Kāpēc nozāģē košumkrūmus?

Lasītājs jautā: dzīvoju Celtnieku ielā 2-16 jau kopš šīs mājas nodošanas brīža – apmēram no 1973. gada. Kad māju nodeva ekspluatācijā, mēs bijām jauni un centāmies apkārtni padarīt skaistāku – sastādījām ceriņus, jasmīnus, kastani un vēl kādus krūmiņus. Bet nu, šīs nedēļas sākumā, neviens nevienam neprasīdams, no «Tukuma namiem» manus skaistos jasmīnus nozāģēja.

 

Dzīvoju Celtnieku ielā 2-16 jau kopš šīs mājas nodošanas brīža – apmēram no 1973. gada. Kad māju nodeva ekspluatācijā, mēs bijām jauni un centāmies apkārtni padarīt skaistāku – sastādījām ceriņus, jasmīnus, kastani un vēl kādus krūmiņus. Bet nu, šīs nedēļas sākumā, neviens nevienam neprasīdams, no «Tukuma namiem» manus skaistos jasmīnus nozāģēja. Es tā raudāju, jo mēs stādījām, lai būtu skaisti!… Un tie strādnieki, kas to darīja, bija ļoti rupji. Tā arī es nesapratu, kas noticis, kāpēc bija jānozāģē, ja neviens no mums nebija sūdzējies… Bet tad pie manis atnāca sieviete un pastāstīja, ka ar to zāģēšanu viss ir sajaukts, jo viņa lūgusi «Tukuma namiem», lai otrpus mājas nozāģētu jasmīnu, jo tas aizēno logus. Viņa stāstīja, ka bija iedevusi adresi, telefonu un ka varēja taču piezvanīt, pirms sāka zāģēt nepareizo jasmīnu. Un kāpēc viņi manī neklausījās, kad es teicu, ka manu jasmīnu nevajag nozāģēt?!… Zem tā zariem ir soliņš un vasaras karstajā svelmē tā bija viena no retajām vietām, kur ēnā atveldzēties. Un ja jūs zinātu, cik tas bija skaisti, kad tie ziedēja!?… Tagad tur ir basa vieta…

Lai noskaidrotu, kas un kāpēc pēkšņi, vasaras beigās izlēmis, ka jānozāģē jasmīnkrūmi, sazinājāmies ar mājas apsaimniekotāju – SIA «Tukuma nami». Uzņēmuma sekretāre Alla Petrova skaidroja, ka arī pie viņiem cilvēks ir vērsies tieši ar šādu jautājumu. Bet jau pirms kāda laika no namiem Celtnieku ielā 2 un 4 ir atnests iesniegums, kurā daži iedzīvotāji lūdz apzāģēt ceriņu un jasmīnu krūmus mājas sētas pusē, kā arī pie ceļa. Iesniegumu parakstījuši 12 cilvēki. Un, kā skaidroja A. Petrova, ja šāds skaits iedzīvotāju lūdz, tad «Tukuma nami» arī lūgumam atsaucoties. Tas neesot nekas nosodāms, ja lielākā daļa mājas iedzīvotāju tam piekrīt. Un piebilda, ka jasmīni ir tikai atsēdināti uz celma. Tas ticis darīts arī tādēļ, ka krūmi bijuši ļoti veci. (Tātad tie, visticamāk, ataugs un, iespējams,  ziedēs jau nākamajā pavasarī. – Red.) A. Petrova arī apgalvoja, ka nekas nav sajaukts un nozāģēti ir tie krūmi, kas prasīti. Darbu vadītājs arī konsultējies ar ainavu arhitektu par to, kurus krūmus vai kokus drīkst un kurus nedrīkst zāģēt. Un viņš skaidrojis, ka ar vecajiem kokiem esot tā, ka tie jāzāģē līdz apakšai, lai atkal augtu jaunie dzinumi. A. Petrova arī piepilda, ka  saprotot cilvēka pārdzīvojumu par krūmu, kuru stādījis pirms 40 gadiem, bet nākot jauni iedzīvotāji ar jaunu skatījumu. Bet jebkurā laikā esot iespēja griezties «Tukuma namos» ar iesniegumu (ar savāktiem parakstiem) par to, ka vēlas atjaunot stādījumus un ka piekrīt tam, ka par to maksā no savas apsaimniekošanas naudiņas… Un tas tikšot izdarīts.

 

Komentāri

 1. Kāds skaistums var būt tādiem pirms 45 gadiem stādītiem un nekoptiem jasmīniem, ar daudziem nokaltušiem zariem?
  Bez tam pie daudzdzīvokļu mājas nevar būt ”mani jasmīni”.
  Vieni penši uzpasē katru iznesto atkritumu spaini, citi ”savus” nekoptos jasmīnus.
  Vēl tikai pietrūkst tāda , kurš būs sašutis par nopļauto manu zāli, jo tanī zālē jaunībā izgulēju dzērumu.

 2. Spartaka ielā 26 pie pašiem logiem aug mežābele,jau lidz 3 stāva logiem,bet nami atbrauc un nozāğē ceriņus.

 3. Tā diemžēl ir ar tiem pēckara, kolhoza laika ļaudīm, neko nenizāģēs, neko neizmetīs, dzīvos ieauguši un iekrāmēti nevajadzīgos lūžņos.

 4. Padomiešu galvenā iezīme ir vēlme dzīvot atkritumos un krūmos.
  Pastaigājiet pa padomiešu daudzdzīvokļu namu pagalmiem, visi pirmā stāva dzīvokļi ir krūmos ieauguši tā ka zari un pa tiem peles jau lien uz lodžijām un pa logu iekšā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *