Attēlam ir ilustratīva nozīme

Lapmežciemā uzdarbojas zagļi!

Laikā posmā no 17. līdz 21. novembrim Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēts 51 notikums, uzsākti 4 kriminālprocesi un 53 administratīvā pārkāpuma procesi. 14. novembrī Tukuma novada Lapmežciema pagastā, izsitot otrā stāva balkona durvju stiklu, iekļūts dzīvojamā mājā, no kuras nozagti dabīgās kažokādas sieviešu mēteļi, cepures un elektriskie sildītāji. Nodarīts materiālais zaudējums 1400 apmērā. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

 

Dzēris velosipēdists

  1. novembrī Kandavā vīrietis vadīja velosipēdu pa Lielo ielu, būdams 1,21 promiles reibumā. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 120 eiro.

Kad negadījuma vietu atstāj abas iesaistītās puses

  1. novembrī Tukuma iecirkņa darbinieki saņēma informāciju, ka ārstniecības iestādē atrodas sieviete, kura guvusi miesas bojājumus, kad šķērsojusi brauktuvi un viņai uzbraukusi mašīna. Sieviete likumsargiem skaidroja, ka viņa no rīta ap 8.00 esot šķērsojusi ielu pa gājēju pāreju pie zaļās luksofora gaismas, kad viņai uzbraukusi automašīna. Automašīnas vadītājs esot palīdzējis piecelties un piedāvājis izsaukt mediķus, taču sieviete no palīdzības atteikusies, jo tajā brīdī sāpes nav jutusi. Pēc negadījuma sieviete un autovadītājs atstājuši notikuma vietu. Nonākot savā dzīvesvietā, sieviete sajutusi sāpes un izsaukusi mediķus, kuri viņu nogādāja ārstniecības iestādē. Tā kā autovadītājs gājējai bija atstājis savu tālruņa numuru, likumsargi ar viņu sazinājās, un vīrietis ieradās policijas iecirknī sniegt paskaidrojumu. Autovadītāja izelpā alkohola reibums netika konstatēts. Policijā par ceļa nedošanu gājējam, kurš šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju, un ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma sākti administratīvo pārkāpumu procesi. Valsts policija atgādina: ”Pat ja sākotnēji šķiet, ka ceļu satiksmes negadījumā nav cietušo, tomēr pieredze un reģistrētie notikumi parāda, ka gājēji un velosipēdisti tikai pēc notikuma – reizēm tās pašas dienas vakarā vai nākamajā un aiznākamajā dienā vēršas medicīnas iestādē. Pat ja mazāk aizsargātais ceļu satiksmes dalībnieks (gājējs, velosipēdists, skrejriteņa vadītājs) dodas prom no negadījuma vietas, aicinām transportlīdzekļa vadītāju palikt negadījuma vietā, informēt par notikušo policiju un sekot likumsargu norādēm.”

Krāpšana sociālajos tīklos

  1. novembrī Tukuma iedzīvotājs no pazīstamas personas lietotnē «Facebook» saņēma vairākas vēstules, kurās tika piedāvāts laimēt dažādas balvas no tiešsaistes mazumtirdzniecības uzņēmuma «AliExpress». Turpinot sarakstīties, aptuveni četru stundu laikā paziņa nosūtījusi dažādas saites un palīdzējusi aizpildīt informāciju, kur bijis nepieciešams ievadīt bankas maksājumu karšu datus. Pēc tam vīrietis konstatēja, ka no abiem viņa bankas konta numuriem ir noņemti 639 eiro. Policijā par krāpšanu sākts kriminālprocess.

Jauniete bez tiesībām

  1. novembrī 2006. gadā dzimusi jauniete Tukumā vadīja automašīnu «BMW 316» pa Kurzemes ielu un neizvēlējās drošu un ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, izraisīja sānslīdi, iebrauca pretējā virziena braukšanas joslā, kur izraisīja sadursmi ar pretī braucošo automašīnu «Volkswagen Touran». Negadījumā neviena persona neguva fiziskas traumas. Tāpat pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka jaunietei nav likuma noteiktā kārtībā iegūtu transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Policijā par notikušo sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi.

Jaunietis slidinājās

  1. novembrī Tukumā 2005. gadā dzimis jaunietis pa Tīles ielu vadīja automašīnu «Opel Astra» un apzināti radīja sānslīdi. Tāpat pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka jaunietim nav likumā noteiktā kārtībā iegūtu transportlīdzekļu vadīšanas tiesību. Policijā par agresīvu braukšanu un automašīnas vadīšanu bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Nozagts sūknis un citas mantas

  1. novembra vakara līdz 20. novembra pusdienlaikam Tukuma novada Lapmežciema pagastā no privātmājas nozagts ūdens sūknis, leņķa slīpmašīna un citas mantas. Nodarīts materiālais zaudējums 500 eiro vērtībā. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

Turpina sirot Lapmežciemā

  1. novembrī Tukuma novada Lapmežciema pagastā, izsitot logu, iekļūts saimniecības ēkā, no kuras nozagtas divas degvīna pudeles un mikroviļņu krāsns. Nodarīts materiālais zaudējums 270 eiro vērtībā. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

Iebrauc žogā un apstādījumos

  1. novembrī 2001. gadā dzimusi jauniete Tukumā vadīja automašīnu «BMW 330» pa Meža ielu un neizvēlējās drošu un ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, izraisīja sānslīdi, nobrauca no ceļa braucamās daļas, uzbrauca žogam un apstādījumiem, tos bojājot. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

VUGD

  1. novembrī neilgi pirms 19.00 Tukuma novada Smārdes pagastā, divstāvu dzīvojamā mājā, dega sadzīves lietas 5 m² platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Smārdes brīvprātīgie ugunsdzēsēji.
  2. novembrī 6.30 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Degoles pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega grīda un siltinājums 20 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Dzēšanas darbos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums, un darbi noslēdzās 10.38.

Savukārt vakarā Tukuma novada Pūres pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā bija iesaistītas trīs vieglās automašīnas, ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Ziņas sniedza VUGD UN valsts policijas ZRP

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *