Žēl bērzu, kuriem saknes tiek nobraukātas

Lasītājs jautā: Dzīvoju Meža ielā 2 – daudzdzīvokļu mājā, un mani ļoti satrauc tas, ka sētas pusē, ceļa malā, tiek novietotas automašīnas tieši uz koku saknēm, un tas jau notiek gadu gadiem. Vai tiešām nav iespējams uzlikt vismaz zīmi, ka stāvēt tur ir aizliegts?

Lasītājs jautā: Dzīvoju Meža ielā 2 – daudzdzīvokļu mājā, un mani ļoti satrauc tas, ka sētas pusē, ceļa malā, tiek novietotas automašīnas tieši uz koku saknēm, un tas jau notiek gadu gadiem. Vai tiešām nav iespējams uzlikt vismaz zīmi, ka stāvēt tur ir aizliegts?

Ar šo iedzīvotāja jautājumu vērsāmies pie Tukuma novada domes. Turklāt – divas reizes, jo pirmoreiz laikam devām neprecīzas norādes par cietušajiem kokiem, jo saņēmām skaidrojumu par daudzdzīvokļu mājas teritoriju: “Lai jautājumu par Meža ielu 2 skatītu satiksmes drošība komisijā, par ceļa zīmes uzstādīšanu, nepieciešams uzrakstīt iesniegumu, kuram piekrīt (vai par kuru nobalso, vai paraksta) vismaz trīs ceturtdaļas no visiem Meža ielas 2. daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem. Līdz ar to atbilstoši dzīvokļu īpašuma likuma 17. panta 7¹ daļai, lai pieņemtu lēmumu par šā likuma 16. panta otrās daļas 2. punktā minētajiem jautājumiem, nepieciešams, lai “par” nobalso dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vismaz trīs ceturtdaļas no visiem dzīvokļu īpašumiem.”

Tad Tukuma domē vērsāmies vēlreiz un ar vēl detalizētāku aprakstu. Un nu no Tukuma novada domes sabiedrisko attiecību speciālistes Sintijas Zekundes saņēmām šādu atbildi: “Ir noskaidrota atbilde uz iedzīvotāja jautājumu par Meža ielas 2 ceļmalā stāvošajām mašīnām (kas traumē bērza saknes). Posms no Raudas ielas līdz iebrauktuvei uz Tukuma VSAA nav Meža ielas 2 kopīpašuma teritorijā. Tas pieder «Tukuma slimnīcai», līdz ar to arī ceļa nomale, kurā aug bērzi, ir slimnīcas teritorija. Šis jautājums tika skatīts 11. septembra Satiksmes organizācijas un kustības drošības komisijā. Tika pieņemts lēmums, ka ceļa nomalē tiks novietota 326. ceļa zīme («Apstāties aizliegts»). Pēc būtības vieta, kur tiek novietotas mašīnas, ir zaļā zona, bet diemžēl tā ir izbraukāta un pēc tādas vairs neizskatās.

Komentāri

 1. Dzīvokļu īpašnieki kam pieder automašīnas , sāksim vākt parakstus , jo mums automašīnas nav kur novietot !

 2. Jā, un zīmi “Staigāt aizliegts” arī vajag uzlikt, jo ar kājām zāliens ir izstaigāts daudz vairāk nekā ar mašīnām! Takas un taciņas krustu un šķērsu!

 3. Pēc tam šai lasītājai būs jautājums Tukuma nivada domei kapēc pie daudzīvokļu mājas Meža ielā 2 nav kur novietot mašīnu. kārtējais bērnudārzs.

 4. Vispirms pie mājām vajag izveidot normālus stāvlaukumus un tikai tad uzstādīt aizlieguma zīmes …jo tas jau problēmu neatrisinās…

 5. Tads stavoklis diemzelir visa Tukuma daudzdzivoklu rajonos.Tukuma Namiem ir pilnigi vienalga, tie iekase naudu par apsaimniekosanu bet iekartot teritoriju ap majam tie necensasa.

 6. Aiz neko darit neviens neliek masinas zalaja zona, vienkarsi katastrofali trukst vietas kur novietot auto maju pagalmos..
  atbrauc vakaros majas un rinko 10 min lidz atrodi kur noparkoties.

 7. nu re ,esam bagāti ,jo katram mājas iedzīvotājam ,,gandrīz,,ir mašīna,un vel čīkstam nav naudas japalielina algas ,bet mašīna ir .,ko lai sakam no laukiem kur tiešām nav darba vietas ?

 8. Jūs domājat, ka tās mašīnas tik daudziem ir prieka pēc? Uz darbu ta kaut kā jātiek! Neba nu Tukumā tās darba vietas uz visiem stūriem mētājas kā jums liekas.

  1. Jā mums vajag tā mašīna , lai tiktu uz darbu un bērnu uz dārziņu aizvestu ! Tad redzi kur tā lieta , nevis koka saknes ,bet kādam skauž , ka viņam nav auto

 9. Pat divas mašīnas, jo laulātie brauc katrs uz savu darbu. Bagāti dzīvojam, bet bļaujam.

 10. Bet ko tad darīt ģomenei, ja vienam varbūt dabs ir Rīgā un otram Jelgavā. Pārdot mašīnu un stāties bezdarbniekos, lai kaimiņiem nav jāskauž?

 11. Bildē jau nu nekādi baigie glaunie auto nav. Parasti ikdienas grabuļi. Man vispār braucamais no pagājušā gadsimta un tūkstošgades. Ja kādam skauž kāda kaimiņa vecā grabaža, tad galvu jāiet ārstēt ar steigu.

 12. Ieteiktu domei aizbraukt uz Lietuvu un paskatīties stāvlaukumus pie daudzdzīvokļu mājām! Plaši, noasfaltēti, apzīmēti, un arī zaļā zona ir! Bet viss proporcionāli sakārtots mūsdienu vajadzībām, kad iedzīvotājiem ir daudz vairāk mašīnu kā padomju laikos, kad mājas celtas! Jāiet līdzi laikam!

 13. Izklausās pēc pensionāra bez mašīnas.
  … un jā, kokam saknes ir zem zemes. Tas, ka tur virskārtiņu nedaudz apbružā, neko neietekmē. Tad jau putns ar nedrīkst uz koka sēdēt, jo lauž zarus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *