Pašvaldībai nav plānu, kā izmantos Viesatu skolas ēku

Kopš septembra, kad Jaunpils novada domē tika apstiprināta «Jaunpils novada attīstības programmu 2019.-2025.gadam» un oktobrī nodota publiskai apspriešanai, ir pagājis kāds laiciņš. Mēģinot saviem spēkiem “izburties cauri” aptuveni simts lapaspušu biezajai programmai, tas nevedās, iespējams, tieši tāpēc uz gala apspriešanas sanāksmi neviens no iedzīvotājiem ieradies nebija.

Kopš septembra, kad Jaunpils novada domē tika apstiprināta «Jaunpils novada attīstības programmu 2019.-2025.gadam» un oktobrī nodota publiskai apspriešanai, ir pagājis kāds laiciņš. Mēģinot saviem spēkiem “izburties cauri” aptuveni simts lapaspušu biezajai programmai, tas nevedās, iespējams, tieši tāpēc uz gala apspriešanas sanāksmi neviens no iedzīvotājiem ieradies nebija. Toties, kā uzsvēra Jaunpils novada domes attīstības nodaļas vadītāja Vija Zīverte, daudz priekšlikumu bijis atsevišķi organizētu aptauju laikā. Lai izvērtētu novada attīstības perspektīvu bez papīru barjeras, aicinājām V. Zīverti uz nelielu sarunu.

Lūdzām nedaudz pastāstīt arī  par iepriekšējās programmas izpildi. Vien no jautājumiem – kā plānots izmantot Viesatu skolu?

Kā skaidroja V. Zīverte, par Viesatu bijušās skolas ēkas izmantojamību, jautājums vēl esot atklāts. Šobrīd ēka esot neizmantota un diezgan bēdīgā stāvoklī, situāciju pasliktinājis arī tas, ka rudens vētrā daļa ēkas jumta norauta. Patiesībā, ēka esot ļoti nekvalitatīvi būvēta jau padomju gados. Kā iespēju šo ēku attīstīt redzot kāda entuziasta piesaistīšanu ar stabilu biznesa ideju, tā, piemēram, lai veidot nometnes. Šajā sakarā ik pa brīdim esot bijušas vēsmas, bet līdz konkrētam un reālam priekšlikumam neesot nonākuši un tālāk nekas neesot attīstījies. No kādas iedzīvotāju grupas jau bijuši komentāri, ka pašvaldība neko nedomā, ko ar skolu darīt un nepiesaista līdzekļus tās attīstībai. V. Zīverte skaidroja, ka tas pašvaldībai būtu ļoti neekonomiski – ieguldīt ēkā, kas pamatā ir aizslēgta un neizmantota. Esot vajadzīga garantija, ka ēka tiks arī izmantota un ka no tās nāks arī atdeve atpakaļ.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 22. janvāra, laikrakstā ŠEIT=> 

Komentāri

  1. Tāpēc jau valstij naudas nav , ka valsts ir sagrābusies tik daudz nevajadzīgus graustus, kuros gulda iekšā miljonus , kaut atdeves no tiem nav nekādas.
    Labākais , ko ar šo graustu darīt, ir pārdot par vienu eiro.

  2. Iespējams uz sanāksmi neviens nebija ieradies, jo uzskata kad 2025 gadā tāda administratīvā vienība kā Jaunpils novads nemaz neeksistēs.
    Par Viesatu skolas izmantošanu runājot.
    Par ko tad pārvērš mūsu slēgtās lauku skolas, par pansionātiem, protams, tas arī šai skolai ir variants.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *