Tukuma karatē sportisti – labākie Baltijā

26. aprīlī, Viru, Igaunijā, notika 6. etaps Igaunijas karatē līgas čempionātā, kur startēja stiprākie klubi no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Astoņi Tukuma karatē kluba sportisti Igaunijā arī startēja un cīnījās par labākā titulu savā vecuma un svara kategorijā. Tukumniekiem šīs bija ļoti veiksmigas sacensības, jo tajās iegūtas piecas 1. vietas: Reinim Ružam – kata (12 – 13 gadi), Edgaram Skriveram – kumite (16 līdz 17 gadi, līdz 70 kg), Artūram Dreimanim – kumite (14 līdz 15 g., virs 60 kg), Dāvim Spriņģim – kumite (12 līdz 13 g., virs 50 kg) un Rihardam Grūbem – kumite (12 līdz 13 g., līdz 40 kg). 2. vietas: R. Ružam – kumite (līdz 35 kg) un Renāram Repiņam – kumite (14 līdz 15 g., līdz 50 kg).

Pēdējās sacensības būs EKL 7. etaps «Budo Cup», kas notiks 24. maijā Tallinā, Igaunijā.

27. aprīlī Jelgavā notika Baltijas valstu čempionāts Šotokan karatē. Tajā piedalījās sportisti no septiņām valstīm: Holandes, Beļģijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Krievijas un Indijas, kas atbrauca cīnīties par Baltijas valstu čempionu titulu. Bet seši sportisti no Tukuma karatē kluba šajā dienā bija labākie, stiprākie un veiksmīgākie! Musējie nezaudēja nevienā cīņā. Iegūtas četras 1. un divas 2. vietas. 12 līdz 13 gadu vecuma grupā savā kategorijā (40 kg) cīnījās Toms Logins no Lapmežciema, pirmajās trīs cīņās viņš uzvarēja pretiniekus no Latvijas un Lietuvas un finālcīņā pārspēja ļoti spēcīgo sportistu no Igaunijas. 16 līdz 17 gadu grupā (līdz 70 kg) startēja tukumnieks Edgars Skrīvers, pirmā cīņā pretinieks bija no Indijas, un E. Skrivers pirms laika ar lielu pārsvaru un rezultātu 4:0 uzvarēja. Nākamajās trīs cīņās bija grūti, bet visas cīņas Edgars ar lielu pārsvaru uzvarēja.
14 līdz 15 gadu vecuma grupā Šotokan karatē ir divas kategorijas – līdz 60 kg un virs 60 kg. Armands Rožkalns un R. Repiņš satikās finālā kategorijā – līdz 60 kg, Armands izcīnīja čempiona titulu, Renāram – 2. vieta. Artūrs Dreimanis un Kārlis Vorslovs arī satikās finālā, kategorijā «+ 60 kg»: Arturs – čempions, Kārlim – 2. vieta.