Sportiskais gars, kas allaž modrs

Kaut arī sestdien laika prognoze bija īpaši nelabvēlīgā – 4., Kandavā mītošais sportiskais gars kā allaž bija možs un laika apstākļu neietekmējams. Jau pašā rīt agrumā Kandavas tehnikuma stadionā apgriezienus uzņēma jau par tradīciju kļuvušās novada sporta spēles, kur spēkiem mēroties visdažādākajās sporta disciplīnās varēja gan jauns, gan vecs, gan vietējais, gan iebraucējs.

Kaut arī sestdien laika prognoze bija īpaši nelabvēlīgā – 4., Kandavā mītošais sportiskais gars kā allaž bija možs un laika apstākļu neietekmējams. Jau pašā rīt agrumā Kandavas tehnikuma stadionā apgriezienus uzņēma jau par tradīciju kļuvušās novada sporta spēles, kur spēkiem mēroties visdažādākajās sporta disciplīnās varēja gan jauns, gan vecs, gan vietējais, gan iebraucējs.

Medaļas pasniedz olimpietis

Šogad individuālo sporta disciplīnu vidū īpašu uzmanību izpelnījās šķēpmešana jeb šī sporta veida un Latvijas sporta zvaigznes Jāņa Lūša kausa izcīņa. Labākajiem šķēpa metējiem bija tas gods galvu noliekt un apbalvojumu saņemt no paša olimpieša rokām. Vīru vidū šoreiz labākais Gints Bērziņš, kas šķēpu spēja raidīt 54 metru tālumā un tikai mazliet no viņa veikuma atpalika (ar rezultātu 53.57 m) 2. vietas ieguvējs Didzis Roze, savukārt 3. – Ģirts Bērziņš (48.04 m). Sieviešu vidū spēcīgākā šķēpmetēja – Santa Roze (37. 83), 2. – Lienīte Zaļevska (24. 37m), 3. – Justīne Sidarenko (23.69 m). Savas prasmes šajā sporta veidā varēja iemēģināt arī jaunatne. Zēnu konkurencē 1. vieta – Rihardam Kadiķim (31.37 m), 2. – Mārtiņam Kleinbergan (31.16 m), bet 3. – Atim Treilonam (29.42 m). Meiteņu vidū prasmīgākās škēpmetējas: 1. – Signe Jēkabsone (38.22 m), 2. – Laura Piņķe (31.64 m), 3. – Baiba Zaļevska (24.56 m). Šķēpmešanā tika vērtētas arī komandas, kuras tika veidotas pēc tradicionālās vienbērna ģimenes modeļa (sieviete, vīrietis, bērns). Starp komandām labākie izrādījās «Radiņi», apsteidzot «Kandavas vidusskolu» un «Draugus».

Pirmie uz starta – makšķernieki

Vēl pirms sīvajām šķēpmešanas sacensībām, daudz rāmākā, bet ne mazāk sportiskā gaisotnē uzvarētāji tika noskaidroti makšķerēšanā. No Teteriņa ezeru apsēdušajiem, niedrēs lodājošajiem makšķerniekiem visprasmīgāk zivis pievilināt šoreiz izdevās Emīla Beļēvičam, 2. – Valērijs Liberts, bet 3. Guntars Rupeiks.

Iesaistās arī starptautiskie spēki

Savu popularitāti Kandavā, protams, nav zaudējušas arī komandu spēles, tādēļ svētku dalībnieki bija aicināti sacensties jau tradicionālajās un arī mazāk pazīstamākajās komandu sacensībās. Strītbolā vīriešiem nepārspētas palika Kandavas komandas: 1. – «Draugi», 2. – «Pļockas», 3. – komanda «Sandijas» no Jaunsātiem. Arī sieviešu konkurencē labākās izrādījās kandavnieces jeb «Pļockas», 2. – «Ko nu» no Janupils, 3. – sieviešu kārtas «Draugi». Savukārt citā bumbu spēlē – futbolā: 1. vietā komanda «Pudža», 2. – «XXL», 3. – «Vāne». Sīvas sacensības notika arī volejbolā vīriešiem, kur 1. vieta un atzinība šoreiz aizceļoja uz Lapmežciemu, 2. – uz Pūri, bet 3. – «Draugi», neskatoties uz to, ka viņu rindās pat bija "slepenais ierocis" jeb Brazīlijas junioru volejbola izlases spēlētāja. Labākās sieviešu volejbola komandās: 1. – «Kandavas vidusskola», 2. – «Radiņi», 3. – «Draugi».

Sporta svētku dalībnieki savus spēkus varēja apliecināt arī tā dēvētajās mežinieku sacensībās. Uzvarētāji: 1. – «Bērziņi», 2. – «Draugu», 3. – «Čibriki». Un nu jau tradicionāli notika arī svētku «Lielā stafete», kurā dalībnieki varēja izpaust visas savas sportiskās iemaņas. Stafetē uzvarēja komanda «Radiņi», 2. – «Draugi», bet 3. – komanda ar daiļskanīgu nosaukumu jeb «Čiberiki». Un novada sporta svētku absolūtie uzvarētāji 17 komandu vidū šogad – «Radiņi», 2. – «Draugi», bet 3. – «Čibriki».

Un atkal…basketbols

Kā pastāstīja Kandavas sporta dzīves viens no aktīvākajiem organizētājiem Andris Bambis, nākamais lielākais sporta pasākums pilsētā būs starptautiskais jauniešu basketbola turnīrs, kas notiks jau šajā nedēļas nogalē. Turnīrā piedalīsies puiši no Krievijas, Spānijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un, protams, Latvijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *