Liek mēnesi atstrādāt

– Man ir šāds jautājums – es gribu aiziet no darba, esmu jau atradis citu, bet tagadējā darba vieta man neizsniedz nodokļu grāmatiņu un liek mēnesi atstrādāt. Es gribētu uzreiz sākt strādāt citā vietā, bet tagad to nevaru. Turklāt man šajā darbā maksāja algu aploksnē, domāju, ka tas ir pietiekams iemesls, lai no darba aizietu.

Redakcija: Valsts darba inspekcijas galvenā valsts darba inspektore Agrita Auziņa paskaidroja, ka Darba likuma 100. panta «Darbinieka uzteikums» 1. daļa paredz, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Tā paša panta 4. daļa pieļauj šo termiņu samazināt, pusēm – darba devējam un darbiniekam – savstarpēji vienojoties. Savukārt 5. daļa nosaka, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, neievērojot šajā pantā noteikto uzteikuma termiņu, ja viņam ir svarīgs iemesls. Par šādu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības.

A. Auziņa skaidroja, ka parasti darba devēji 100. panta 5. daļai nepiekrīt, jo tas paredz arī papildu pabalsta izmaksu. Tieši ar šī panta piemērošanu saistītās lietas nonāk tiesā.

A. Auziņa informēja, ka informāciju iedzīvotāji var saņemt Valsts darba inspekcijā Tukumā, Tidaholmas ielā 3, pirmdienās un trešdienās no 9.00 līdz 16.00.

Komentāri

  1. Silti iesaku iet un lietu nosvest lidz galam , nav ko auklēties ar tiem "biznesa taisītājiem" kas ir nodokļu nemaksātāji! Paši jau ar labi esam, tad gad jau vairs netiekam galā sākam sūdzēties, bet to jau nav jāpieļauj no paša sākuma. viegli jau tā teikt, bet kamēr nesāksim paši rādīt ar pirkstu un nosaukt tos uzņēmumus kuri ved dubūltās grāmatvedības tikmēr jau nekas labāks nav gaidāms šai valstī kur nu vel tādā pilsētelē kā Tukums, kur viens otru pazīst labāk par sevi.
    Aizejot uz Tukuma VID jau saucamais darba devējs jau zin ka ir bijusi informācija par pārkapumiem, bet priekš tā ir augstākas institūcijas un dabun pa ausīm , cik stipri?! tas jau cits jautājums, bet efekts jau ir daži uzņēmumi jau ir dabūjuši. Ar laiku jau šiem piemirstas un sāk atkal melno – kriminālo darbību.

    Pēc savas pieredzes varu pateikt pēc Darba likuma 100.panta var aiziet momentāli, jo nekārtibas ir sastopamas visās darba vietās. Ja jau tās ir sastopamas pašās kontrolējošās institūcijās tad ko teikt!?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *