Inese Valtenberga

No Kandavas uz Rīgu un Ventspili – arī ar vilcienu

Pagājuši septiņi gadi, līdz šogad, septembrī, atjaunots vilciena maršruts Rīga-Ventspils.

Pagājuši septiņi gadi, līdz šogad, septembrī, atjaunots vilciena maršruts Rīga-Ventspils.

Maršrutā kursē vilciens ar paaugstinātu komforta līmeni. Tā vagoni aprīkoti ar TV ekrāniem, un pasažieru ērtībai vilcienā iespējams iemalkot arī tasi kafijas. Ik dienu maršrutā iziet vilciens ar trim vagoniem, kuros kopumā iespējams pārvietoties mazliet vairāk nekā 200 pasažieriem. Ceļā no Rīgas līdz Ventspilij pasažieriem jāpavada aptuveni divas stundas un 40 minūtes. Lai nokļūtu no Rīgas līdz Ventspilij, braukšanas biļete maksā Ls 3,95.

Atjaunotais pasažieru vilciens pietur Ugālē, Spārē, Stendē, Sabilē, Tukums I, Slokā, kā arī Kandavas stacijā.

Lai pēc daudziem gadiem atkal saklausītu pasažieru vilciena dunu, uzlūkotu komfortablo vilciena sastāvu un sastaptu pasažierus, Kandavas stacijā pabijām arī mēs – «Kandavas Ziņu» veidotāji.

Netrūkst nedz izsmeļošas informācijas, nedz pasažieru

Vilciena pasažieriem domātais stends sniedz detalizētu informāciju par biļešu cenām, kā arī vilciena pienākšanas un atiešanas laikiem un nokļūšanu galastacijās. Tā, piemēram, no Kandavas stacijas uz Rīgu vilciens atiet no rīta 7.42, bet galastacijā pienāk 9.05. Ātri un ērti – tā uzsvēra arī vairums uzrunāto pasažieru. Īpaši pirmdienas rītos, kad Rīgas ielas ir autotransporta pārpildītas, dažkārt tikai par nieka pusstundu agrāk Rīgā var nokļūt ar autobusu, kurš no Kandavas iziet nedaudz pēc sešiem rītā. Tiesa, vilciena biļete no Kandavas stacijas līdz Rīgai izmaksā dārgāk nekā autobuss – Ls 2,70, toties braukšana ir ērta, ātra un komfortabla. No Kandavas stacijas līdz Ventspilij biļete maksā Ls 2,58. Savukārt vakarpusē no Rīgas vilciens iznāk 18.15 un Kandavas staciju ir sasniedzis jau 19.37, ceļā pavadot nepilnu pusotru stundu.

Apmierināti par iespēju

Pagājusi tikai nedēļa, kopš atjaunots pasažieru vilciens ar iespēju ātri un ērti nokļūt kā Rīgā, tā Ventspilī, tālab vairumam cilvēku šī iespēja vēl nav tā īsti apzināta. Tomēr arī šajā neilgajā laika sprīdī par pasažieru trūkumu sūdzēties nevar. Braucēji bija gan ceturtdienas vakarā no Rīgas, gan pirmdienas rītā uz galvaspilsētu. Vakarā Kandavas stacijā izkāpa ap desmit pasažieru. Tovakar sporta skolotājas Līga un Aiva atgriezās no mācībām, bet Taisija ar vilcienu atgriezās no darba Tukumā, un šo iespēju izmanto jau kopš pirmās vilciena atjaunošanas dienas. Savukārt pirmdienas rītā Kandavas dzelzceļa stacijā braukt gribētāju skaits bija krietni kuplāks – vairāk nekā 20 pasažieru. Viņu vidū bija gan studenti, gan strādājošie, gan ģimene ar mazuli ratiņos. Skolotāja Ieva no Kandavas pastāstīja, ka iespēju nokļūt līdz Rīgai ar vilcienu, līdzi ņemot savu ikdienas pārvietošanās transportlīdzekli – velosipēdu, izmanto jau sen. Līdz šim nācies ar velosipēda mērot ceļu līdz Tukuma dzelzceļa stacijai, bet nu no Kandavas līdz dzelzceļa stacijai – tikai nieka 10 km. Vakarā Ieva plāno ar šo pašu vilcienu arī doties mājup.

Arī līdz dzelzceļam jānokļust…

Nokļūšana Kandavas stacijā, ja nav sava transportlīdzekļa, ir problemātiska.

Dzelzceļa stacijā būtu nepieciešams transports, kas pasažierus nogādātu līdz pilsētai. Tagad studējošos jauniešus līdz vilcienam atgādā vecāki vai draugi, bet daļa braucēju, kuru mērķis ir vienā dienā nokļūt Rīgā un atpakaļ, transportlīdzekli atstāj stāvlaukumā pie dzelzceļa stacijas. Nokļūšana Kandavas dzelzceļa stacijā un atpakaļ – tas šobrīd ir aktuālākais jautājums, par ko norūpējušies potenciālie braucēji. Kandavas novada domes izpilddirektore Sandra Bērziņa informēja, ka nosūtīta vēstule Tukuma rajona padomei ar lūgumu – rast iespēju izveidot eksperimentālu autobusa maršrutu Kandava – Kandavas stacija atbilstoši vilciena pienākšanas laikiem. Tādējādi būtu rasts veiksmīgs risinājums, kā pasažieriem no Kandavas un tās tuvējās apkaimes nokļūt Kandavas dzelzceļa stacijā gan turp, gan atpakaļ.

Bet pagaidām katrs pasažieris ar nokļūšanu stacijā izlīdzas, kā prot.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *