Mašīnas divās rindās un atkritumi – jāpieskata pašam?

Lasītājs jautā: Pie Kurzemes ielas basketbola laukuma cilvēki ir salikuši mašīnas divās rindās, ko patiesībā nedrīkst darīt. Kā ir Rīgā, ja pie mājas ir nolikta mašīnas, atnāk pašvaldības policija un izmēra… ja nav trīs metri līdz otrai malai tad uzliek sodu.

Lasītājs jautā: Pie Kurzemes ielas basketbola laukuma cilvēki ir salikuši mašīnas divās rindās, ko patiesībā nedrīkst darīt. Kā ir Rīgā, ja pie mājas ir nolikta mašīnas, atnāk pašvaldības policija un izmēra… ja nav trīs metri līdz otrai malai tad uzliek sodu. Jo ātrā palīdzība vai ugunsdzēsēji savādāk nemaz netiek garām. Bet ko mums divās rindās saliek, tā vietā lai liktu garāžas vai stāvlaukumos, katrs grib mašīnu piebraukt pie sava dzīvokļa durvīm, ja varētu tad arī iebrauktu dzīvoklī. Man ir jautājums pašvaldības policijai, kas traucē šiem iedzīvotājiem uzlikt sodu? Vēl gribētu apjautāt kas traucē pašvaldības policijai atnākt uz Spartaka ielu 26, kur stāvlaukums un atkritumu urnas, atnākt privātās drēbēs un sastādīt kādus 20 protokolus, tiem kas ved no privātmājām atkritumus un gāž ārā daudzdzīvokļu mājas konteineros, par ko mēs pēc tam maksājam. Es jau par to jautāju sapulcē, man teica, lai es eju un vaktēju, bet vai man pensionāram ir kaut kas jādara, es jau savu laiku esmu nostrādājis.

Lai noskaidrotu situāciju sazinājāmies ar Tukuma pašvaldības policijas priekšnieku Armandu Hohfeldu. Pirmais jautājums viņam radās par to, kā tas ir domāts – divās rindās? Ja mašīnas esot saliktas abās ceļa malās, tad nekādas problēmas operatīvajam dienestam izbraukt neesot. Pēc mūsu ziņas saņemšanas darbinieki tikuši nosūtīti uz Kurzemes ielu, bet pārkāpumus tur neesot saskatījuši. Un ar piekļūšanu nekādas problēmas nav bijušas. – Mums pašiem mašīnas ir diezgan platas un mums izbraukt nekad nav bijušas problēmas. Jā, ar ugunsdzēsējiem varētu būt problēmas, esam mēģinājuši rast risinājumu… Lai visām mašīnām būtu vietas, visi pagalmi būtu pilnībā jāpārbūvē. Šajā brīdī sanāk tā, ka visas mašīnas ir jāizdzen no stāvlaukumiem, lai ugunsdzēsēji varētu piebraukt. Bet patiesībā, jau ja ugunsdzēsējiem vajadzēs piebraukt, viņi to izdarīs, kaut pāri puķu dobei, protams arī kāda mašīna varētu ciest.

Atkritumi no privātmājām?

A.Hohfelds skaidroja, ka šobrīd pašvaldības policijai esot savas metodes, kā pie šīs lietas strādā. Šobrīd strādājot uz vairākām adresēm, bet ne Spartaka 26. Bieži cilvēki ziņo, ka svešinieki met atkritumus daudzstāvu māju konteineros. Bet patiesībā ir tā, ka daudzām mājām neesot atkritumu konteineru laukumi pie mājas, bet viņiem ir iedalīti konteineri kuros viņiem ir jāmet. Kā piemēram  Meža ielas23 iedzīvotāji atkritumus nes uz Spartaka ielas 11 atkritumu konteineriem. Esot arī bijis piemērs, kad pie «Narvesen» kioska puses piebrauc mašīna un izmet atkritumus konteineros aiz tā. Bet noskaidrojās, ka tie bijuši cilvēki no Meža ielas18, kuriem tā ir oficiālā atkritumu izmešanas vieta. Un tādas esot neskaitāmas sūdzības, bet uz katru reaģējot, braucot un mēģinot noskaidrot situāciju. Pašvaldības policijas priekšniek piebilda, ka no Spartaka ielas 26 sūdzības nav saņemtas.

Komentāri

 1. Kārtējais ar dzīvi neapmierinātais pensis kas ar vienu kāju jau kapos. Tas pensis vispār saprot to, ka tikai retajam ir garāža ? Par musariem. Biju mežā. Savācu maisu musarus. Labāk mežā atstāt ?

 2. Uz Spartaka 26 musaru ved daudzi no citām mājām.Pats dzīvoju Nr26 un redzu kas tur notiek.Pa dienu vēl nav tik traki,bet pa tumsu tur rindas uz miskastēm.Esmu redzējis pat cilvēkus kuri dzīvo Durbē,izmetam savus sūdus tur. Tas nav normāli,ka citam jāmaksā par otra mēsliem.Pašvaldībnieki slinki.

 3. Celtnieku ielā katru pirmdienas rītu varētu paskatīties, kas notiek pie atkritumu konteineriem. Ik minūti stājas autiņi un atkritumi tiek mesti ārā kaudzēm. Pie kam, labi zinu, ka šie cilvēki nedzīvo ne Celtnieku ielas apkārtnē, ne Tukumā vispār. Baigi ērti un Celtnieku ielas iedzīvotāji tikai maksā.

 4. A huļe garāžu neīrē savam lūznim? Kad pērc mašīnu tad domā kur to bāzt. Pilnus pagalmus piebāzuši saviem dīzeļšrotiem, kačā pravas.

 5. Principa atbalstams būtu pasakums, ja uz vienu dzīvokli ir vairak masinas, tad jamaksa kads nodoklitis par katru nakamo, ja grib turet pie majas, ne attalaka stavvieta…. Citadi kka baigi nesmuki… Citam uz viena dzivokla ir 2-3 mašinas un citam del ta nav savu vienīgo kur nolikt.

 6. Nepatīk ka abās pusēs mašīnas liek? Nav jau problēmu, griezies Tukuma Domē un iesniedz, ieteikumu ka vajag pievienot papildus ceļa zīmi. Un lieta būs atrisināta, jo tagad jau drīkst braukt un likt. Pirms raksti ko šādu apskati apkārtni un novērtē visus faktorus kapēc šādi tiek darīts viss.

 7. Nabaga sovoki, viņiem pie visa vainīgi privātmāju īpašnieki, gan piecūko kāpņu telpas, gan atkritumu konteinerus pieber, gan ūdeni zog.

 8. Labrīt dauņi! Es vairs nevaru aizbraukt pie saviem vecākiem un palīdzēt iznest miseni, jo pie kaimiņmājas loga sēž atsaldēts pensis un piefiksē, ka es esmu no citurienes, nevis vietējais…. wtf pajolu bars! Banānu republika…

 9. Dīzeļšrots? Pats purkšķini ar benzīngāzi? Līdzjūtība… 😀

 10. Droši vien jūs neviens nebūsiet veci?Jauni aiziesiet…Nožēlojmā jaunatne!Vecākiem sveiciens!

 11. Bet tuvumà jau nav neviena stàvlaukuma!!! Tas tagad namjoks,ka basketbola laukumà jàtaisa stàvlaukums vai kà to saprast?!???

 12. Nu tad slikts dels esi, ja jau tik reti brauc pie saviem vecakiem, ka omītes tevi un tavu mašīnu ka tadu nav piefiksejušas…

 13. Pajols! Sēž te lauku portālā un ponto zīmulis. Vēl aizmirsi pateikt, ka esi stulbs un no sava tostera uz riteniem laikam pa nagiem dabūjis 😀

 14. Automašīna sen vairs luksus, kas vajadzīga ģimenes izbraukumiem viena. Automašīna ir vajadzīga katram ģimenes loceklim, kurš strādā, jo jānokļūst uz dabu, jāaizved bērns uz skolu, bērnudārzu, pulciņu. Un tas viss ir jāpaspēj. Kaut visvecākā, tomēr, a kuru to var izdarīt.

 15. Vedot bērnu uz Smilšu ielas bērnudārzu arī daudzi piestāj un izmet atkritumus, musm par tiem jāmaksā!!!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *