Kas par traipiem uz pieminekļa?

Kāpēc pieminekļa betona daļas pārklājuši traipi? Tieši ar šādu jautājumu  8. aprīlī vērsāmies Tukuma novada domē, lai iegūtu skaidrojumu par to, kas noticis ar betona elementiem – plāksnēm un soliņiem – Z. A. Meierovica piemiņas vietā. Tos – citu vairāk un citu mazāk klāj balti plankumi, kas nekādi nedaiļo ne šīs plāksnes, ne arī piemiņas vietu kopumā.

Kāpēc pieminekļa betona daļas pārklājuši traipi? Tieši ar šādu jautājumu  8. aprīlī vērsāmies Tukuma novada domē, lai iegūtu skaidrojumu par to, kas noticis ar betona elementiem – plāksnēm un soliņiem – Z. A. Meierovica piemiņas vietā. Tos – citu vairāk un citu mazāk klāj balti plankumi, kas nekādi nedaiļo ne šīs plāksnes, ne arī piemiņas vietu kopumā.

Jau pagājušajā nedēļā par to norādīja tukumnieki, aicinot skaidrot, kāpēc par tik lielu naudu iekārtotajā piemiņas vietā jau pēc pirmās ziemas atklājies brāķis. Iedzīvotāji arī aicināja pievērst uzmanību betona segumam, kas vietās, kur ieliktas ziedotāju plāksnes, ir saplaisājis, turklāt arī Jaunās ielas ietves bruģis izskatoties kā pašķīdis uz visām pusēm, bet paša pieminekļa pamatne un citas spoguļveida daļas regulāri tiekot “izrotātas” ar pirkstu nospiedumiem un nereti arī – ar rupjiem zīmējumiem.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans skaidroja – ja piemiņas vietā būs kaut kas jāremontē, tad uzņēmējs SIA «Telms» to darīs par saviem līdzekļiem divu gadu garantijas laikā. Savukārt arhitekte Aivita Milta skaidroja, ka šīs betona daļas un arī pieminekli SIA «Clean R» regulāri tīra, lai nebūtu redzami roku nospiedumi un lai tiktu mazināti plankumi uz betona. Tukuma novada domes galvenā arhitekte Iveta Vistapole skaidroja, – tā kā betona plāksnes laukumā novietotas vēlā rudenī, kas bijis vēss un mitrs, šobrīd notiekot tā sauktā betona izsvīšana, kad tā sastāvdaļas iznāk uz āru, un tā visdrīzāk turpināsies tik ilgi, kamēr betons izžūs. Tāpēc vienīgā iespēja, kā šos plankumus mazināt, ir regulāri tos notīrīt, kas arī tiekot darīts, tomēr viņa aicināja sazināties ar būvniekiem, lai noskaidrotu tehniskās nianses.

Diemžēl ar SIA «Telms» pārstāvjiem mums sazināties neizdevās, jo uz tālruņa zvaniem uzņēmuma vadība neatbildēja. Tomēr solām skaidrot, vai šie plankumi ir, kā saka iedzīvotāji, būvniecības brāķis, vai, kā skaidro pašvaldības pārstāvji, vien pieļaujama betona reakcija uz mitrumu… Katrā ziņā pēc skaidrojuma vēl palika jautājums – un kurš un cik tad tagad maksā par regulāro ”svīduma” tīrīšanu?…

Savukārt, kas attiecas uz ”pašķīdušo” ietvi, kā jau pirms kāda laika bija skaidrojusi domes izpilddirektore Dace Lebeda, Jaunās ielas ietves bruģis sabojāts brīdī, kad ar smago tehniku no mašīnas izceltas pieminekļa daļas – transports uzbraucis uz bruģa, un tas izkustināts. Taču izpilddirektore solīja: tiklīdz sāksies bruģa remonta darbi, šī vieta tikšot salabota.

Komentāri

 1. Vajag dārgāk maksāt, tad būs vēl sliktāk. Kauns un negods, steidzīgi jālabo.

 2. Betons tā nesvīst. Viņam sviedros ir milti vai sāls? Ja tā būtu,tad šie plankumi parādītos jebkurā vietā. Betons ir uzsūcis to sāļo sniegu. Ūdens iztvaikojis,sāļi palikuši,cienītā galvenā arhitekte.

 3. Kādas tik stulbas atrunas neizdomā…tulit vajadzēs vēl puss miljonu lai to parodiju salabotu…

 4. Cerams, ka kāds vai kādi nav šad un tad piestājuši piemiņas vietas pakājē.

 5. Tie ir betona sāļi, kuri izdalās, ieteiktu uzlikt normālu izolejošu grunti un tad nokrāsot ar kārtīgu krāsu. Zinu ko runāju, pats ar to nodarbojos, esmu šādus redzējis daudz. Tā notiek ja grib ietaupīt

 6. Nereti uz ķieģeļu mūru, betona vai apmetuma virsmas rodas neglīti, balti vai pelēcīgi izsvīdumi, kas ne tikai bojā būves izskatu, bet arī var kļūt par cēloni mūra ārējo slāņu bojājumiem. Acīmredzot šim konstrukcijām nav izveidota pareiza hidroizolācija vai lietus un sniega kušanas ūdeņu novadīšanās sistēma, kā rezultātā ūdens filtrējās cauri konstrukcijām, tās vājinot un veidojot izsālījumus uz virsmas.

 7. tas izsāļojums droši vien no Dārza ielas brašajiem zēniem, kas mājās ejot no pilsētas “piesien āzi” uz pieminekļa…

 8. Neuztraucaties, tas viss ir speciāli. Pleķi ir tāpēc, lai piemineklis un laukums neizlektu un harmoniski iekļautos apkārtējā graustu ainavā.

 9. un tā būs pēc katras ziemas līdz tie izstrādājumi sāks plaisāt, pēc tam izjuks, bet garantija jau būs beigusies un lētais telms varēs atkal piķi grābt

 10. Būs labi, būs remonts, budžetā ir 250 tūkstoši paredzēti tam. Pēc nedēlas sākas darbi. Uzvarēja vietējā būvkompānija.

 11. Būs labi, būs remonts, budžetā ir 250 tūkstoši paredzēti tam. Pēc nedēlas sākas darbi. Uzvarēja vietējā būvkompānija.

 12. Tā ir materializējies to ļautiņu pazaudētais kauns, kas par to milzīgo naudas kaudzi šo parodiju ieviesa…

 13. Tumsā tas laukums vēl tā, bet braucot garām gaismā uz veco māju fona tas laukums izskatās kā svešķermenis

 14. Tauta tagad šūmējas par nesen uzblieztās betona karikatūras tehnisko stāvokli, jo nesaprot, ka par tik niecīgām naudiņām neko labāku izpildīt nebija iespējams. Tā tikai no malas liekas, ka summa par šī bezjēdzīgā monstra uzstutēšanu bija iespaidīga, bet vai kādam ir informācija par reālo būvniecībai atvēlēto finansējuma daļu. Ir taču jāsaprot, ka pašvaldības medus pods tuvojas stadijai “iztukšīts”, no kā izriet arī attiecīga rīcība. Un lai kāds no būvniecības izmaksām neko nejēdzošs elements mēģina man pierādīt pretējo!

 15. Man liekas ka tas piemeneklis labi iederaas starp graustiem, Struklaku jau nevajag atjaunot prieks kam tur tapat nau ko redzeet bet so pieminekli visa pasaule brauks lukoties!!!!!! Ar so pieminekli tukums labi nopelniis uz turistu reikina.

 16. Piemiņas vieta ? Nu ko var d..st ?! Kurš tur kaut ko piemin ? Lukmanis Zālīti ? Nikolajevs Rudovski ?

 17. Varikapam
  Iespējams, ka piemin gan, jo ir taču tik patīkami stāvēt šī monstra pakājē, taustīt piestūķētos naudas makus un vīpsnāt par sabiedrības un domes deputātu opozīcijas veltīgajiem pūliņiem noskaidrot šī ērma uzsliešanas patiesās izmaksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *