Uguns noposta Kaļķukrogu Zemītē

Aizvadītajā naktī (no 8. uz 9. oktobri) ugunsgrēks plosījās Zemītes pagasta «Kaļķukrogā 1» jeb Zemītes vecajā skolā, pašvaldībai piederošā ēkā.

Aizvadītajā naktī (no 8. uz 9. oktobri) ugunsgrēks plosījās Zemītes pagasta «Kaļķukrogā 1» jeb Zemītes vecajā skolā, pašvaldībai piederošā ēkā.

Pēc policijas sniegtajām ziņām, 4.10 tika saņemts izsaukums, un drīz vien pirmās glābšanas brigādes jau bija notikuma vietā. Ugunsgrēka postošajām liesmām tika pakļauti pieci dzīvokļi. Nelaime pārsteidza brīdī, kad cilvēki gulēja, tādēļ lielākā daļa īrnieku iedzīves aizgāja bojā, un cietušo vairums joprojām nespēj atgūties no pārdzīvotā šoka un zaudējuma. Baisi un skumji, bet šiem ļaudīm postā aizgāja gan viņu mājoklis, gan iedzīve.
Aizbraucot uz Zemīti, noskaidrojām, ka viss notiek operatīvi. Zemītes komunālā uzņēmuma vadītājs Aivis Vilumsons pastāstīja, ka rasta iespēja visus 13 ugunsgrēkā nopostīto dzīvokļu īrniekus izvietot turpat blakus esošajā ēkā – «Kaļķukrogs 2».
Kā iespējamo ugunsgrēka izcelšanās iemeslu šobrīd min neuzmanīgu rīcību ar uguni. Šobrīd apstākļi tiek noskaidroti. Par laimi, ugunsgrēkā cietušo un bojā gājušo šoreiz nav, bet bez pajumtes palikušo cilvēku sāpe ir neizmērojama, vēl jo vairāk, ja tas tiešām noticis kādas personas bezatbildīgas rīcības rezultātā.

Komentāri

 1. Man sanāk diezgam bieži braukt tur garām, esmu skatījusies un pie sevis nodomājusi, ir nu gan prāts izmitināt cilvēkus mājā, kura ir avārijas stāvoklī. Vēl paliek neatbildēts jautājums, kādas ģimenes tur tika izvietotas, man šķiet nelabvēlīgās. No tās skaistās apkārtnes maz kas pāri palicis, viss piegružots un salauzts. Cilvēkus protams žēl, nelaime liela, jāvēl ātrast iekšēju spēku un sākt visu no jauna, bet vietējai varai jautāt gribās gan, vai šajā nelaimē atbildību uzņemsieties, vai atkal novelsiet uz citiem, pat uz debesu spēkiem? Ir tomēr jāzin kādā stāvoklī ir pašu īpašums un kas tur dzīvo?

 2. Cik man zināms, tur tāds kontingents dzīvoja, ka jābrīnās, ka tā māja vēl tik ilgi stāvējusi… A ko padarīsi, arī tādiem cilvēkiem kaut kur jumts virs galvas vajadzīgs. Žēl vēsturiskās ēkas.

 3. Pie vainas Kandavas novada dome. Pēc novada izveidošanas Zemīte kļuvusi par glušņu un Kandavai nevēlamo elementu izmitināšanas vietu. Un ja novada domes vadībai būtu šī ēka rūpējusi, tad būtu kaut ko reāli arī darījuši. Bet šajā situācijā, kad iemitināti tika čigāni, bomži un dzērāji, kuri Kandavas pilsētai nebija vēlami, tad brīnums, ka šāds rezultāts nebija jau pāris gadus atpakaļ. Un tagad varēs kāds no domes spices pa lēto nopirkt, vai arī grūdīs iekšā naudu par to, par ko varēja nemaksāt. Un blakus māju gaida tāds pats liktenis, jo logi izdauzīti, un tas kontingents tagad salikts tur. Ja nav mājai īsta saimnieka, tad ir šādi rezultāti!

 4. Kaut kur jau tiem ļautiņiem jādzīvo, bet zemītniekus itin labi var saprast… Nu sanāk tā: Apiņu ielas īres māju nepabeidza, būtu pabeiguši, būtu sakustējusies dzīvokļu rinda, atbrīvotos kādas platības, būtu kur izvietot tos, kas tagad bez jumta virs galvas.
  Vecā skola nodegusi pilnīgi, tur vairs nav ko atjaunot, vecie mūri droši vien karstumā saplaisājuši. Nelaime šķiet sākusies tajā galā, kas tuvāk blakus mājai, jo tur sadedzis pilnīgi viss, kas degošs, pārējā mājā vēl daži logu rāmji palikuši. Skumīgi.

 5. Es tur biju ap 11 no rīta, tad onkulītis sarāvies no aukstuma drebinājās pie savas izglābtās lupatu kaudzes, soc dienesta darbinieki aizbraukuši, gaidīja kad parādīsies atkal, čigāni aizgājuši pa ceļu prom. Un kas tad šiem pagasta labdari taču iedos mītni, ko atkal varēs nopostīt, tāpat kā šo veco skolu, tāpat kā dzīvokli Lielā ielā Kandavā, jo atbildība taču netiek prasīta. Soc. dienestam un pašvaldības policijai gan vajadzētu ļoti bieži sekot līdzi šiem ļautiņiem, nemitīgi viņus bakstīt, uzraudzīt un likt pie piespiedu darba, lai visu piecūkoto aiz sevis savāc.Neļaut uzstādīt tikai savas prasības, bet atgādināt arī par viņu pienākumiem. Vismaz censties jauno paaudzi vest uz ceļa. Domāju, ka šo čigānu tautības cilvēku dzīve no soc darbinieku un tāpat pašvaldības policijas puses atstāta novārtā un aizgājusi par daudz pašplūsmā!!!! Tās ir riska ģimenes, kur tiek lietots alkohols, narkotikas, tāpēc jo īpaši uzraugāmas !!! Kura būs nākošā māja vai dzīvoklis?!

 6. Nevar likt kopā nevarīgus sirmgalvjus ar krimināli tendētiem elementiem. Ja pirmajiem tiešām ir pienākums nodrošināt viņus ar kaut cik viņu fizioloģiskajām prasībām atbilstošiem apstākļiem, tad par otrajiem – tiem var piedāvāt pajumti, bet ar atrunu – kā tā tiks atstrādāta sabiedrībai derīgos darbos, ko uzrauga pašvaldības pārstāvis. Darbs galu galā mērkaķi par cilvēku esot padarījis, un tam, kurš nevar atrast nodarbošanos, to ir jāpalīdz izdarīt, bet ja viņš neprot/negrib strādāt, tad lai meklē patvērumu pats kur citur!
  Ja runā par novada attieksmi pret perifēriju, tad droši vien tā ir kā pret ko pieciešamu, bet sen apnikušu – lielākais apēd mazāko. Bet kaut kad pienākt var arī Kandavas kārta…

 7. Lai mani atvaino, bet gribas tam Ķieģelim ar ķieģeli tieši ģīmī! Vai nezināja, ka vecajā skolā tiek zāģētas, plēstas grīdas, sienas? Vai nezināja, ka tiek postīts un demolēts? Vai nezināja ka viss tiek mests ugunī? Vai nezināja kā uzvedas tie čigāni un dzērāji? Vai nevarēja iedomāties, ka ir šādas lietas sagaidāmas, ja skolai visi logi izdauzīti, durvis izlauztas, nāk un iet kas grib! Vai to nezināja? To taču varēja redzēt! Un še, pielaida uguni un aizgāja viss postā. Tāda laba māja bija, un pie Vijas vismaz bija kārtība. Kā sāka saimniekot novads, tā vairāk nekas nav. Ja kāds rakstītu policijai vai prokuratūrai par šo klaji nolaidīgo rīcību, tad es arī liktu savu parakstu! Cik ilgi tas tā var turpināties? Un kas tagad notiks tālāk? Kauna tiem deputātiem nav! Un dažs labs vietējais darbonis jau arī ir pie vainas, jo viena pagale nedeg. Un lai nestāsta pasakas ka neko nevarēja izdarīt. Kad vajag pa miestu dzerstīties tā i pudeli atrod, i kompāniju, bet kad vajag vienā mājā kārtību ievest, tad nekā. Un nezin vai kāds savā mājā pieļautu šādas izdarības. Raudāt gribas par šādu bezkaunību un zemisku cūcību. Kur bija prāts ar to Kandavu sasieties? Un kura tad būs nākamā māja, vai Podiņi, vai tas kas palicis no Vecās skolas? Vai kāda cita māja?

 8. Nu jedrivai nodevi gan. bet taisniiba vien ir. un nekas nemainisies tici man.parunasim un viss noklusis un pa leto uzsitis gaisa.nafig mes te zemite kadam vajadzigi.

 9. Uguns un ūdens posts ir viens liels nelaims, no kurām nav pasargāts neviens, tāpēc vajag sargāties, vienmēr uzmanīties un liek reiz pārliecināties vai viss ir kārtībā! Ir dažād apstākļ un dažāds notikum un mēs viss pārdzīvo līdz nelaimēs nonākušiem, bet ko lai sak pa to, ka to nelaim var paredzēt un redz, bet izliekās neredzam. Es domā tā, tos kas tai vēsturiskā ēkā lik tos degradējušos cilvēks dzīvot, vajag saukt pie atbildībs. Kāds tak lēm un pavēl parakstīj, lai tagad atbild, kā viš to dzīvošan ir iedomājs, un vai viš nav tīšs nelaims izraisītājs? Tād dīvain kārtīb mums te ir ieviest, kur tie ļauž pieskatām, tur ar deg, to jau tagad var saukt pa dzīvesveid.

 10. Nu, nu, biedri – komenteetaaji, kaut kaa greisi sanaak! Kas tad svariigaaks: cilveekas vai eeka? Arii tiem "degradeetajiem" tak kaut kur jaadziivo, ja kas.

 11. Domāj ka tam brex tie degradēt persōn būt jaņem iekš to sav māj, rūm`s ir daudz un diezgan, un to pieskatīšan varēs tā labāk izdarīt. Un tad ar tas dzerāj būs tai god viet iekš to god istab, siltumā un aprūpēt`s.

 12. Zemītnieki, jums taisnība, pilnīga taisnība!!! Nav tai novadā kārtība, un nebūs!!! Bet jūs neko nevarat ietekmēt!!! Jums var viss ciems, domes nolaidības dēļ, nodegt, bet vienalga tos pašus vien ievēlēs, jo balsu pārsvars ir kandavniekiem, un vecajām pensionārēm Alfrēdiņš ar saviem pielīdējiem liekas gana labs. Un manuprāt, no Zemītes domē nav arī neviens deputāts, tad ko varat gribēt? Vajag rīkoties!!! Man nekas nebūtu pret, ja Zemīte no šī novada arī izstātos, bet vai to var izdarīt, nezinu.

 13. Ar cir pa galv gan nevajag! Vardarbīb nav lab liet, bet pie darb gan viņs vajag likt, lai nopeln paš sev drēbs, pārtik un kurināmo kā to dar pārējie ļauds. Es kādreiz ir domājs tā, ir ļauž kur paš pa sev gādā, bet ir ļauž pa kuriem valsts gādā un līdz viņam kabatā ir lats, viš labāk al nopirks ne maiz, un tie ar ir tie lielie brēcēj, viņiem tak vienalg kas notiek, viņiem iedos atnāks enģeļ un viss iedos. Jāliek piespiedkārtā viss šitie pie darb un, lai nečīkst pa clvēktiesībām un citiem aktiem, jo tur stāv rakstīts ka katram ir tiesībs uz darb un tiesībs vajag izmantot. feiry idej man patik, brīvprātīgie izmitinātāj var paieteikties, ta redzēs vell! Es nebūs to brīvprātīgo vidū, man dzīvē ir bijus darīšan ar dzērājiem un sliņķiem, un es zin ap ko liet grozās.Darbs nav sods, bet iespēj dzīvot labāk un es novēl viņiem šito iespēj izmantot.

 14. Godaatie zemiitnieki, mees nevaram teikt ka Kandava mums tikai sliktu dara, bet viens shaads gadiijums aizslauka pelnos visus labos darbus. Veco skolu ceela par zemiitnieku saziedoto naudu un tajos laikos taa bija liela nauda. Shajaa skolaa ir maaciijushaas neskaitaamas zemiitnieku paaudzes. Shai skolai, shai vietai, ir neizmeerojama kultuurveesturiska noziime. Bet domes vadiibai, kurai shii vieta pilniigi neko nenoziimee, laava tai aiziet postaa. Un par taadaam lietaam ir jaasanem sods. Taa ir nirgaashanaas par zemiitniekiem un par zemiitnieku pagaatnes mantojumu. Klaja un atklaata nirgaashanaas. Atliek cereet, ka godaatais Kiegela kungs to sapratiis un dariis visu, lai zemiitniekiem sho saapi peec iespeejas aatraak remdeetu.

 15. Mīļie zemītnieki!Ļoti gribas lai Jūs tiešām panāktu, ka no domes, vai soc. dienesta kāds tiešām reāli nestu atbildību par šo nopostīto māju. Lai tā nav atkal tikai tāda vārdu spēle un kungi var atrunāties, kā tas bija Kandavas veco ļaužu pansijas sakarā. Atkal nopīpēts, bet vainīgo nav. Tiešām, jedritvaikociņ, ar ko nodarbojas viss lielais soc. centra darbinieku personāls,pašvaldības policija. Kur ir šī uzraudzība par nelabvēlīgajām ģimenēm? Kā tagad ar plašu vērienu masu saziņas līdzekļos amatpersonas var paziņot, ka dzīves vietu pietiekot, tikai pašiem jāizvēlas?, ja savulaik Ķieģelis apgalvoja, ka ir katastrofāls dzīvokļu trūkums. Acīm redzot speciāli taupīts šādam kontingentam, sak, nāciet izvēlieties, te vēl būs ko papostīt un jums par to nekas nebūs, saņemsiet vēl humāno palīdzību!
  Tiešām pietiek!!! Ir jāuzņemas atbildība domes darbiniekiem un pašiem postītājiem. Novēlu Jums, zemītnieki, to panākt! Liela daļa kandavnieku ir Jūsu pusē.

 16. Paldies b., šī nu, tiešām, ir tā reize kad zemītniekiem vajadzētu pateikt kārtīgu vārdu un parādīt stingru nostāju.

 17. Jā,tā nu ir bijusi skolas ēkas degradēšana.Salikt salašņas,kuriem nekas nav svēts ,ēkā,kura kādreiz bijusi kultūras centrs.To varēja izdarīt tikai ārkārtīgi nekulturāli cilvēki.
  Un Jūs, zemītnieki, domājat,ka par to kāds atbildēs?

 18. Biju sodien nobraukusi pie musu skolinas. Raudaju redzot to skatu. Ka to tadu vareja atlaut izdarit, nav saprotams.

 19. nozeelojami….
  zemiite jau nav vieniigie kas zaudeejussi jau ar to ka iestaajussies kandavas novadaa,peec iestaassanaas matkule un ceere jau ar taadi paplukussi lauku miesti vien bij palikussi, peeedeejos gados vien tas ledus tur sakusteejies- halles,asfalts utt!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *