Vai provokācija?

Iepriekšējā – 14. augusta laikraksta, numurā aprakstījām iedzīvotāju, domes deputātu un Kandavas kartinga trases pārstāvju tikšanos, kurā tika runāts un spriests par trases izraisītā trokšņa ietekmi apkārtējo māju iedzīvotāju sadzīvē.

Iepriekšējā – 14. augusta laikraksta, numurā aprakstījām iedzīvotāju, domes deputātu un Kandavas kartinga trases pārstāvju tikšanos, kurā tika runāts un spriests par trases izraisītā trokšņa ietekmi apkārtējo māju iedzīvotāju sadzīvē.

Lielākoties trases kaimiņus, protams, neiepriecina fakts, ka teju pāris metru no viņu logiem notiek nebūt ne klusās kartinga sacensības. Tomēr gan tikšanās reizē, gan vēl diskusijās pēc publikācijas izskan arī pa kādam citādākam viedoklim.
Ir Kandavas iedzīvotāji, kas gan anonīmajā interneta vidē, gan aci pret aci ar citādāk domājošiem, uzsver – ir labi, ja "Kandavā vispār kas notiek" un, ka daudz lielāku troksni taču izraisot drīzāk stadionā notiekošie pasākumi, kas atšķirībā no sacensībām notiek visu cauru nakti. Turklāt interneta komentētāji jautā – vai iepriekš, kad notikusi trases rekonstrukcijas projekta sabiedriskā apspriešana, iedzīvotāji tajā tikpat aktīvi piedalījušies.
Par to, vai iedzīvotāju aktivitāte un sūdzības par izraisīto trases troksni iepriekš bijušas tikpat aktīvas, kā tagad, vaicājām domes priekšsēdētājam A. Ķieģelim. "Pirms trases rekonstrukcijas, protams, tika izsludināta sabiedriskā apspriešana, tomēr domē nesaņēmām nevienu pašu ierosinājumu. Starp citu, arī vēl tagad domē nav oficiāli saņemta neviena sūdzība, tādēļ, patiesībā, juridiski neko nav iespējams pārmest ne domei, ne trases īpašniekiem. Protams, saprotu, ka troksnis ir traucējošs, tādēļ arī solījām runāt par skaņu slāpējošās sienas uzstādīšanu. Lai gan – trase te ir jau 20 gadu, un vienīgā atšķirība ir tā, ka tehnikumam, kuram tā iepriekš piederēja, varbūt nebija tik daudz līdzekļu, lai tās audzēkņi te varētu braukāt regulāri. Arī no trases pārstāvju puses taču bija pretimnākšana – tika runāts, piemēram, par treniņu laika ierobežojumiem, kaut viņiem nemaz tas nebūtu jādara! Pirms rekonstrukcijas jau tika veiktas visas pārbaudes un iegūtie rezultāti nodoti Sabiedrības veselības aģentūrā!" stāsta A. Ķieģelis un uzsver, ka turpmāk cilvēkiem vajadzētu būt aktīvākiem un jau iepriekš, pirms kādas būves uzsliešanas, būtu jāizsaka savs viedoklis. "Bet šajā gadījumā, it īpaši, ja pieņemam vērā faktu, ka domē nav iesniegts neviens oficiāls dokuments, uzskatu ka pašreizējās diskusijas, manuprāt, vairāk ir labi pārdomāta pirmsvēlēšanu provokācija!"
Savukārt deputāts Dainis Rozenfelds, kas ir viens no šī jautājuma izskatīšanas iniciatoriem, pastāstīja, ka jau uz nākamo Kandavas novada sēdi tiekot gatavots lēmumprojekts. Un paši iedzīvotāji esot savākuši parakstus un nosūtījuši iesniegumu Sabiedriskās veselības aģentūrai.

Komentāri

 1. Kārtējais skandāls un Latviešu Iedzimtā skaudība par to, ka kāds kaut ko dara un vinjam tas izdodās !!! Cik redzēju te kliedzēji ir pensionāri kam citu neko nau ko darīt . Es kā Kandavnieks esmu lepns par to , ka mums ir tāda karting trase (tik moderna) un pilnībā atbalstu tos cilvēkus kas šo projektu īstenoja . Pats braucu ar krtingu un neteikšu ka troksnis ko viņi rada būtu skaļš, bet ielākā probēma ir to bļāvēj iedzīvotāju māju tehniskais stāvoklis ( logi , izolācija) . Pirms 20. gadiem noteikti to māju stāvoklis bija daudz labāks un to troksni vinji tik traki nejuta – un pīkstēt , čīstēt ar neviens neuzdrošinājās jo kā vīri lēma tā arī bij ! Iesākumā ietiktu tiem iedzīvotājiem apsekot savus mittekļus un to stāvokli , cik zinu no savas pieredzes nomainot logus , un ja ir iespēja uz stikla pakešu logiem tad apkārtējā skaņa tiek slāpēta ne pa jokam ! Un varētu piedāvāt – ja tāda terapija nepalidz , ir iespēja mainīties ar mājām uz notaļ klusu vietu , jo labprāt dzīvotu pie karting trases !!!

 2. Cik jauka nostaļģija – kā vīri lēma, tā arī bija! Laikam jau pietrūkst padomju laiku respekta pret "lielo" vīru darbiem. Iedomājieties, kaut kādi pensionāri uzdrošinās pateikt, ka viņus kaut kas neapmierina. Un kāpēc gan viņi par savām pensijām nevarētu savest kārtībā savas mājas – nomainīt logus, uztaisīt eiroremontus. Ja nevar – tad uz mežu, prom, lai nemaisās pa kājām!
  Ja nopietni, tad arī es priecājos, ka Kandavā uzbūvēts kartodroms, bet mani neiepriecina attieksme pret iedzīvotājiem. Kāpēc gan apkārtējo māju iedzīvotājiem būtu jādomā kā paglābties no trokšņiem, jāliek jauni logi savā mājā. Par to, kā samazināt trokšņu līmeni, ir jārūpējas kartinga trases īpašniekiem.

 3. Mani ieinteresēja bijušā līdera Daiņa darbība – ko, atkal par kūdītāju uzmeties?! Bet pats taču visu laiku bija pie šprices – i, kad trasi būvēja, i kad rekonstruēja. Kāpēc tad nepaskaidroja iedzīvotājiem, kā to lietu noprotestēt un kompensācijas paprasīt? Es gan dzirdēju ko citu – šim esot personīgs zobs uz kartingistiem izaudzis. Redz, šis patriekts no trases atklāšanas tuša, jo bija pamatīgi pielicis mūli. Visa dome jau bijusi aicināta, šis ar. Visi glauni, uzvalciņos – trase ta biezo iestādījums… Bet Dainīti trennuškās esot suns pie siksniņas atvedis – saimnieks citādi ceļu nebūtu atradis.. ta nu apsardze, šo nepazīdama, patriekusi… Un… piedzima revolucionārs, kas par iedzīvotāju tiesībām cīnās. Nu, avīzžnieki, papras Daiņam, kā tur bij ar to atklāšan!

 4. Pie mums jau vienmēr ir savādāk, ne tā kā pie citiem. Tras, tas ir lab, nekas slikts jau tas nav, cerams ka brauks prātīg un neviens neapdauzīsies. Apkārtējo māj iedzīvotāj varēt nebūt priecīg, es ar nepriecātos ja man pie log viss caur dien tarkšķināt motors, es pat nebūt priecīg ja man dziedāt serenāds diens garumā. Gudr cilvēk prot sarunāties un vienoties, tā lai kaut cik apmierināts ir abs pus. Es jau priecājās ka tā tras nav ietaisīt manā sētā, var jau no rīt cilvēks pamosties un sēts vairs nav, ir šperiņ tras. Paldies valdībai par sapratn! Kandavai ir savs Edgars, ar ko var lepoties pār deviņ novadiņ, viš zin kam dzīvot pilsētā, kam mežā. Viš varēt pateikt vecajam vai tagadējam priekšniekam, bet viens lai iet uz mež dzīvot un ārā nenāk, jo vienā pilsētā viņ ab sadzīvot nevar.Ko viens darīs, otrs postīs, tā tas viņiem laikam lemts no tā paš Kung. Ja man piederēt tā karting tras, es nebūt tai pieņemšanā lējs tos smalkos dzēriens iekšā tiem kungiem uzvalkos, tie tāpat sadzerās un saēdās visāds labums, bet paaicinājs kaimiņs ciemos, tā man būt izpalikus daž lab nepatīkam sapulc, bet to jau neviens iedomāt nevarēj, tur augstās skolās jāiet lai tik vienkārš liet saprast. Dains jau ar nav izvēlējies pareizo štāt un laik kad ierasties, būt gājs pliks un bišķ vēlāk, uz pusnakt, tad jau pasūt pliko šovs un diez vai apsardz viņ būt ārā metus, nu vienīg ja atpazīt. Vēl jau būt noderējs kāds ugunsšovs, bet to mēs taisīt nevar, tie mums vienmēr iznāk ar baiss pieskaņ.Gaidīs tik atkal nākamo kašķ, ja tas Edgars nepasteigsies ar daž lab mežā dzīšan, tad jau ilg nebūs jāgaid.

 5. Bet es, frīdiņ, dzirdej, ko cit – šitie kaimiņ, kā tu sak, tai sapulce, jau prasij ko cit. Viens viltig smaidij un teic, ka gri jauns logs, cits – ka sēt varet ta ka biezak un augstak (sav māj protams, ne jau tras), vel kāds par lab biez dur ierunajas, kas tiem kartingistiem taka labajiem kaimiņiem but jauzstute… Vot, tad man, Frīdiņ, aptecejs dūš! Zin, ja cileks ir šitāds, ta nikāds žogs, siens vai logs nepalīdzes – šis gribes vel un vel…

 6. Man jau neviens, Elziņ,neteic ka tur tagad ir tirgs placs un var tirgoties! Es jau bij domājs ka karting laukums! Kas šito būt domājs? Tad jau tam tirgum ir ar direktors, kā teikt diriģents, kurš ta tas ir? Tas pats trenuškās ko suns visur ved? Es ar grib ko izspiest, es grib jauns skritules, lai man nav cit trokšņos jāklausās, bet kā tautā sak, pats var sav smak ost. Tad jau redzēs, vai tas direģents no pareizā gal sac diriģēt un novilks to meldiņ līdz galam vai nenovilks! Sekos līdz notikumiem un ēdīs cepums.

 7. ūja, puikiņ, kā tev tur – tfu! – nevar to tav vārd īzlasit, kas ta šitā runā. Lauķ! Un pats kas būt? Tak droš, ka ar no Kandavs. Un kas ta mums par lielpilset, nu ja, ka lauk. Un kas laukiem vains?…Bet tu gan pasak, dēliņ, kas zem tam zveigznem slēpjs – es mēģinaj un domaj visad, nekas cits ka ”pļokc” man ar tiem trim burtiem pa vīd nesanāc..
  Bet tev, Frīdiņ, par to tirgs plac gan lāb dom. A par to dirģent gan es nezin, vārbut, ka tas ar trennuškiem. Un ko ta šis grib, kā tu doma? Ko ta cits Kandavs sievs runā?

 8. Nu nezin, Edgars, to trobel var dzirdēt par Ozolājos, kur nu vēl Priežu ielā. Un kad tu būsi pensionārs un tev nebūs ko darīt, tad tu gribēsi mierīgi atpūsties un baudīt mieru savās vecumdienās, bet nevarēsi, un tad jau sapratīsi tos bļāvējus, kam nav ko darīt.
  Fakts ir tāds, ka biezie, kas trasi cēla, solīja arī aizsargsienu, tad lai izpilda solījumu.
  Labs padoms no tevis, lepnais kandavniek, pensionāriem nopirkt jaunus logus vai mainīt mājas. Laikam nezini, cik lielas pensijas ir latvijā.

 9. Viss ir pareizi, sienu vajag, bet… kāpēc neviens nebļāva, tad, kad bija sbiedriskā apspriešana? Tā ir visur šodienas Latvijā, ne tikai Kandavā – cilvēki savas tiesības normālā, likumā paredzētā veidā nez kāpēc nekad neaizstāv, bet pamostas tad, kad jau nereti ir par vēlu… Es te runāju par sabiedrisko apspriešanu – nu neiet cilvēki uz tām, lai gan tas ir baigi labais ceļš, lai strīdētos ar uzņēmējiem un panāktu savu. Bet tagad…Viss skaitās apspriests, apstipriāts, neviens nav o-fi-ci-ā-li likumā paredzētajā kārtā iebildis, un tagad nu sanāk tikai tāds tirgus – var jau iet un runāties, krist trases zicdirektoram un Ķieģelim uz nerviem, bet patiesībā jau lāgā neko panākt nevar. Uzņēmējs visādus ierobežojošus lēmumus var pārsūdzēt, tiesā, protams, rēķinot attiecīgus zaudējumus…
  Lai gan neviens jeu te nav atbildējis – bija vai nebija sabiedriskajā apspriešanā noteikts, ka sienai jābūt? Un otrs – kā tur ir ar papildu prasībām, ja trase vēl nemaz oficiāli nav nodota. Tad nu gan var pašantažēties – sak, jūs mums sienu un mēs neko neteiksim, ka jūs nelegālā (ekspluatācijā nenodotā) trasītē sacensības rīkojat…
  Liena, tu gan varētu šitos jautājumus Ķieģelim pajautāt.

 10. Milda, sabiedriskā apspriešana neko nedod. Likumā ir paredzēts, ka tai jānotiek, taču rezultāti nevienam nav saistoši, tāpēc arī cilvēki uz tām neiet. Bet pats galvenais neiešanas iemesls, protams, ir slinkums; reizēm pat slinkums izlasīt, kurā vietā avīzē par to apspriešanu ierakstīts, kur nu vēl aiziet 🙁
  Bet par to sienu vajag riktīgi noskaidrot! Vai tādai nav jābūt obligāti? Vai nebija paredzēta būvprojektā?

 11. Ieslēdz LTV1 tur toč par tavām pensijām runā !!! Tā ka vāc tik papīrs no arhīv un saņems 3000 ls /pensij !!! Tak minmālo pensij skaidr un gaiš pateic saņem tik 3% pensņ un laikam viss no Kandav !!! Tā ka viss paš rokās un kā sak – Pats Sadavas Laimes Kalējs – he ! Un Dainīt liek mierā – viš ir normāls vecs !!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *