Ko darīt, kad jaunieši apzīmē sienas un posta bišu stropus?

Lasītājs jautā: – Tā ir problēma, kas aktuāla jau vismaz divu gadu garumā. Proti, mūsu īpašumā, kas atrodas Tumes ciema centrā un kur strādājam ražotnē, regulāri nāk smēķēt tuvējās skolas jaunieši. Ir pāris reizes gadījies arī viņus sastapt un aizrādīt. Tad mūs apsaukā par pedofiliem un citos ”jaukos” vārdos, un pēc kāda laiciņa kāda no kompānijām atkal ir atpakaļ. Mums tur arī pļaviņā stāv bišu stropi. Pa ziemu tos bija aiztikuši, cēluši nost vākus. Divi stropi tā arī izsala. Savukārt atlikušo, kur vēl ir bites, arī nesen bija vēruši vaļā, vilkuši laukā medu un turpat pret asfaltu šķaidījuši!… To visgrūtāk saprasts – kāpēc darīt pāri bitēm!? Un būtībā tie ir gana nopietni zaudējumi. Posta arī īpašumu. Skumji smejoties, runājam, ka tas ir mūsu raudu mūris – visi ķieģelīši ar kaut ko norakstīta, noķēpāti.  Noteka – saspārdīta.

– Esam runājuši ar skolu. Tur skaidro, ka viss, kas ārpus viņu teritorijas, neesot skolas atbildība. Tāpat arī saukta gan pašvaldības, gan valsts policija. Tā kopējā atbilde bija, – neko darīt nevarot, ja vien nepieķer jauniešus pie rokas. Bet vai tiešām mums viņi jāķer? Kā lai to izdarām? Vēl ieteica likt žogu, kameras…Šobrīd jāatzīst tam īsti līdzekļu nav. Bet pat ja laika gaitā izdarītu, vai tiešām ar to visu vienkārši atliek samierināties? Un jauniešus, kas smēķē, arī neviens nekontrolē?

Ar to ne tik daudz sūdzēties pat gribējās, bet noskaidrot, ko mums darīt. Tāpat varbūt izlasīs arī kāds bērnu vecāks, vecvecāks. Apdomāsies un parunās ar saviem jauniešiem, jo šie pēdējie divi gadi šajā ziņā ir bijuši neizturami!  

Redakcija: situāciju lūdzām komentēt Valsts policijai, kas, pirmkārt, apstiprināja, ka šāds gadījums tiešām ir bijis. “Varam apliecināt, ka šī gada 9. maijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz norādīto adresi. Ierodoties klātienē, izsaucējs izskaidrojis sūdzības būtību, vienlaikus informējot, ka iesniegumu par notikušo rakstīt nevēlas. Taču izteica vēlmi, lai tiktu veikta pastiprināta uzraudzība un pārrunas ar jauniešiem. Ņemot vērā izsaukuma laikā noskaidroto, šai apkārtnē pietuvināti Valsts policijas norīkojumi, kur, amatpersonām patrulējot, tiek pievērsta pastiprināta uzmanība šajā teritorijā notiekošajam,” – skaidro Valsts policijas Zemgales reģionālās pārstāve Rūta Strautniece. “Vienlaikus vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka, manot kādus likumpārkāpumus, par tiem nepieciešams nekavējoties ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110,” – atgādina policijas pārstāve.

 

 

Komentāri

  1. Principā vien uz aizdomu pamata Valsts policija var daudz ko darīt. Te ir negribēšana.
    Tā kā noziedzīgi uzvedas bērni, tad pašvaldības sociālais dienests drīkst teju vai neierobežoti iejaukties šo bērnu dzīvēs.

  2. Ar gaiseni d….ā skroti ielikt pa gabalu i neviens vairs nelīdīs i neviens ments pakaļ nedziedās

  3. Jo šitā izlaistā jauna paaudze tik spēku saprot tāpēc viņu valodā ar jārunā ar tādiem-nekaunīgi,vardabīgi,pazemojoši

  4. nevienam no tajā vietā dzīvojošajiem nav nojausmas, kas tie ir par jauniešiem. Var viņus visus savākt vienkopus (to var izdarīt policijas, soc.dienesta paŗstāvji, vietējie normālie iedzīvotāji, skolas pedagogi) un likt viņiem notīrīt gan ķēzījumus uz sienām, gan apkārtni sakopt. Šajā darbā var aicināt piedalīties arī aizdomīgo jauniešu vecākus, jo viņi arī par kaut ko ir atbildīgi. Vārdu sakot – jauniešu-nelīkvidu un viņu vecāku talka. BET PROTAMS! Vai tad ir iespējams piedabūt sadarboties nosauktos sabiedrības pārstāvjus? Skaidrs, ka ne. Visi sacīs “ne mana cūka, ne mana druva”…Skolotāji un policija jau to ir pateikuši, un kaimiņi arī negribēs “sabojāt attiecības” ar huligāniem un viņu ģimenēm… Tā kā – kādam nolūkam vispār eksistē policists, soc.darbinieks un pedagogs, ja tad, kad jāiejaucas, viņi to vienkārši nedara. Un tad nu mēs te runājam par psiholoģiju, audzināšanu, tikumiem… Nav ko tērēt enerģiju! Tā nonāksim līdz līmenim, kāds ir Krievijas tālākjās apdzīvotajās vietās… Ļausim negācijām uzvarēt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *