Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kas tur lido?/VIDEO/

Šodien, 3. augustā, saņēmām vairāku satrauktu iedzīvotāju zvanus ar jautājumu, kas virs pilsētas lidinās. Ar labi sadzirdamu troksni, kas tai sekoja, vairāku stundu garumā debesīs bija redzama “reaktīvā lidmašīna“. Tā acīmredzami nebija tukumniekiem jau pazīstamā “Bite“ («Baltic Bees Jet Team»), tādēļ daudzos radīja bažas, vai tik nav noticis kaut kas slikts…Tāpat bija zvanītāji, kuri īpaši sašutuši bija par lidojošā objekta radīto troksni.

Par to, kas šodien virs Tukuma varētu būt  lidojis, interesējāmies «Civilās aviācijas aģentūrā». Kā pastāstīja Aivis Vincevs (V/A «Civilās aviācijas aģentūra» Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs), šī pilsētnieku redzētā lidmašīna ir tā pati «Bite» jeb reaktīvā lidmašīna «L39», kas gan vēl nav ieguvusi raksturīgo svītraino krāsojumu. Treniņlidojumi ir  saskaņoti un, pēc ilgāka pārtraukuma jeb pauzes, kas tika ieturēta, tie turpmāk varētu notikt arī biežāk. Katrā gadījumā pamata iedzīvotāju satraukumam par it kā svešu lidmašīnu, šajā gadījumā nav.

Aculiecinieka video:

Komentāri

 1. Protams, Vincevam viss kārtībā, bet iedzīvotājiem puse dienas troksnis mežonīgs un esmu pārliecināta, ka augstuma norma noteikti nav ievērota. Vai tiešām tieši pilsēta ir treniņu un mācību poligons.

  1. Tas bija mežonīgs troksnis????? Ha ha ha! Varbūt tukumniecei ir prātīgāk pie dr. Grīnfeldes aiziet un kādu tabletīti izprasīt?

   1. Vairāk traucē tie sīkie ar sašķūnētiem mopēdiem,kuri vakaros pa pilsētu gāzē kā negudri,diez vai ar tādu skaņu var iziet TA?

 2. Nu par visu ir satraukti, viss traucē, kādam jāsūdzas, utt….Reizēm šķiet pats ar sevi esi neapmierināts un tad arī visi citi krīt uz nerviem. Nupat jau iecietība nevienam nav nekāda..Kādreiz regulāri, lidoja, bija troksnis vai notika dziesmu vai deju svētki un visi bija apmierināti.

  1. Piekrītu Jums Zenta 100%. Kāds troksnis? Vakaros, kad puišeļi rullē ar mocīšiem un šperiņiem, mironi var pamodināt. Tukumnieki “uzsēdušies” uz lidmašīnăm.

 3. Pilsētnieki nav pieraduši kad gar turieni lido. Mēs durbinieki esam pieraduši tāpēc neviens te tam pat nepievērš uzmanību. Vismaz var just dzives nelielo atgriešanos vecajos labajos pirms covid .

  1. padomju laikos katru dienu šitā lidoja, un 10 x vairāk! visi bija pieraduši un neviens nesatraucās! Bet tagad – ai ai ai!

 4. Vienu vakaru pa Kurzemes ielu kaut kas brauca,troksnis bija liels!Vai Ntz varētu noskaidrot kas tur brauca?Man vispār traucē,ka pa ielu braukā!Nevar dzīvot!Iela jānojauc!

  1. Kā baļķvedēji pa nakti brauc pa Kurzemes ielu visa māja vibrē. Interesanti, cik ilgi vēl šitās vecās bloku mājas turēs, kad sāks brukt kā krievijā, pagrabs arī izskalojies dēļ nepareizas notekūdeņu sistēmas ierīkošanas, ilgi jau vairs nestāvēs…

 5. Mjā ir vēl pietiekoši debiloīdu,kam drīz pat sūdu mušu lidojumi būs par skaļu

 6. Tiem kuriem patika padomju laiki, iesaku doties uz Baltkrieviju, tad varēs klusēt un būt bezierunu paklausībā. Kāpēc man jāatceras kas bija okupācijas laikā, šobrīd es dzīvoju valstī kur katrs var izteikties, un, ja kādam tas nepatīk nelasiet, bet kravājiet koferus uz labāku valsti, kur ne runāsiet, ne rakstīsiet.

  1. Te neviens nerunā par vēlmi pēc padomju laikiem, bet drīzāk jau par aptizlēšanu no visām pusēm. Ir kam traucē kaijas no rītiem un vārnas, citiem traucē kad piedzēruši vēlu naktī bļaustās gar logiem, uttt. var jau kādreiz paklusēt ar savu neapmierinātību.

 7. Man vairāk patika gaisa balons, kurš virs pilsētas plivinājās ap astoņiem.

 8. ko juste nerkstat troksnisvinie trauce.
  varbut jums deretu atcereties kads bija troksnis 80tajos gados no padomju reaktivajam kara lidmasinam….
  tad sitas troksnis liktos peec oda siiciena…..

  1. Un mums tagad jātiecas uz 80 tajiem krievu laiku gadiem???? Jā, vot tad bija forši laiki, visi varēja braukt ar žiguli:))

  1. Man traucē kaijas, kuras barojas no konteineriem un rītos neļauj pagulēt, kā arī kaimiņš, kurš nespēj nomainīt sava autiņa čīkstošo siksnu.

   1. Jā,mani arī tās kaijas katru vasaru izbesī! Vasarā nav iespējams turēt pa nakti logu vaļā,jo viņas nez kāpēc arī naktī izmet pāris riņķus virs mājas,ķērkdamas,protams! Bet konteineri mums visi ir ciet un uz jumta arī visas ligzdas tika laicīgi aizvāktas! Varbūt pie kaimiņiem dzīvo…

 9. Nav ne vainas ,lidinas pirmkārt nelido jau vissu dienu cauri bez apstajas , troksnis nav nemaz baigais ne durbē kad esmu ne pašā tukumā un pluss arī forši paskatīties staigājot kā viņas lidinās. Nav ne vainas.

 10. Tā Lidmašīna ir pupu mizas, BET, kad pagājušajās brīvdienās naktīs gar Tukuma slimnīcu braukāja skaļi kaucoši auto….gribējās jautāt, kur skatās kārtībsargi….! Cilvēkiem, kuriem sāp ik milimetrs…ir diezgan grūti iemigt…., cik ĻOTI tiek piedomāts par sabiedrisko mieru….!?
  Bet …neizjutīsi – Otru nesapratīsi…!

 11. to jau vareja redzet ka ta ir tada pati ka visas parejas.tas butu tas pats ja pa ielu visu laiku brauktu 10 bmw un tad paraditos 1 balts. .krievu laikos te lidoja nakts vidu.nu un tie bija bumbvedeji,kuriem troksnis bija nezinu cik reizes lielaks

 12. Jā, padomju laikos 1×… 2 × mēnesī notika mācības, zemu lidoja, troksnis bija tāds, ka logu rūtis trīcēja. Bija interesanti. 🙂

  1. Piekrītu Jums Zenta 100%. Kāds troksnis? Vakaros, kad puišeļi rullē ar mocīšiem un šperiņiem, mironi var pamodināt. Tukumnieki “uzsēdušies” uz lidmašīnăm.
   Padomjlaikos “poļoti” bija ik vakaru, nevis 2x mēnesī.

 13. Troksnis vispār ir pupu mizas. Vot ,asfaltrūpnīca pārsimt metrus no dzīvojamām mājām ir nāvīgi. Ja atstāj pa nakti logu vaļā kakls sūrst un acis apsārtušas, pilna istaba baltu putekļu. Smaka šogad arī izteiktāka, laikam dēļ karstuma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *