Kāpēc jāmaksā vairāk nekā rakstīts biļetē?

Lasītājs jautā: Es vēlos noskaidrot, kāpēc ir radusies tāda neskaidrība ar autobusu biļetēm, braucot no Tukuma centra uz Tumi. Man tā gadījās vairākas reizes, tāpēc vēlos noskaidrot, kam taisnība – man vai šoferītim. Kā jau ierasts, parasti šoferim par braucienu uz Tumi devu 70 centus un tā darīju arī šajā reizē, taču, kad apskatījos izsniegtajā biļetē, tajā bija rakstīti tikai 65 centi.

Es vēlos noskaidrot, kāpēc ir radusies tāda neskaidrība ar autobusu biļetēm, braucot no Tukuma centra uz Tumi. Man tā gadījās vairākas reizes, tāpēc vēlos noskaidrot, kam taisnība – man vai šoferītim. Kā jau ierasts, parasti šoferim par braucienu uz Tumi devu 70 centus un tā darīju arī šajā reizē, taču, kad apskatījos izsniegtajā biļetē, tajā bija rakstīti tikai 65 centi. Kad prasīju šoferim, kas par vainu, kur mani pieci centi, viņš dusmīgi atteica, ka kases aparāts tā ieregulēts, bet jāmaksā 70 centi. Kad braucu nākamo reizi – tas pats. Un šoferis atkal sadusmojās, kad par to aizrādīju. Redziet, ne jau to piecu centu dēļ es to teicu, man arī citi cilvēki pārmeta, ka strīdos, bet gan principa pēc – ja reiz biļetē rakstīti 65 centi, kāpēc no braucējiem prasa 70 centus? nekur citur taču tā nav. Un ja tiešām vaina ir kases aparātā, kas tā arī varētu būt, vai tad šoferis nevar par to informēt savu uzņēmumu, lai problēmu novērš?! Lūdzu, palīdziet, tikt skaidrībā, kam taisnība.

Redakcija: SIA «Tukuma auto» valdes loceklis Rolands Melderis, kam nosūtījām gan šo jautājumu, gan arī mums iedotās biļetes, pagājušajā nedēļā mums paskaidroja, ka, saņemot šo informāciju no redakcijas, ticis pārbaudīts, vai teiktais atbilst patiesībai, un tiešām atklājusies problēma autobusa biļešu aparāta programmā: “Vispirms, lai būtu skaidrība – par braucienu līdz Tumei no pilsētas tiešām ir jāmaksā 70 centi. Pēc tam, kad no jums saņēmām šo informāciju, pārbaudījām tarifa tabulu autobusa biļešu aparātā un secinājām, ka no Autotransporta direkcijas ir saņemta nepareiza tabula, tāpēc arī biļetē bija rakstīti šie 65 centi. Mēs paši to bijām palaiduši garām, jo līdz mums šāda ziņa līdz tam nebija nonākusi. Iespējams, tas tā bija arī tāpēc, ka uz Tumi sāka braukt jauns šoferis, kas zināja, ka līdz Tumei pasažieriem ir jāmaksā 70 centi, taču tā īsti neprata atrisināt situāciju ar biļešu aparātu. Tagad viss ir atrisināts – esam no direkcijas saņēmusi jaunu tarifa tabulu, un tagad biļešu aparāts drukā pareizas biļetes.” R. Melderis aicināja pasažierus par katru braucienu ņemt biļeti, jo, pirmkārt, biļete ir apliecinājums tam, ka pasažieris par braucienu ir samaksājis, otrkārt, lai būtu apliecinājums situācijās, kad rodas domstarpības, kā arī, lai nebūtu nepatīkamu brīžu tad, kad autobusā iekāpj kontrole.

Komentāri

  1. Katrs par citiem spriež pēc sevis. Ja pats šmaucas 5 centu dēļ ,tad domā , ka visi tā dara. Tik daudz jau nu pašam prāta vajadzēja būt, ka šoferim 5 centu dēļ nav vajadzīgas nepatikšanas , jo visi zina kādi kapeikp.sēji mēdz būt klienti.

  2. A ko lai saka braucot uz Stradiņijem?Prasi biļeti lidz Liepajas ielai.Taisni tur ir autobusa pietura a bet naudu par braucienu jamaksa lidz Rigai

  3. Visapkārt tikai vieni vienīgi shēmotāji, šo shēmu izdomājis Tukuma mafijas piecinieks, kur katrs savā kabatā iebāž veselu centu.

  4. NENU KAPEIKU PI,,,,,, BET UZNEMEJI 🙂 NEIZLIETOTO DEGVIELU TACHU VAR SAVA MASINITE IELIET, IR JAU PAMANITI UZ NOBRAUCAMAJIEM CELIEM SOFERISI AR KANNAM PUMPEJOT DIZELI ARA 🙂

  5. te jau ne tas staasts par tiem pieciem centiem.bija,nebija,nepamaniju utt.kas tas par p…i vispar tur sezh un neko nedara.laikam pa degunu sen nav dabujis.

  6. Pie ārsta jums 5centu vietā paprasīs 500eu.eh kapeikpī..kas kapeikpī.Autobusā lieniet iekšā pa velti,nekas jums par to nebūs,nebaidieties.Pasakiet šoferis neiedeva biļeti ,bet es naudu iedevu.Šoferim Kolima garantēta.

  7. Nu Tumes uz Tukumu(arī caurbraucošie autobusu vadītāji) reizēm neizsniedz biļetes. Esmu pat pieprasījusi tās. Ja vadītājam nav kauns, kāpēc es nevaru prasīt to, kas man pienākas.Iesaku tā darīt katram pasažierim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *