Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Ko darīt, ja nav saņemta “vēlēšanu” vēstule?

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 13. maijs 12:39

– Sakiet, lūdzu, ko darīt, ja vēl līdz šim neesam saņēmuši uzaicinājuma vēstuli piedalīties Eiropas parlamenta vēlēšanās. Vēlēšanas ir jau 25. maijā, bet vēstuļu kā nav, tā nav. Turklāt, aprunājoties ar citiem cilvēkiem, uzzināju, ka daudzi šīs vēstules nav saņēmuši, un ir tādā pašā nesaprašanā – iet uz vēlēšanām, neiet, būsim sarakstā – nebūsim. Mēs, piemēram, dzīvojam vienā vietā jau 50 gadus un nesaprotam, kāpēc mūs ir aizmirsuši.

Redakcija: Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību vadītājs Ģirts Pommers skaidroja, ka ar vēstulēm ir problēmas: “Šogad iepirkumā uzvarēja cits pakalpojumu sniedzējs, kam šajā darbā bija maza pieredze, tāpēc esam saņēmuši jau 120 iesniegumus un sūdzības par šīm vēstulēm. Un tāpēc arī šim uzņēmumam esam piemērojuši līgumsodu. Tomēr neatkarīgi no tā, vai šī vēstule ir vai nav saņemta, mēs aicinām visus balstiesīgos iedzīvotājus piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Šī vēstule nenozīmē kādu īpašu aicinājumu piedalīties vēlēšanās vai apliecinājumu par iekļaušanu vēlētāju reģistrā, tā ir tikai informācija vēlētājiem.” Vaicāts, kā zināt, kurā iecirknī balsot, ja reiz nav vēstules, Ģ. Pommers skaidroja, – ja cilvēks nav mainījis dzīvesvietu, tad viņam ir jādodas uz to pašu iecirkni, kur viņš ir balsojis iepriekš. Ja tomēr  ir šaubas par iecirkni, var vērsties vietējā pašvaldībā un lūgt skaidrojumu vai zvanīt Centrālajai vēlēšanu komisijai pa tālruni 67049999. Savu vēlēšanu iecirkni noskaidrot var arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā, kur sadaļā “pakalpojumi/epakalpojumi/vēlēšanas” ir sadaļa “vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”.

Jāpiebilst, ka PMLP izsludinātajā konkursā par vēstuļu piegādi šīs tiesības ieguva SIA «Reller», kas aptuveni 1 450 000 vēstules bija apņēmies nosūtīt pat 311 750 eiro (bez PVN).Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. jap teica:

  Ko var liet!
  “Vaicāts, kā zināt, kurā iecirknī balsot, ja reiz nav vēstules, Ģ. Pommers skaidroja, – ja cilvēks nav mainījis dzīvesvietu, tad viņam ir jādodas uz to pašu iecirkni, kur viņš ir balsojis iepriekš”
  Vēstuli saņēmis neesmu, dzīvesvietu mainījis neesmu, vienmēr balsoju 2.vsk. Tagad pārbaudīju – Tukuma novada internātpamatskola!
  Bardaks!

 2. patriots teica:

  Šādā gadījumā ir jāsaķer galva un aiz bēdām jādara sev gals!

 3. jānis teica:

  kāda nozīme,kurš plukata brauks uz briseli-redzam no iepriekšējiem-labums=0,000….

 4. jucis teica:

  Ļeņinam bija tāds garadarbs “Ko darīt?”

 5. ass teica:

  japanem veca avize un plits jaiekurina ar to

 6. Eriks teica:

  Ja nav Sanemta vestule tatad tas nozimee ka neesi ieluugts un ka tu neesi svariigs valstij, Tatad nav jajiet uz velesanaam viss vienkarsi!

 7. civilā aizsardzība teica:

  Ja nav saņemta vēlēšanu vēstule, tad jārīkojas kā atomdraudu gadījumā- jāietinas baltā palagā un jādodas uz tuvākajiem kapiem.

 8. ??? teica:

  Nesaskatu jautrībai un sarkasmam īpašu pamatu. Ja vēstulei jābūt, tātad jābūt! Nodokļu nauda kādam ir samaksāta, darbs nav izdarīts, tātad naudai jāatgriežas budžetā un vainīgie jāsoda. Savukārt, ja atbildīgas instances pārstāvim jautā ko darīt, tad atbildei jābūt precīzai un nepārprotamai, nevis pilnīgi neprecīzai un neatbilstošai patiesībai.
  Kamēr katrs nedarīs savu darbu atbildīgi, lai kāds tas būtu, tikmēr būsim bedrē arvien dziļākā.
  Savs laiks un vieta jautrībai, savs nopietnībai

 9. jautrības nevar būt par daudz teica:

  Jebkurš kaut cik ar prātu apveltītais zinās kur sameklēt informāciju.
  Lētāko desu atrast prot ikviens pat bez reklāmlapiņu saņemšanas.
  Bet ja kādam nav pat tik elementāras dzīvesprasmes, tad labāk lai vēlēšanās nemaz nepiedalās.
  Kas notiek, kad vēlēšanās aktīvi piedalās kotlešelektorāts, varējām redzēt Saeimas vēlēšanās rudenī, kad tika savēlēti tādi paši kotlešdeputāti.

 10. Nu teica:

  liec miera kotletes man garso

 11. jautrītim teica:

  tu, klauns vispār izlasīji ko citi raksta? neviens nesūdzas, ka nevar atrast informāciju! šeit rakstā minētā informācija neatbilst patiesībai, tas viens; par nepiegādātajām informācijas vēstulēm nauda samaksāta, tas divi; turpini domāt, ka esi visgudrākais, tas viss.

 12. Skeptiķis teica:

  Vienīgi kam šīs vēlēšanas intresē 8r lauķi un pendžiņi-izdevība satikties un patarkšķēt

 13. Janka teica:

  kas ta nu ? Tak nesen te bija tas zemnieks Peisaks, ar Jānis vārdā , tāds bez matiem un teica ka pa viņu jābalso. Nu tak ir viņš tur tajā domē! Par ko tad vēl tagad?

 14. >ERIKAM teica:

  +5 UN NAV JĀMAKSĀ NODOKĻI,JO TU TAČU VALSTIJ NEESI VAJADZĪGS DDDDD

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool