Kur palika krēsli?

Man ir jautājums par tautā saukto Gagarina prospektu – celiņš, kas savieno Meža un Kurzemes ielu. Mums tur kādreiz bija četri soliņi, jau pirms pāris gadiem pazuda viens soliņš ar visu miskasti. Bet pavisam nesen pazuda vēl otrs. Nu mums palikuši tikai divi soliņi. Tad nu tagad tur gandrīz notiek cīņa par to, kurš tur sēdēs.

Man ir jautājums par tautā saukto Gagarina prospektu – celiņš, kas savieno Meža un Kurzemes ielu. Mums tur kādreiz bija četri soliņi, jau pirms pāris gadiem pazuda viens soliņš ar visu miskasti. Bet pavisam nesen pazuda vēl otrs. Nu mums palikuši tikai divi soliņi. Tad nu tagad tur gandrīz notiek cīņa par to, kurš tur sēdēs. Tur bieži vien sēž bomži un dzer aliņu, bet mums, vecajiem, nav kur apsēsties. Cilvēks, kas turpat – 1. stāvā dzīvo, teica, ka tas noticis pa nakti. Un vēl – uz Kurzemes ielas pie bērnu dārza arī ir soliņš, bet, kopš notiek remonts, atkritumu urna ir pazudusi, un tagad tur viss tiek mests zemē. Vai tad tās atkritumu urnas ir tik dārgas, ka tās nevar nopirkt?

Ar jautājumu vērsāmies pie Tukuma domes izpilddirektores Daces Lebedas. Viņa skaidroja, ka domē šis fakts ir zināms – vandaļi pēdējo solu esot   izlauzuši ar visu stiprinājumu, turklāt – turpat pie iedzīvotāju logiem… Un neviens neesot zvanījis dispečerdienestam pa tālruni 8881, lai par to informētu: “Pirmo soliņu salauza, otro salauza. Tagad atlikuši divi veseli nabadziņi, bet nezinu, cik ilgi, bet šogad jaunus noteikti neliksim. Nākamgad budžetā plānosim četrus jaunus soliņus, lai skaisti un vienādi. Soliņi ir jāpasūta, jāizgatavo. Bet iedzīvotājus lūdzam – ja viņi redz, ka lauž un kaut ko demolē, zvanīt uz 8881.”

Komentāri

 1. nu tādus jauniešus paši esam izaudzinājuši,kuri nezin ko nozīmē ,,strādāt un taupīt,,.tā viņš diemžēl ir .

 2. Bet uz tiem pāri palikušajiem soliņiem jau neviens normāls nesēž – vai nu bomži,kas sūc alu,vai skaļi jaunieši ,aiz kuriem palikiem atkritumu kaudze …

 3. Paši noskatās , kā huligāni salauž soliņus, un pēc tam zvana uz redakciju, un uzdod muļķīgus jautājumus, kur palikuši soliņi.

 4. A tu pamēģini tiem jauniešiem ko aizrādīt,noliks tādiem mātes vārdiem,ka dzīvot negribēsi! Bet muņikiem nav jēgas zvanīt,viņi atbrauks pēc minūtēm 15,kad tie ielu bērni jau būs prom!

 5. Ja uz minēto numuru zvani palīdzību negaidi,vari nokļūt nepatikšanās,kā tas bija ar mani.

 6. Vislabākais risinājums būtu, ja katram dzīvokļa īpašniekam aizdurvē stāvētu kārtīga pīlādžkoka runga, lai pamanot šādus vandāļus varētu traukties ārā un nozilināt tiem sānus!

 7. Tai Nabadzina domes izpildirektorei ir vieta cirka, vai tur kur vina Nabadzite bija-kulturas nama. Vina ar savu aktiermakslu un radosos pieeju visu domes darbu ir sacakarejusi. Emocijas un skaita runa te neder.

 8. Sāksim jau ar to,ko ta Lebedas kundze citu var izdarīt? Nu fiksi fiksi aizauļot un uzklopēt jaunu soliņu? Protams ka viņa normāli izskaidroja kapēc šāda situācija ir notikusi.! Un tiešām cilvēki kas dzīvo pirmajos stāvos un tāpat ķīķerē kas ta tur ārā notiek? Varētu arī izsaukt to pašvaldības policiju!!! Jo patiesībā jau citu neko darīt nevaram,un rungas nepalīdzēs jo tiem bjauniešiem ir tiesības-ko mēs paši iedevām…taču pienākumus neieaudzinājām!!!

 9. Nobriedušā sabiedrībā par kārtību pilsētā ir atbildīgs ikviens tās iedzīvotājs, redzi nekārtību , ziņo policijai un citiem dienestiem. Pagaidām pie mums vairums uzskata , ka par visu jāatbild tikai policijai un Lebedai, tikmēr paši noskatīsies un šausmināsies , ka, ne policija, ne Lebeda neko neredz. Toties kāda enerģija šiem malā stāvētājiem un pa logu lūrētājiem rodas , kad aiziet uz lielveikalu meklēt ikdienas kašķi.

 10. Diemžēl, mūsu pilsētā ir tā, ka ne no pašvaldības, ne policijas nekādu palīdzību nav ko gaidīt, bet nedaudzie aktīvie iedzīvotāji, kuri gribētu, lai pilsētā valda kārtība, tiek uzskatīti par kašķēties gribošiem muļķiem. Šeit jau sen visiem viss ir atļauts un nevienam nekas par no nav bijis, nav un nebūs. Drīkst postīt apstādījumus, lauzt soliņus un bērnu rotaļu iekārtas, drīkst sarīkot diskotēku, kuras troksnis dzirdams stipri tālu, jebkurā laikā, bērnu rotaļlaukumos drīkst smēķēt,lamāties ar necenzētiem vārdiem un lietot grādīgos dzērienus, katru vakaru drīkst pa centrālajām pilsētas ielām rīkot drifta sacensības. Un viss šis ir tikai mazumiņš no visām patiesībā pilsētā valdošajām nekārtībām. Taču Lukmana kungam un viņa padotajiem ir dziļi vienalga kā dzīvo iedzīvotājs parastais, kurš nevar atļauties privātmāju prestižajos pilsētas rajonos.

 11. Domāju, ka kārtības uzturēšanai Tukumā ir n-tie policijas darbinieki, gan valsts, gan pašvaldības!
  Tātad, tiem arī jāuzņemās atbildība par kārtību pilsētā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *