Foto: timenote.info

Vai varētu būt jaunas apbedījumu vietas?

Lasītājas jautā: – Man tomēr tuvojas tas brīdis, kad tas būs aktuāli, un ne man vienai, tādēļ gribētos zināt, kā būs ar Meža kapiem. Man tur ir guldīti radi un, kā skatāmies, ir gana daudz tādu kapa vietu, kas netiek koptas, tāpat – brīvu vietu arī vēl būtu. Kāda iespēja, ka būs iespēja iegūt te kapa vietu, jo vēl pirms kāda laika to atteica? Savukārt Ozoliņu kapi ir salīdzinoši tālu no pilsētās, bet visi piederīgie – tieši Meža kapos.

Redakcija: situāciju komentēja Tukuma pašvaldības komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis: “Esam plānojuši nākamgad apsekot kapsētas un tiešām izvērtēt, kur kapa vietas netiek koptas, apbedījumi ir gana seni, lai no likumdošanas viedokļa varētu domāt, piemēram, par virsapbedījumu veidošanu.” Vispirms gan šīs acīmredzami nekoptās kapa vietas tiks noaktētas, tad mēģināsim sazināties ar īpašniekiem. Ja nekas nemainīsies, iespējams, senākās kapa vietas tiks nolīdzinātas un, ja cilvēki piekritīs šādiem virsapbedījumiem, varētu tikt piedāvātas šādas kapa vietas.” Šis jautājums, atzina komunālās nodaļas vadītājs, kļūst arvien aktuālāks, jo būtībā šobrīd vienīgā aktīvā kapsēta ir Ozoliņu kapi.

Komentāri

  1. Mēs dzīvojam laikā, kad visur runā par zaļāku valsti, bet neko nedarām lai tā notiktu. Tā kā man ir apbēdījumi Meža kapos, tad cik reizes eju uz kapiem tik vienmēr domāju, kad reiz beigsies tā bezatbildība un beidzot tiks sakopti kapi. Zinu daudz nekoptu kapu kur apbēdījumi ir no 70.-80 . gadiem, un nav palikuši neviens piederīgais un kopas jau faktiski pazudušas. Tāpat nekad neesmu redzējusi nevienu sludinājumu par to, ka jāpiesakās radiniekiem lai skaidrotu situāciju. Izskatās, ka vienkāršāk ir izcirst mežu un paplašināt kapus. Cik zinu kapu uzskaiti sāka pirms apmēram 11 gadiem, vai tiešām par šiem gadiem nekas nav izdarīts. Tā kā pēdējos trīs gados katru gadu kāds aizgāja mūžībā, tad katru reizi kā dzejolis bija jāatskaitās par mirušajiem (šajā kapu vietā ir 9 kopas). Man tiešām nav saprotams kur tad šie dati paliek , vai tikai kapu pārziņa blociņā? Varētu stāstīt ļoti daudz nepatīkamu faktu.

  2. Bija daži virsraksti un raksti bez kļūdām. Jau sabijos, kas noticis ar ntz. Vai tiešām sākuši pārlasīt to ko ievieto portālā? Lasu šo: “VAI VARĒTU BŪT JAUNAS APBEDĪJAMA VIETAS?”. Tomēr nē, ar ntz viss kārtībā, viss pa vecam…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *