainai.

  1. Labais:D Tu ir īsts patriots un ukrainas līdzjutējs!:DDD Tev vislatvijas interneta klauns-skolnieciņš nav rados??

  1. adel tu patiešām esi kā suns aprīlī, kas ir suņa laiks. Tev patiešām ir jāapmīž katrs komentārs ar tavu paganistisko un komunistisko pekstiņu prātu. Ceru, ka tavas zemenes noēdīs vārnas, kā arī ceru ka noslīksi dubļos. Padauza

   1. Nu re tavs konentars pierada ka tu esi garigs kroplis pateicoties saviem vecakiem bernibaa esi ar ilenu durstits un sists…kada gimene tads tu pats…tads.garigas kroplu sugas turpinarajs .hedod dievs tadam vel bernus dot…izsaku lidzjutibu vusai tavai sugai

 2. Palasot tos bomboklata komentus secinajums viens…tvaika ielas klients…tev vel ilgi draugs jaarstejas no bernibas traumam…tikai smadzenes tev skiet neatgriezeniski sadurstitas ar iilenu….tas tev neatgriezt…dzer zalites aizej yz podina un ej cucet..pie datora tevi nedrijst laist

 3. :DDDDDD Ei, šitais bomboklats sit pušu skolnieciņu!:DDD Es nevaru:D diena ir izdevusies:DDD

  1. Draugi!

   Manā redzeslokā ir nācis, ka jūs visi mani negatīvi ietekmējat un apsmejat. Kā Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas absolvents es redzu, ka Adel tiešām ir garīgi slima sieviete, vai arī pusaudzis, kuram vecāki nepievērš pietiekami daudz uzmanības.

   Es pamanīju, ka Adel raksta daudz gramatiski kļūdainu un nepareizi uzrakstītu teikumu. Kā cilvēks varētu nezināt, kā uzrakstīt vārdu pāri “nedod Dievs”, pieļaujot kļūdu “hedod dievs”? Man patiesi žēl Tevis, Adel, jo Tu Dieva vārdu rakstīji ar mazo burtu un necienīgi lietoji Viņa vārdu, kas ir liela zaimošana.

   Es patiesībā ar saviem komentāriem nevēlos nevienam sagādāt sāpes, liekot domāt, ka esmu slims cilvēks. Es vienkārši paužu savu viedokli un dalos savā dzīves pieredzē. Jā, mana bērnība nebija viegla, jo tēvs, kā jau minēju, mani sit un durstīja, kā arī sita manu māti. Tomēr pēc incidenta Bosnijā esmu nedaudz nomierinājies, jo uzskatu, ka viss dzīvē nāk atpakaļ.

   Draugi, es gribētu uzzināt, kas ir “skolnieciņš”, jo šādu vārdu neesmu dzirdējis. Vai tas ir viens no NTZ ziņuportāla tā saucamajiem “trolļiem”?

   Adel, novēlu Tev veiksmīgu atveseļošanos un stiprumu! Ceru, ka tava augstprātība Tev nepalīdzēs dzīvē.

   Saules mūžu Latvijai un Slava Ukrainai!

  1. Lai tevi kājslauķi tur durvju priekšā noliktu, un kārtīgi atslaucītu kājas mizlak.

   1. Dace saka: 18.05.2024 17:49 Man ir cita atbilde. Lai baznīcēniem Sātanu būtu vieglāk pielūgt, jo Sātans mājo baznīcā, vel arī mošejās, retos gadījumos sinagogās. Pie mums nospiedošais vairums ābramiskā Dieva kulta celtņu ir baznīcas, nevis mošejas vai sinagogas. Tātad mans apgalvojums ir patiess. Sātans mājo baznīcā.
    Tālāk papēti ābramisko reliģiju vēsturi. Destrukcijas. Un sapratīsi, ka ateisms vai politeisms ir alternatīvas monoteismam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *