Attēlam ir ilustratīva nozīme

Policisti Tukuma novadā konstatē aizliegto Krievijas televīzijas kanālu retranslāciju

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas 12. maijā, veicot pārbaudes autortiesību un blakustiesību pārkāpumu jomā, divās publiskās vietās Tukuma novadā konstatēja aizliegto Krievijas Federācijas televīzijas kanālu retranslāciju. Par minēto likumpārkāpumu tika sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi – vienā gadījumā pret juridisku personu, bet otrā gadījumā – fizisku personu.

Saistībā ar konstatētajiem autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem juridiska persona ir saukta pie administratīvās atbildības, savukārt pret fizisko personu pārbaudes administratīvās lietvedības ietvaros turpinās.

Likumsargi vērš uzmanību, ka vairākas Krievijas Federācijā veidotas televīzijas programmas ietver ziņas, aicinājumus un dezinformāciju, kas rada būtisku apdraudējumu valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai, un ir aizliegtas saskaņā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņu padomes lēmumiem. Turklāt atbilstoši praksē novērotajam, televīzijas programmas, kurās ietvertās ziņas un aicinājumi rada būtisku apdraudējumu valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai, tiek izziņotas, izmantojot nelegālās televīzijas sistēmas.

Policisti Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā pievērš pastiprinātu uzmanību aizliegta audiovizuāla satura retranslācijai un arī turpmāk veiks profilaktiskos kontroles pasākumus ar mērķi informēt sabiedrību par retranslācijai aizliegtajām televīzijas programmām, kā arī brīdināt par atbildību nelegālu sistēmu izmantošanas gadījumā. Likumsargu pārbaužu mērķis nav sodīt iedzīvotājus, bet gan aizsargāt Latvijas informatīvo telpu un pašus cilvēkus.

Atbilstoši Aizsargāta pakalpojuma likumam par ierobežotas piekļuves sistēmu prettiesisku ražošanu, importēšanu, izplatīšanu, iznomāšanu, pārdošanu vai cita veida atsavināšanu komerciāliem mērķiem, kā arī par nelegālu sistēmu uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu komerciāliem mērķiem fiziskai personai piemēro naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskai personai — no 350 līdz 1400 eiro.

 

 

Komentāri

 1. Cik slimam jābūt, lai no laba prāta līstu rašas atejbedrē un par to vēl maksātu naudu.

 2. Tad tāpēc te visapkārt joprojām ir galvā dr.ztie,kam visur rādās nacisti???Nabaga tauta…

 3. Redakcijai gan būtu vēlams nemaldināt sabiedrību un paskaidrot,ka atbildība skatītājam ir TIKAI PAR NELEGĀLU TEHNISKO SISTĒMU IZMANTOSANU un nevis par Krievijas jebkādu kanālu skatīšanos,kurus savUkārt var skatīties smart tv caur daudz un dažādām gan maksas,gan bezmaksas platformām,piemēram peer, persik u.t .t.

  1. Tieši tā. (beidzot! Krievijas kanālu skatīšanās zem segas, kā Amerikas balsi savulaik… Nekas nav mainījies)

     1. Tie suņu murgi ko tur stāsta tev liekas normāli???Tur ir jābūt garīgi slimam vai 3 gadus vecam lai tam ticētu!!!

      1. Katraa gadijumaa ,detalizeeti,skaidri un kapeec. Kaadu taisniibu tu skates kaadus tv?

       1. Tas,ka ASV taisa vīrusu kas nogalina tikai krievus tev liekas ticami???Vai tas,ka Ukraiņi visu laiku bumbo savas pilsētas un krievi tur tikai ieradušies skatīties un neko nebumbo tev liekas ticami?Saprotams,ka katra puse kaut ko piepušķo,bet nu tie krievu kanāli ir vienkārši komēdija!

        1. Esi runājis ar kādu krievu no krievijas?viņi pat nezina,ka Ukrainā ir karš!Viņi pat vārdu karš nedrīkst lietot!Parādi viņiem bildes vai video kas īsti notiek Ukrainā-viņi neticēs!Viņi jau ir citā realitātē ar savu mākslīgo tv informāciju un izolāciju no pārējās pasaules!

         1. Skaidrs,man ir dota iespeja redzeet abas poses,izdariit secinajumus. Juus atkal ierobezoti viena taisniiba. Atgaadina psrs laikus,kur bija tikai viena taisniba! Es neesmu ne par ukrainjniem, ne krieviem .

          1. Tavā vatestānā arī ir PSRS laiki…

           Visa pasaule brīvi var skatīties info no visām pusēm, bet tikai krievam ir savējā un vienīgā patiesība 😀

 4. Ja ir, kas skatās Pomoinajas Federasijas propagandu, tad nav jābrīnās no kurienes izlien visādi antivakseri un gobzemja-šļesara atbalstītāji.

  1. Pamuļķit, pats saprati,ko uzrakstīji?! Nez kādā palīgskolā šitādus izlaiž-latviešu gramatikas un stilistikas virsotnes

 5. Pidar bah – atbrauc pie manis – man mājās ir tikai aizliegtie krievu kanāli. Pamēģini Ienākt manā sētā, mājā un par to pārliecināties. Kā tu, mēsls, domā – dzīvs iznāksi no manas sētas ?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *