Kā lai iztiek bez siltā ūdens?

Lasītājs jautā: – Vai tiešām es tāds esmu vienīgais Tukumā, kuram šķiet, ka pārtraukt siltā ūdens padevi uz vairāk nekā diviem mēnešiem īsti civilizēti 21. gadsimtā nav? Vai tas ir vienīgais veids, kā organizēt darbus?

 

– Vai tiešām es tāds esmu vienīgais Tukumā, kuram šķiet, ka pārtraukt siltā ūdens padevi uz vairāk nekā diviem mēnešiem īsti civilizēti 21. gadsimtā nav? Vai tas ir vienīgais veids, kā organizēt darbus? Varbūt kaut kāds boileru lobijs? Kurš par to atbild?

Redakcija: Sazinājāmies ar SIA «Amatnieks» valdes priekšsēdētāju Janeku Žižņevski, kura uzņēmums šobrīd rekonstruē siltumtrasi Kurzemes ielā (tieši šo darbu dēļ šobrīd lielā daļā pilsētas nav karstā ūdens). J. Žižņevskis skaidroja, ka nav cita varianta, kā nomainīt siltumatrases caurules, kā tikai, tās demontējot. Un nav citas iespējas, kā nodrošināt karsto ūdeni, ja nav cauruļu, nav siltumatrases: “Tāpat nav iespējams nodrošināt siltumu vienai ēkai, kuras caurules jau šobrīd ir nomainītas, jo sistēma ir vienota, nav alternatīvu tīklu, kurus šādās situācijās varētu izmantot. Mēs jau tā cenšamies līdz pēdējam nodrošināt iedzīvotājus ar ūdeni un to atslēdzam tikai tad, kad jau ir atvestas jaunās caurules, lai gan patiesībā tas rada kavējumus. Vispareizāk būtu bijis slēgt visu trasi, jo tas palīdzētu darbus veikt ātrāk, taču mēs apzināmies tās neērtības, kādas šī rekonstrukcija rada cilvēkiem.”

Vaicāts, vai ir kāda alternatīva, kā vēl varētu nodrošināt karsto ūdeni, J. Žižņevskis skaidroja, ka jau dzirdējis runas par to, ka varētu izmantot mobilās katlu mājas, taču tādas līdz šim nekur neesot izmantotas: “Tas nozīmē uz atsevišķa siltumtrases atzara uzbūvēt katlu māju, piemēram, apkurei ar šķidro kurināmo jeb dīzeļdegvielu ierīkot skursteni, sūkņus, izveidot cirkulācijas sistēmu, lai varētu nodrošināt siltumu, turklāt kopumā pilsētā vajadzētu četras šādas katlu mājas, kas izmaksātu ļoti daudz. Un arī tad ne visas mājas varēs saņemt silto ūdeni. Tā lielākā problēma, ka mēs neremontējam kādu atzaru, bet maģistrālo siltumapgādes sistēmu, kurai nav alternatīvas. Ja, piemēram, mēs būvētu jaunu siltumtrasi – ierīkotu jaunas kameras, jaunas caurules, tad varētu darīt tā, ka izbūvē jauno trasi blakus – pa ielu vai ietvi, un, kad tā ir gatava, vienkārši sistēmas pārslēdz, bet šāda jauna trase izmaksātu daudz dārgāk nekā esošās rekonstrukcija. Šajā situācijā nav cita risinājuma esošās trases rekonstrukcijai, kā vien tas, kuru šobrīd īstenojam.”

Komentāri

 1. Ja abas rokas ir kreisās, aug no stipri zemas vietas un galvā tikai viena rieva un tā pati no cepures , tad katra diena nes tikai nepatikšanas.
  Normālam cilvēkam mājās ir plīts ar katliņu un tējkanna, tad kur ir problēma.

 2. ārā 30 grādi,dzīvoklī arī ,bet kādam vēl vajag silto ūdeni? Katru rītu un vakaru eju aukstā dušā un pēc silta ūdens nemaz neilgojos!

 3. Trubas mainit ir normali.. bet kapec tik ilgs termins??
  2.5 menesi mazaja Tukuma, sudigi

  1. Mēs par to pašu, elementāri mazgājot matus tādā ūdenī var meningītu vēl dabūt! Ūdens ka no avotiņa -ledains!!!! Un pirkt boileri uz 2,5 mēnešiem ir absurds!!!!

   1. Vispār boilers atmaksāsies ātri, tik viens mīnus , jāizplēš to idiotiski “čūsku” no vannas istabas un jāatslēdz silto ūdeni….
    Ekonomija 60 – 75%…
    Jauntukumā visi apmierināti

 4. Ir nu gan cilvēki jocīgi . Dzīvo tādās mājās , kur viņiem pieder tikai tās bikses kas ir kājās , un domā ka nu viss būs kā paradīzē . Siltumtrase pieder citam , katlumājas arī citiem , elektrība arī ne pašam . Nu tad esi mierā , kad kko noslēdz vai kko nogriež . Ja neapmierina tādi dzīves apstākļi , kur par tavu dzīvi nosaka kāds cits kad mazgāsies un kad nē , tad pērc zemi , cel savu māju , un kurini un mazgājies kad vien gribi un kad negribi . Ko var žēloties un būt neapmierinātiem , sildi ūdeni tējkannā un mazgājies jopcik !

 5. nedzivoju tur,bet dotajaa briidi toch man silto uudeni nevajag.pat piecos no riita jaaiet avota auksto udeni uzliet uz galavas.par pirti vispaar domas nav.jaa,ok.,novembrii buutu cita runa.

 6. Ja vienu cilvēku apmierina šī brīža situvācija un pārējos 500 nē, tad ja mācaties matemātiku 1pret 500 situvācija vidēji ir normāla

 7. Man jau patīk tas ka, tika sākti visi rakšanas darbi un pēc tam tikai tika sūtīti materiāli, lai pabeigtu šo darbu. Ja būtu sākumā visi materiāli dabūti un tad tikai sākti šie darbi, tad nebūtu vēl tik slikti to nedēļu bez ūdens padzīvot. Tākā tas ir amatnieks viņi neizdarīs savu darbu līdz 30. septembrim.

 8. kāpēc Tukumā vispār vajag silto ūdeni. Te dzīvo latvieši- alu cilvēki, kuri savus zīdaiņus mazgā āliņģī un audzina par īstiem spartiešiem. Lepojos ar tukumniekiem!

 9. es savua 3 bērnus uzaudzināju Tukumā mājā,kur vispār nebija ūdens iekšā! Ar spaiņiem ienesām ,ar spaiņiem iznesām.Sildījām uz plīts. Jūs tā kā tādi tizleņi – nevar 2 mēnešus bez siltā ūdens! Ielej no rīta to ledaino ūdeni spaiņos,vakarā karstajā dzīvoklī būs jau remdens – varēsi mazgāties! Būtu priecājušies,ka jums tiek dota iespēja norūdīties,bet nē,šie nabadziņi ,redz,meningītu dabūšot! A kad ziemā -10 grādos visi staigā bez cepures,tad nedabūs,ko?

  1. Vispār ir 21 gadsimts… progress tā teikt..vēl akmens laikmetu atceramies, gribas komfortu un kaut remdenu ūdeni no krāna… viņš tiešām ir ledains..

 10. Būtu paņēmuši normālu uzņēmu nu nejau Amatnieku!!! Liepāja renovēta arī un tika atslēgts uz 1 dienu kamēr cilvēki bija darbā. Bet tie taču ir Ziznevski visu apisej*

 11. Tu pats saproti ko pats raksti. 1 diena tu vari sev dzivokli salabot nejau lielo trasi. Visur vienmer ir labi tur kur mees neesam!

 12. Amatnieks ir tāds haltūrētāju kantoris, ka bail. Tuvumā nevar iet kur viņi ko labojuši vai cēluši. Tās manas domas. Nākamaā lieta – dzīvot ar boileri ir kudi lētāk kā lietot pilsētas karsto ūdeni. Ūdeni notērējam ap 4 kubi ģimenē. Lielais vairums ir siltais ūdens. Par elektrību boilerim samaksāju ap 5eur, par pilsētas karsto ūdeni bija ap 20.

 13. Wonder, par 5 eiro boileri neuzturēsi, ja nu vienīgi – neieslēdzot. Netici – uzliec kontrolskaitītāju…

 14. Amatnieka darba kultūra ir vnk fenomenāla – un tas, ka var piebraukt 6 no rīta pie loga ar ekskavatoru pielaist pilnu dzīvokli ar izplūdes gāzēm ir laikam normāli?
  Lai jau strādā, bet nav jau uz neapdzīvotas salas… Un tas kas nāk no mutes laukā strādniekiem arī liek aizvērt logu…

 15. Nu tak jāsmejas , palasot ko tik cienījamie tukumnieki raksta, “ārprāts šausmas vasarā nav karstai ūdens ko nu lai dara “laikam lai saprastu ka tāda tipa uzņēmums savu darbus var veikt tika vasarā, smadzeņu par maz .
  Uzņēmums malači vismaz sačinīs resno maģistrāli, zudumu būs mazāk, ziemā siltāk !
  A varbut vajadzeja ziemā to darīt , tad vismaz būtu par ko te bubināt !!! 😀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *